0
Nedelja 13.08.2017.
18:30 >> 22:21h

Ostojić za veliku radost Beograđana u Novom Sadu (VIDEO)

Brzo su se fudbaleri Partizana oporavili od iznenađujućeg poraza od Voždovca u prethodnoj rundi i u derbi meču 5. kola su kao gost potpuno zaslućeno savladali Vojvodinu u Novom Sadu sa 1:0 (0:0) pogotkom u samoj završnici meča.

Vesti - M. Todorović
Suma je najviše pretio, ali je na kraju Ostojić presudio Novosađanima

U prvih sat vremena viđeno je veliko taktičko nadmudrivanje dva trenera, ali ne i previše dobrog fudbala pošto se sve uglavnom završavalo pred kaznenim prostorima dva tima.

Bolji rival i u tom periodu bio je Partizan koji je ozbiljnije pretio golu Novosađana na kom je večeras briljirao mladi golman Rockov. U više navrata sprečio je Sumu da zatrese mrežu, a kada bi on zatajio reagovala bi njegova odbrana.

Sve tako do 89. minuta kada je napravio grešku prilikom boksovanja lopte pa su crno-beli dobili korner posle kog je pao gol odluke. Centrirao je rezervista Đuričković, a najviši u skoku bio je novopečeni otac Bojan Ostojić koji je pogodak posvetio detetu koje je u subotu dobio.

Posle pet odigranih kola oba tima imaju po 12 bodova i na tabeli su iza Crvene zvezde koja je trijumfovala u svih pet utakmica.

Crno-bele sada očekuje prvi meč plej-ofa Lige Evrope u kom će u četvrtak dočekati mađarski Videoton na praznom stadionu u Humskoj.

Vojvodina - Partizan 0:1 (0:0)

Ostojić 89

Sudija: Milorad Mažić

Stadion: Karađorđe

Gledalaca: oko 8.000

Žuti kartoni: Jevtović, Radin (Partizan)

Vojvodina: Rockov, Renan, Lakićević, Planić, Subotić, Malbašić (87 Antić), Vukasović, Bureković, Jovančić (90 Nešković), Ovusu, Mesarović (77 Mihajlović).

Partizan: Jovičić, Vulićević, N. R. Miletić, Ostojić, N. G. Miletić, Radin, Jevtović, Janković (86 Đuričković), Pantić (59 Jovanović), Suma (79 Ilić), Tavamba.

Superliga, 5. kolo, Nedelja: Crvena zvezda - Bačka 3:1 (Pešić 28, Frimpong 54, Račić 86 - Čeković 82), Zemun - Čukarički 2:0 (Dimić 15, Mladenović 54), Vojvodina - Partizan 0:1 (Ostojić 89), Napredak - Borac Čačak 3:1 (Urošević 42, Šljivić 58ag, Vukanović 69 - Sajčić 81pen), Radnički Niš - Rad 2:0 (Arsić 40, Stojanović 77), Ponedeljak: Spartak - Mačva (20.00), Voždovac - Javor (20.00), Mladost Lučani - Radnik (20.00) .

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Utakmica je završena pobedom Partizana od 1:0 pogotkom Ostojića u 89. minutu
90+2. minut - Mogao je Radin da reši meč, ali je šutirao preko gola iz izgledne situacije
90. minut - Igraće se još četiri minuta

89. minut - GOOOOOOOL, Ostojić je strečac posle kornera koji je izveo Đuričković - 0:1, zaplivao je Rockov, prvi put pogrešio na meču, a defanzivac gostiju je to iskoristio

88. minut - Velika šansa za Partizan, ali Jevtović nije stigao do lopte da je gurne u prazan gol
85. minut - Vojvodina preti udarcima sa distance, sada je probao Mihajlović
82. minut - Ostojić blokira udarac Malbašića sa oko 18 metara
79. minut - U igru je ušao kapiten Partizana Saša Ilić umesto Sume

76. minut - Konačno su igrači Partizana savldali Rockova, ali je sa gol linije Renan izbacio loptu posle udarca mladog Jovanovića

72. minut -  Subotić šutira, lopta tik pored desne stative Jovičićevog gola

69. minut - Isti akteri, isti ishod i dalje je 0:0

65. minut - Rockov brani udarac Sume

61. minut - Suma šutira, lopta ide pored gola

60. minut - Očajnih sat vremena fudbala na "Karađorđu", taktičko nadmudrivanje bez ikakvog rezultata. Oba tima pre svega brinu da ne prime gol.
58. minut - Miletić je izblokirao udarac Malbašića
50. minut - Malo komešanje na zapadnoj tribini, ali policija je reagovala i sprečila incident
46. minut - Nije bilo promena u ekipama

Prvo poluvreme

45+2. minut - Završeno je prvo poluvreme, Partizan je imao bolje šanse, ali je na golu Vojvodine siguran mladi Rockov - 0:0

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade
40. minut - Malo zatišje na terenu, Vojvodina bez prave šanse osim nekoliko udaraca sa distance
30. minut - Nova gužva u kaznenom prostoru Vojvodine, lopta je izbačena u korner
25. minut - Šutirao je Subotić, pogodio Ostojića, ali to nije prevarilo Jovičića

15. minut - Kakva odbrana Rockova, Tvamaba je posle kornera šutirao glavom, a mladi golman je refleksno reagovao i izbacio je iz mreže gde su je svi već videli

11. minut - Opasan udarac Sume, brani Rockov ostaje 0:0

7. minut - Jovačić je oprobao šut sa distance, ali nije bio precizan
5. minut - Domaći su nešto agilniji na početku, ali bez prave šanse
1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli gosti