2
Četvrtak 08.09.2011.
12:52

Savanović: Morali smo agresivnije

Trebalo je da prođe čitavo prvo poluvreme meča sa Litvanijom da bi se Duško Savanović oporavio od šoka posle promašaja odlučujućeg šuta u duelu sa selekcijom Francuske na šampionatu Evrope u Litvaniji.

Savanović pokušava da blokira Jankunasa

U drugih 20 minuta duela sa domaćinom Evropskog prvenstva, bio je mnogo bolji, postigao čak 16 poena, ali nije uspeo da spreči drugi poraz Srbije na Eurobasketu 2011.

"Nije bilo ničega u našoj igri što je trebalo da nas krasi na meču sa Litvancima. Mlada smo ekipa, morali smo da budemo agresivniji, da pokažemo čvrstinu, pored inteligencije koju sigurno imamo. Dozvoljavali smo im otvorene šuteve u prvom poluvremenu, a kad su se raspucali, pogađali su i preko naših ruku. Imali su podršku publike, nas je uhvatila nervoza, ušli smo u raspravu sa sudijama, što je takođe jedan od razloga poraza", smatra Savanović.

Sledi duel sa selekcijom Španije, a zatim možda i odlučujući meč za plasman u četvrtfinale protiv Turske.

"Ne treba se baviti kalkulacijama. Treba se najpre okrenuti utakmici sa Španijom. Imamo dva uzastopna poraza i treći nam sigurno ne bi prijao. Dobro se poznajemo, nema nikakvih tajni, neće biti iznenađenja, samo je pitanje koja će ekipa biti psihološki spremnija za veliku borbu", najavljuje Duško Savanović.

Aleksandar Rašić propušta Španiju?

Reprezentativac Srbije Aleksandar Rašić mogao bi da propusti narednu utakmicu na Evropskom prvenstvu u Litvaniji protiv Španije zbog povrede.

On je osetio bol u leđima tokom sinoćnje utakmice sa Litvancima na startu druge faze takmičenja, u kojoj je Srbija doživela poraz rezultatom 100:90.

Rašić je već na poluvremenu zatražio izmenu i u nastavku meča se više nije vraćao na parket.

Srbija protiv Španije igra u petak od 14.30 sati u Viljnusu.