Nedelja 09.03.2014.
19:16
mozzartsport.com A

ABA liga: Partizan pao u Ljubljani!

Crno-beli su imali minus od 20 poena, pa su prišli na četiri poena razlike, ali su porazom u Ljubljani zakomplikovali šanse za plasman na završni turnir Jadranske lige, prenosi "Mocart sport".

Debakl Partizana u Stožicama! Rezultatski su crno-beli još i dobro prošli, ali igrački očajno izdanje u Ljubljani i poraz od Olimpije (59:66) mogao bi skupo da košta izabranike Duška Vujoševića u borbi za plasman na završni turnir Jadranske lige.

Samo tri dana pošto je u Evroligi razmontirao Bajern, Parni valjak je potpuno zabrljao i katastrofalnim šutem spolja (33 posto) dozvolio rivalu da maltene od prvog minuta gradi prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 20 poena (37:17). A kako je košarka nepredvidiv sport, tako su gosti imali šansu da se vrate u meč i donesu oba boda u Beograd. Za samo tri minuta poslednje četvrtine su naparavili seriju 13:0, ali su iz naredna tri napadu uspeli samo jednom na poentuiraju, pa iako je Slovencima ušla voda u uši uspeli su da sačuvaju trijumf.

Ni povratak Bogdana Bogdanovića u tim, posle oporavka od lakše povrede, nije doneo pomak braniocu šampionskog prstena, koji nije mogao da se osloni ni na jednog igrača jer su svi do jednog bili daleko ispod očekivanja. Doduše, Bogdanović je ubacio 19 poena (tri trojke), ali za to mu je bilo potrebno čak 24 pokušaja. Čak ni NBA potencijal u liku Terensa Kinsija i Aleksandra Pavlovića nije bio dovoljan za pristojan poraz jer je Amerikanac završio utakmicu na za njega simboličnih deset poena, najzvučnije pojačanje na 11 (ali i četiri izgubljene lopte), a čak je i standardno dobri Žofri Lovernj bio neprepozantljiv (pet poena, četiri skoka).

Olimpija je do ovog kola imala samo osam pobeda, ali je, kao i lane, pronašla način da zaustavi crno-bele, kojima sada visi plasman na završni turnir jer Budućnost i Cibona imaju priliku da se potpuno vrate u trku za neku od prve četiri pozicije i tako otežaju put Partizanu.