0
Subota 16.09.2017.
17:24 >> 20:24h

Bundes liga: Gol Jovića, autogol Veljkovića, Bajern raspucan (VIDEO)

Nekadašnji napadač Crvene zvezde Luka Jović postigao je prvenac u Bundes ligi. On je u 79. minutu postigao pogodak za Ajntraht, ali je tim iz Frankfurta poražen na svom terenu od Augzburga, u četvrtom kolu Bundes lige.

Vesti - M. Todorović
Luka Jović postigao prvenac u Bundes ligi

Jović, koji je na pozajmici iz Benfike, u igru je ušao u 67. minutu umesto Mijata Gaćinovića, a 12 minuta kasnije je matirao goste lepim udarcem glavom posle kornera, za utešni pogodak Ajntrahta.

Posle poraza od Hofenhajma u prošlom kolu, Bajern je rutinski slavio na "Alijanc areni" protiv Majnca - 4:0. Raspoložen su bili Holanđanin Arjen Roben i Robert Levandovski, koji su postigli po dva gola.

Bivši mladi reprezentativac Srbije Miloš Veljković nije imao svoj dan u dresu Verdera. On je postigao autogol protitv Šalkea, koji je odneo bodova sa gostovanja u Bremenu, a gol odluke postigao je Gorecka, sedam minuta pre kraja.

Rezultati 4. kola: Bajern - Majnc 4:0 (Roben 11, 23, Levandovski 50, 77), Ajntraht - Augzburg 1:2 (Jović 79 - Maks 20, Siubi 77), Štutgart - Volfsburg 1:0 (Akolo 42), Verder - Šalke 1:2 (Sane 20 - Veljković 22, Gorecka 83), Lajpcig - Borusija Menhengladbah 2:2 (Verner 17, Ogustin 31 - Azar 25 penal, Štindl 62). U petak: Hanover - Hamburger 2:0.