0
Utorak 14.11.2017.
11:26 >> 14:04h

"Orlovi" odoleli u Ulsanu! Srbija dobila Ljajića i Sergeja na azijskoj turneji

Posle trijumfa u Gvangžuu protiv Kine - 2:0, reprezentacija Srbije u Ulsanu protiv Južne Koreje odigrala je 1:1 (0:0). Vršilac dužnosti selektora "orlova" Mladen Krstajić može da bude zadovoljan igrom i rezultatima na azijskoj turneji.

EPA/GEORGI LICOVSKI
Posle Kine, postigao gol i protiv Južne Koreje: Adem Ljajić pokazao da će biti uzdanica Srbije na SP

Srbija je dobila dva nova fudbalera, Adema Ljajića i Sergeja Milinkovića Savića, koji će biti nosioci igre na Mundijalu u Rusiji. Prvi je tokom kvalifikacija za SP imao mizernu ulogu, dok vezista Lacija nije bio ni na širem spisku.

U odnosu na startnih 11 protiv Kine, Krstajić je napravio pet izmena u Ulsanu. Od starta su krenuli: Jagoš Vuković, Marko Grujić, Andrija Živković, Nemanja Maksimović i Aleksandar Prijović. Golmani su bili odlični na azijskoj turneji, za 180 minuta, Stojković, Rajković i Dmitrović nisu savladani iz igre.

Protiv Koreje, realan rezultat. Domaćin je imao više šansi, Son, napadač Totenhema se ispromašivao. Srbija je povela golom Adema Ljajića u 58. minutu, koji je odlično reagovao posle asistencije Sergeja Milinkovića Savića. Međutim, samo dva minuta kasnije dosuđen je sumnjivi jedanaesterac za domaćina. Jagoš Vuković je u skoku odgurnuo jednog igrača Koreje, a čini se da je sudija prestrogo pokazao na belu tačku. Siguran je bio Ko, za konačnih 1:1.

Do kraja meča, Koreja je bila bliža trijumfu, ali je Marko Dmitrović, koji je debitovao na golu u dresu Srbije u drugih 45 minuta odlično zaustavio nekoliko pokušaja najboljeg fudbalera Južne Koreja, Sona. Osim Dmitrovića, za najbolju selekciju debitovao je i Nemanja Radonjić, fudbaler Zvezde, koji je odigrao poslednjih 10-ak minuta.

Bio je ovo treći prijateljski meč Srbije sa Južnom Korejom, a trenutno je izjednačen skor, po jedna pobeda, remi i poraz.

90+3. minut - Utakmica je završena.
89. minut - Son opet u šansi, Dmitrović opet sjajan na golu Srbije.
82. minut - Dmitrović opet brani šut Sona, napadača Totenhema.
80. minut - Za reprezentaciju Srbije debituje Nemanja Radonjić, fudbaler Crvene zvezde.
79. minut - Dobar šut Andrije Živkovića, ali pored gola.
74. minut - Mijat Gaćinović je na terenu umesto Sergeja Milinkovića Savića.
73. minut - Dmitrović brani šut Sonu.
72. minut - Dobar pokušaj Ljajića, ali preko gola.
68. minut - Kapiten Ivanović napušta teren, umesto njega je Miloš Veljković, štoper Verdera.

62. minut - Ko je siguran, kratko je trajala radost Srbije.

61. minut - Penal za Južnu Koreju posle prekrđaja Jagoša Vukovića, koji je odgurnuo jednog fudbalera domaćina. Prestrogo dosuđen jedanaesterac.

59. minut - GOOOL, Adem Ljajić je realizovao odličan napad Srbije. Sjajna asistencija Milinkovića Savića.

46. minut - Na gol Srbije staje Marko Dmitrović, čuvar mreže Eibara.
45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme, nema golova u Ulsanu. Po nekoliko solidnih prilika za obe selekcije.
43. minut - Son je bio u dobroj prilici, ali je opet Stojković bio na pravom mestu.
30. minut - Stojković je odbranio udarac Sonu. Žestoki prostesti naših repezentativaca jer nije dosuđen očigledan faula nad Ivanovićem.

27. minut - Odličan udarac Ljajića, ali brani golman Čo.

26. minut - Slobodan udarac za Srbiju sa 18 metara, posle faula nad Ljajićem. Odlična prilika za gol.
20. minut - Odličan udarac Sergeja Milnkovića Savića, ali samo u spoljni deo mreže. Srbija konkretnija, Korejci imaju više loptu u nogama.
12. minut - Domaćin ima incijativu na startu meča, ali nema opasnosti po gol Vladimira Stojkovića.
5. minut - Prvi šut ka golu Koreje, Marko Grujić je polkušao volejem, ali preko gola.
1. minut - Utakmica je počela.
Pre početka susreta, kapiten Branislav Ivanović je dobio poklone i od domaćina, ali i od predsednika FSS Slaviše Kokeza za 100. meč u dresu naše reprezentacije.

JUŽNA KOREJA: Čo, Čoi, Jang, J. Kim, M. Kim, Kvon, Ko, Ki, Jung, Li, Son.

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Ivanović, Vuković, Obradović, Maksimović, Grujić, Milinković Savić, Ljajić, Živković, Prijović.