0
Četvrtak 23.11.2017.
20:08 >> 23:11h

Crno-belo proleće posle 13 godina!

Fudbaleri Partizana u meču 5. kola B grupe Lige Evrope savladali su Jang Bojse sa 2:1 pred gotovo punim stadionom u Humskoj i tako su obezbedili plasman u eliminacionu fazu takmičenja bez obzira na rezultat u poslednjoj rundi kada gostuju Dinamu u Kijevu. Trijumf crno-belima doneli su napadači Tavamba i Ožegović i ne samo to već već srpski šampion posle punih 13 godina igrati i na proleće u evropskim takmičenjima.

Miroslav Todorović
Situacija posle koje je Partizan poveo golom Tavambe

Već posle prve ozbiljnije šanse Partizan je poveo golom Tavambe u 12. minutu i činilo se da će to pokrenuti crno-bele da bez drame reše ovaj meč, ali nije bilo tako pošto su gosti uspeli da poravnaju u 25. minutu preko Ngamaleua koji je iskoristio jednu od retkih grešaka odbrane domaćih.

Najlošiji period igre za tim Miroslava Đukića bio je upravo drugi deo prvog poluvremena, ali srežom Švajcarci to nisu umeli da iskoriste.

Već početkom drugog poluvremena crno-beli su ponovo poveli posle precizne akcije Tavambe, Pantića i Ožegovića, da bi ovaj poslednji lepim udarcem glavom savladao golmana gostiju.

Mogao je Tavamba da overi trijumf Beograđana u 78. minutu kada je bio oči u oči sa Von Balmosom, ali kako nije uspeo da pogodi režu usledilo je još 17 minuta strepnje. Kružili su gosti oko kaznenog prostora Partizana, ali nisu mogli ozbiljnije da ugroze Stojkovića. Kada bi lopta i došla do njega on bi sigurno intervenisao.

Partizan - Jang Bojs 2:1 (1:1)

Tavamba 12, Ožegović 53 - Ngamaleu 25

Stadion: Partizana

Sudija: Tamaš Bognar (Mađarska)

Žuti kartoni: Mitrović, Vulićević (Partizan) - Asale (Jang Bojs)

Partizan (4-4-2): Stojković, Vulićević, NR Miletić, Mitrović, NG Miletić - Everton, Jevtović, Janković, Pantić (82 S. Ilić)- Ožegović (79 Radin), Tavamba (88 Ostojić).

Jang Bojs (4-4-2): Von Balmos - Benito, Nuhu, Vitrih (84 Fašnaht), Mbabu - Ngamaleu, Sou, Abišer, Sulejmani - Nsame (66 Oaro), Asale.

Po isteku 95. minuta usledilo je veliko slavlje u Humskoj, a Partizan čak ima šansu da u eliminacionu fazu uđe sa prvog mesta pošto je Dinamo izgubio od Skenderbega sa 3:2 pa bi crno-beli eventualnim trijumfom u Kijevu došli na čelo B grupe.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ: Partizan - Jang Bojs 2:1, Crno-beli su se plasirali u 1/16 finala

90+5. minut - Nova šansa za goste, srećom samo spoljni deo mreže Stojkovićevog gola
90+4. minut - Opasno je bilo, Asale je šutirao sa oko 18 metara, ali nije pogodio okvir gola
90. minut - Još samo pet minuta sudijske nadoknade do Partizanovog proleća
83. minut - Mitrović je izblokirao udarac Asalea
79. minut - Odmah potom šansa na drugoj strani, zatresla se mreža Stojkovićevvog gola, ali bio je ofsajd pre toga
78. minut - AUuuuuh, kakva šansa za Tavambu, driblao je odbranu gostiju,ostao sam oči u oči sa golmanom Jang Bojsa, ali nije uspeo da ga savlada
73. minut - Gosti stežu obruč oko gola Partizana, izvode već šesti korner
U Albaniji Skenderbeg vodi protiv Dinama 3:1
66. minut - Ušao je u igru najbolji napadač gostiju Oaro, koji je zamenio Nsamea. Gosti moraju sve karte da bace u napad
59. minut - Velika šansa za goste, ali srećom Asale je bio sebičan i nije poslao loptu usamljenom Nsameu

53. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, prelepa akcija domaćih, Tavamba za Pantića, ovaj pronalazi Ožegovića, a ovaj pogađa glavom - 2:1

50. minut - Zapretili su domaći posle kornera, ali ne toliko strašno da bude ugrožen golman gostiju

46. minut - Počeo je drugi deo, ista slika kao iz prvog - Švajcarci su krenuli ofanzivnije

Prvo poluvreme

Završeno je prvo poluvreme, Partizan je poveo, ali je vrlo brzo primio gol posle greške odbrane. Posle toga je inicijativu imao gostujući tim, ali posle 45 minuta rezultat je ostao 1:1

45. minut - Još samo minut nadoknade izgubljenog vremena

40. minut - Posle izjednačenja bolji rival su gosti, Partizan je potpuno pao
34. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobija štoper Partizana Mitrović

25. minut - Iz prve ozbiljnije šanse gosti postižu gol, posle kornera lopta je preskočila Miletića, odbila se od Tavambe, a u gol je poslao Ngamaleu - 1:1

24. minut - Golman gostiju reaguje ispred Miletića, koji se niotkud pojavio u napadu

16. minut - Odlično raspoloženje na stadionu posle vođstva domaćeg tima

12. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, vodi Partizan 1:0, centaršut Jankovića, a strelac je Tavamba

8. minut - Klasično ispitivanje snaga na početku meča, bez previše rizika
1. minut - Počela je utakmica, stadion Partizana je skoro pun