0
Subota 09.09.2017.
20:30 >> 22:58h

Uspela "generalka" pred Ligu Evrope: Crno-beli u nastavku slomili Lučance

Poput Crvene zvezde i Partizan je napravio odličnu uvertiru pred start grupne faze Lige Evrope i duela sa Jang Bojsom u Bernu u četvrtak (19.00). "Parni valjak" je slavio protiv Mladosti iz Lučana - 3:0 (0:0) u osmom kolu Super lige Srbije.

M. Todorović - Vesti
Ognjen Ožegović debitovao je u dresu Partizana

Crno-beli su se mučili u prvih 45 minuta. Jalovo su napadali, Ognjen Ožegović, koji je debitovao u dresu Partizana, imao je nekoliko dobrih prilika, ali mreža Lučanaca nije se tresla. Ipak, u nastavku, mrežu Mladosti otključao je Nemanja G. Miletić, odličnim solo prodorom u 53. minutu. Tada je već bilo jasno da ce crno piše gostima.

Vodeći pogodak je dao krila domaćinima, koji su nastavili da kidišu na gol gostiju, a u listu strelaca upisali su se i Danilo Pantić, posle odlične asistencije Leandra Tavambe, da bi kamerunski napadač dobru igru krunisao pogotkom u 70. minutu.

Posle osam godina, ponovo je u dresu Partizana zaigrao srpski reprezentativac Zoran Tošić, i najavio da će biti veliko pojačanje za šampiona u nastavku sezone. Zbog povreda nisu igrali: Suma, Kosović i Janković. Posle dužeg vremena, šansu je dobio iskusni Saša Marjanović.

Sada sve misli crno-belih okrenute su ka Bernu i startu u Ligi Evrope.

Standings provided by Sofascore LiveScore

90+2. minut - Gotovo je utakmica, sigurna pobeda Partizana.

70. minut - U strelce se upisao i Leandro Tavamba, Partizan lako do tri boda.

68. minut - Stojković je opetz čudesno intervenisoa i spasio gol Partizana.

63. minut - GOOOL, lepa akcija Partizana, Tavmaba je centrirao, a Danilo Pantić je ubacio loptu u mrežu. Tri boda blizu za izabranike Miroslava Đukića.

53. minut - GOOOOL, Partizan vodi 1:0, strelac je Nemanja G. Miletić posle lepe solo akcije.

47. minut - Tavamba je imao veliku priliku, ali glavom sa pet, šest metara šutira pored gola.
45+1. minut - Gotovo je prvo poluvreme.
44. minut - Bomba Tošića sa 25 metara, ali brani golman gostiju Petrić.

31. minut - Velika prilika za Partizan, Ožegović sa sedam, osma metara nije uspeo da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.

28. minut - Mladost opassno preti iz kontri, umalo gol, ali je Trifunović loše zahvatio lotptu.
10. minut - Partizan napada, ali ne uspeva da probije odbranu Lučanaca.
1. minut - Utakmica je počela.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Everton, Marjanović, Tošić, Tavamba, Pantić, Ožegović.

MLADOST: Petrić, B. Milošević, I. Milošević, Šatara, Pešić, Pejović, Tumbasevi, Cuckić, Radivojević, Pavlović, Trifunović.