0
Subota 21.10.2017.
17:22 >> 20:25h

Bundes liga: "Milioneri" prosuli pobedu, Bajern jedva

Novi kiks "milionera". Borusija iz Dortmunda vodila je u Frankfurtu protiv Ajntrahta 2:0, ali su domaćini za samo četiri minuta izjednačili i uzeli bod favorizovanom lideru Bundes lige.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI
Duel Sebastijana Halera i Nurija Sahina

Vicešampion Lajpcig ostvario je i četvrtu uzastopnu pobedu, a opet je čovek odluke bio Sbicer, koji je zatresao mrežu Štutgarta. "Koltovi" iz Menhengladnaha vodili su protiv Bajera na poluvremenu, lai u nastavku potop Borusije i čak pet golova u mreži domaćina.

U poslednjem meču u subotu, Bajern je slavio u Hamburgu golom Tolisa u 52. minutu. Bavarcima je posao bio olakšan posle isključenja Junga u 36. minutu.

Rezultati 9. kola: Augzburg - Hanover 1:2 (Gregorič 33 - Fulkrug 77, 89), Borusija Menhengladbah - Bajer Leverkuzen 1:5 (Džonson 7 - Bender 48, Bejli 59, Brand 61, Foland 69, Pohjanpalo 81), Ajntraht - Borusija Dortmund 2:2 (Haler 64 penal, Volf 68 - Sahin 19, Filip 57), Lajpcig - Štutgart 1:0 (Sabicer 23), Hamburger - Bajern 0:1 (Toliso 52). U petak: Šalke - Majnc 2:0.