0
Sreda 18.10.2017.
20:03 >> 23:08h

Liga šampiona: Golčina Kolarova za bod "vučice", mladi Srbin častio Junajted (VIDEO)

Na sedam mečeva - 23 gola u Ligi šampiona. U najzanimljivijem susretu večeri, Čelsi i Roma su odigrali nerešeno - 3:3 na "Stamdford Bridžu", a prvi gol za "vučicu" delo je srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova, koji je u finišu prvog poluvremena poslao bombu u mrežu "plavaca".

Tanjug/AP
Aleksandar Kolarov poslao "bombu" u mrežu Čelsija

Domaćin je imao sigurnih 2:0, ali je pogodak Kolarova osokolio Rimljane, posebno Edina Džeka, koji je sa dva gola preokrenuo rezultat, ali je Eden Azar drugim pogotkom na susretu doneo bod šampionu Engleske u 75. minutu.

Mladi Mile Svilar postao je najmlađi golman u istoriji Lige šampiona. Debitovao je sa samo 18 godina na golu Benfike, ali je krivac za jedini gol Mančester Junajteda. Talentovani golman je uneo loptu u svoj gol posle centaršuta Markusa Rašforda.

Juventus se mučio sa Sportingom, koji je poveo u Torinu, ali su Pjanić i Mandžukić doneli tri boda "staroj dami". Barselona je i sa desetoricom (isključen Pike u 42. minutu) na "Nou Kampu" pobedila Olimpijakos, dok su Bajern i PSŽ rutinski slavili protiv autsajdera Seltika, odnosno Anderlehta. Ruski vicešampion CSKA još jednom je razočarao na svom terenu porazom od Bazela.

Od srpskih internacionalaca od prvog minuta su igrali: Saša Zdjelar (Olimpijakos), Ljubomir Fejsa (Benfika), Nemanja Matić (Mančester Junajted) i Aleksandar Kolarov (Roma), dok su sa klupe ušli Uroš Đurđević (Olimpijakos) i Andrija Živković (Benfika). Na klupama za rezerve ostali su: Ivan Obradović (Anderleht) i Jagoš Vuković (Olimpijakos), dok je Uroš Spajić (Anderleht) povređen.

GRUPA A

Benfika - Mančester Junajted 0:1 (Rašford 64)

CSKA Moskva - Bazel 0:2 (Džaka 29, Oberlin 90)

GRUPA B

Anderleht - PSŽ 0:4 (Mbape 3, Kavani 44, Nejmar 66, Di Marija 88)

Bajern  - Seltik 3:0 (Miler 17, Kimih 29, Humels 51)

GRUPA C

Čelsi - Roma 3:3 (Luiz 11, Azar 37, 75 -  Kolarov 40, Džeko 64, 70)

Karabag - Atletiko 0:0

GRUPA D

Barselona - Olimpijakos 3:1 (Nikolau 18 autogol, Mesi 61, Dinje 64 -  Nikolau 90)

Juventus - Sporting 2:1 (Pjanić 29, Mandžukić 84 - Sandro 12 autogol)