170
0
Subota 12.08.2017.
15:31

Premijer liga: Liverpul izgubio dva boda u poslednjem minutu, Votford iz ofsajda do remija

U prvom meču 1. kola Premijer lige viđeno je sedam golova, a u drugom jedan manje pošto su Votford i Liverpul u ludom meču podelili bodove odigravši 3:3 (2:1).

Tanjug/AP
Mane je postigao jedan od tri gola Liverpulu, ali ni to nije bilo dovoljno "crvenima" da osvoje tri boda

Domaći su već na startu poveli preko Okake i to posle kornera koji su gosti jako slabo branili, a nešto slično se desilo i na kraju kada je Votford uspeo da dođe do izjednačenja.

U međuvremenu Liverpul je izjednačio preko Manea iz prvog udarca na gol, ali je konfuziju u odbrani “crvenih” samo tri minuta kasnije iskoristio Dukure i vratio prednost Votfordu.

Gosti su daleko bolje ušli u drugo poluvreme i za samo dva minuta napravili su potpuni preokret preko Firmina koji je pogodio sa bele tačke i Salaha nad kojim je i napravljen jedanaesterac. Branili su gosti vođstvo, domaći napadali svim silama i to im se isplatilo u 93. Minutu kada je pogodio Britos.

Urugvajac je praktično sa gol linije glavom gurnuo loptu u gol, ali  s tim da je pre šuta njegovog saigrača bio u ofsajd poziciji što sudije nisu primetile.

Premijer liga, 1. kolo, Petak: Arsenal - Lester 4:3 (Lakazet 2, Velbek 45+2, Ramzi 83, Žiru 85 - Okazaki 5, Vardi 29, 56), Subota: Votford - Liverpul 3:3 (Okaka 8, Dukure 32, Britos 90+3 - Mane 29, Firmino 55pen, Salah 57), Čelsi - Barnli (16.00), Kristal Palas - Hadersfild (16.00), Everton - Stouk (16.00), Sautempton - Svonsi (16.00), VBA - Bornmut (16.00), Brajton - Mančester Siti (18.30), Nedelja: Njukasl - Totenhem (14.30), Mančester Junajted - Vest Hem (17.00).