0
Četvrtak 24.08.2017.
20:10 >> 00:50h

Zvezda posle 10 godina u Ligi Evrope, velika pobeda protiv Krasnodara (VIDEO)

Crvena zvezda posle cele decenije će igrati u grupnoj fazi Lige Evrope pošto je posle poraza od 3:2 u Krasnodaru savladala ruskog predstavnika na punom stadionu "Rajko Mitić" sa 2:1, golovima Radonjića i Kange. U završnici je bilo drame pre svega zbog čudnih odluka nemačkog sudije Štilera koji je pokušao da pogura Ruse, ali mu to nije uspelo.

A. Čukić - Vesti
Slavlje fudbalera Zvezde posle velike pobede

Možda je Vladan Milojević malo iznenadio protivničkog trenera Šalimova pošto je prvi put u sezoni postavio formaciju 4-1-4-1 sa samo Donaldom na zadnjem veznom, a Srnićem u sredini terena i Radonjićem i Milićem po bokovima.

Početak kakav je Zvezda mogla samo da poželi pošto je već u 7. minutu povela prelepim golom Nemanje Radonjića, kom se konačno isplatio sav trud koji je uložio od dolaska na Marakanu. Veliku ulogu odigrao je i Milić kom je golman Sanicin odbranio udarac.

Pozadi su odlično funkcionisali i centralni i bočni bekovi tako da ruska ekipa gotovo da nije imala šansu u prvom delu meča. Već na početku drugog poluvremena, u 10. sekundi Kanga je odličnim golom doneo velikih 2:0 za delirijum na stadionu.

Odlično se branila Zvezda više od sat vremena, ali je onda polako umor počeo da sustiže igrače. Trener Milojević je morao da izvrši sve tri prinudne izmene pošto su se povredili Rodić, Radonjić i Milić.

U završnici je sudija Štiler bio 12. igrač gostiju pošto je žute kartone igračima domaće ekipe delio kao konfete, a u 80. minutu im je čak poklonio i penal koji je Grankvist realizovao. U nadoknadi vremena Šveđanin je mogao i da izjednači, ali je odlično reagovao Borjan.

Crvena zvezda - Krasnodar 2:1 (1:0) prvi meč 2:3

Radonjić 7, Kanga 46 - Grankvist 81pen

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: 55.000

Sudija: Tobijas Štiler (Nemačka)

Žuti kartoni: Radonjić, Donald, Kanga, Borjan, Savić, Boaći (Crvena zvezda) - Kabore, Ramirez, Grankvist (Krasnodar)

Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan - Stojković, Frimpong, Savić, Rodić (51 Gobeljić) - Donald - Kanga, Milić (70 Račić), Srnić, Radonjić (77 Pešić) - Boaći.

Krasnodar (4-1-4-1): Sinicin - Petrov, Martinović, Grankvist, Ramirez - Kabore (46 Žiguljev) - Gazinski, Klaeson, Mamajev (59 Pereira), Vanderson - Smolov (65 Ivan).

Crvena zvezda sada kao i Partizan čeka žreb koji će biti obavljen u petak u 13.00 sati u sedištu UEFA u Nionu.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+6. minut - KRAAAAAAAAAAAAJ, i Zvezda je uz Partizan u Ligi Evrope, prvi out dva srpska tima u tom takmičenju
90+3. minut - Štiler prekida kontru Zvezde i daje ćuti karton Saviću zbog navodnog prekršaja
90+1. minut - Fantastična odbrana Borjana, Grankvist je šutirao glavom sa pet metara
90. minut - Igraće se još šest minuta nadoknade izgubljenog vremena
86. minut - Zvezda se brani svim silama

81. minut - Grankvist je iskoristio penal - 2:1, biće drame u poslednjih 10 minuta

80. minut - Štiler svira penal zbog prekršaja Stojkovića nad Ivanom, diskutabilna odluka nemačkog sudije

78. minut - Gosti su bacili sve karte u napad, krenuo je napred i centarhalf Grankvist
77. minut - Povređenog Radonjića menja Pešić

76. minut - Vanderson je hvatao volej na drugoj stativi, ali srećom prebacio je gol

70. minut - Povređenog Milića zamenio je Račić
68. minut - Milić je ostao da leži posle sudara sa jednim igračem Kranodara
65. minut - Kransodar je izvršio i treću izmenu, Ivan je zamenio Smolova
58. minut - Borjan je odbranio udarac Vandersona
53. minut - Kanga je nenamerno udario Savića, ne bi bilo dobro da Milojević mora da izvrši još jednu zamenu pošto je već povređenog Rodića zamenio Gobeljić

46. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Kakav gol Kange već u prvom napadu u drugom delu - 2:0

46. minut - Utakmica je nastavljena, Šalimov je napravio jednu izmenu, Žiguljev je zamenio Kaborea

Prvo poluvreme

45+4. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda ima 1:0, rezultat koji je vodi u Ligu Evrope

45. minut - Igraće se još čak četiri minuta
43. minut - Borjan brani udarac Smolova

40. minut - Kakva šteta, Boaći udarcem sa oko 18-19 metara pogađa stativu

37. minut - Smolov je probao sa distance, ali lopta ide pored gola
35. minut - Milić je šutirao, ali visoko preko gola
34. minut - Vrlo dobra kontra Zvezde, vukao je Boaći, probao da pronađe Radonjića, ali ispred njega interveniše Grankvist

32. minut - Savić je probao udarcem glavom, lopta ide porred gola

27. minut - Dobra akcija gostiju, ali ponovo Stojković dobro intervenište
23. minut - Stojković je izblokirao KLaesona u dobroj šansi
20. minut - Ponovo Milić preti, Rusi za sada bezopasni
17. minut - Radonjić je probio po levom krilu, ali samo korner
12. minut - Pokušaj Boaćija, ali nije bio u izglednoj poziciji za gol
Ovaj rezultat Zvezdu vodi dalje

7. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, vodi Zvezda, Miliću je odbranio  Sinicin, a onda je natrčao Radonjić zakucao loptu koja se od prečke odbila u gol

1. minut - Već na početku polušansa za Zvezdu, Milić je probio po desnoj strani, ali na povratnu loptu nije imao ko da natrči