Sreda 23.11.2011.
21:05
Vestionline, Beta A

Partizan izgubio od Anadolu Efesa

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u gostima od Anadolu Efesa sa 67:58 (15:17, 15:11, 19:8, 18:22), u šestom kolu Grupe C Evrolige.

Najefikasniji među 'crno-belima' - Milan Mačvan

Partizan je dobro počeo utakmicu u Istanbulu, ali ga je loša treća četvrtina koštala pobede. Oba tima su grešila u prvom poluvremenu, ali je Efes imao nešto bolji procenat šuta, a postigao je i jednu trojku za vođstvo od dva poena do odmora.

Beogradski tim se držao u igri i vodio u nekoliko navrata, iako je najefikasniji igrač crno-belih ove sezone Nikola Peković prvih 20 minuta završio sa jednim poenom.

Efes je na početku stekao vođstvo od 8:2 poenima Saše Vujačića i Ersana Iljasove, ali je Mačvan skoro sam uspeo da donese izjednačenje, tako da je oko petog minuta bilo 8:8. Tim iz Istanbula je držao minimalno vodjstvo, ali je pred kraj prve deonice Partizan prvi put poveo, posle penala Dragana Milosavljevića bilo je 15:14. Crno-beli su otišli na prvi manji odmor sa vođstvom 17:15.

Ekipe su se tokom druge četvrtine stalno smenjivale u vodjstvu, a nijedna ekipa nije uspela da stekne osetniju prednost, iako je Marku Čakareviću u jednom trenutku dosuđena nesportska lična greška. Efes je ipak na kraju prvo poluvreme završio u vođstvu 30:28.

Partizan je u trećoj četvrtini postigao osam poena, od čega samo dva iz igre, a do prvih poena u deonici trebalo mu je skoro punih sedam minuta. Za to vreme, Efes je napravio seriju od 9:0 i stigao do dvocifrenog vođstva 39:28. Istanbulski tim je najviše zahvaljujući Vujačiću i Savanoviću do kraja deonice stigao do 13 poena razlike - 49:36. Niko u Partizanu nije uspevao da postigne koš, ni iz reketa, ni van njega. Jedini koš iz igre dao je Raduljica, kada je zakucao iz kontranapada.

Kada je Esteban Batista dao koš na početku poslednje četvrtine za rekordnu prednost od 51:36, delovalo je da je meč skoro i rešen, ali se to nije desilo. U igru je ušao Anđušić i za oko pet minuta postigao je 10 poena. Prvo je na njemu napravljena nesportska lična greška, a on je iskoristio oba penala, a zatim je dao i dve brze trojke čime je njegov tim prišao na 53:47.

Anđušić je šutnuo i treću uzastopnu trojku, ali je lopta bukvalno izašla iz koša, da bi u sledećem napadu Savanović postigao trojku, čime je Efes zaustavio nalet Partizana. Crno-beli su u poslednjih pet minuta pokušavali da preokrenu i ponovo su uspeli da dodju na šest poena zaostatka, ali su Savanović i Vujačić bili precizni i sprečili su potpuni preokret.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Milan Mačvan sa 15 poena i pet skokova, a Ejsi Lo i Danilo Andjušić zabeležili su po deset poena. Domaću ekipu predvodili su Saša Vujačić sa 21 i Duško Savanović sa 16 poena.

Partizan i Efes posle odigranih šest kola Evrolige imaju po tri pobede i poraza.

U ostalim mečevima Evroplige CSKA je pobedio Žalgiris 95:82, Olimpijakos je bio bolji od Bilbaoa 88:81, dok je Uniks slavio na gostovanju Sijeni 73:79.