0
Nedelja 19.10.2014.
16:55 >> 19:05h

ABA liga: Partizan ponižen u Ljubljani!

Crna serija Partizana se nastavlja! Izabranici Duška Vujoševića doživeli su fijasko u Ljubljani. Olimpija je slavila protiv bezidejnih crno-belih 87:58 u "Stožicama" u okviru četvrtog kola ABA lige.

Marko Marinović lako je prolazio pored Borisa Daloa

Ništa nije polazilo od ruke srpskom šampionu, koji je pokazao još jednu katastrofalnu igru. Bio je realan trener Duško Vujošević kada je rekao da će Partizan da izgubi u Viljnusu i Ljubljani, ali i najveći pesimisti nisu mogli da očekuju ovakve debakle u glavnim gradovima Litvanije i Slovenije.

Domaći "zmajčeki" poigravali su se sa crno-belima. Šutevima za tri poena, Olimpija je razbila Partizan, dok je pod košem carevao Mirza Begić, koji je čak šest puta zdarao rampe košarkašaima Partizana. Crno-beli su se držali koliko-toliko do sredine treće četvrtine, kada se Olimpija prvi put odlepila na više od 20 poena razlike.

Umesto da se potrude da smanje prednost, crno-beli su se predali, a razigrani Ljubljančani do kraja susreta naneli su katastrofu četi Duška Vujoševića, koja je počela sezonu sa četiri poraza (tri u ABA ligi i jednim u Evrokupu) i samo jednom pobedom, na startu regionalnog tamičenja protiv Solnoka.

Najefikisaniji u pobedničkoj ekipi bio je Blaž Mahković sa 19 poena, dok je 10 dodao Gregor Horvat. U ekipi Partizana bolji od ostalih i jedini sa dvocifrenim učinkom bili su Edo Murić sa 17 i Đorđe Gagić sa 14 poena.

40. minut - Kraj agonije Partizana - 87:58 za Olimpiju.
36. minut - Kakav koš Mahkovica. Neverovatan!!! Marinović postiže treću trojku.
35. minut - Nova trojka Olimpije za +24 - 71:47.
32. minut - Olimpija na +23 posle dve kontre. Partizan katastrofalan.
30. minut - Kraj treće četvrtine - 62:45 za Olimpiju.
29. minut - Devet trojki Olimpije. Edo Murić je postigao 13 poena. Partizan smanjuje na 59:45 u finišu treće četvrtine.
27.minut - Očajan šut crno-belih. Ništa ne polazi od ruke izabranicima Duška Vujoševića.
26. minut - Konačno trojka za Partizan. Postigao je Tepić.
25. minut - Tek u petom minutu treće četvrtine Gagić postiže prve poene za Partizan.
24. minut - Kanačević ponetira za novu maksimalnu razliku +16. Mirza Begić je nprekazan ispod svog koša. Čak pet rampi je imao centar Olimpije.
22. minut - Begić za +14 Olimpije - 47:33.
20. minut - Nikolov za plus 10 Olimpije 43:33. Uz zvuk sirene Salin postiže poene  za maksimalnih +12 Olimpije 45:33.
17. minut - Olimpija nastavlja sa trojkama. Čak sedam trojki su postigli Ljubljančani u dosadašnjem delu meča.
15. minut - Marinović pogađa šestu trojku za Olimpiju.
14. minut - Gagić drži korak za Olimpijom. Edo Murić smanjuje vođstvo Olimpije na 32:28.
12. minut - Horvat pogađa novu trojku - 28:22. Gagić smanjuje sa linije slobodnih bacanja.
10. minut - Bezbradica je vezao pet poena za Partizan. Posle prve četvrtine 22:18 za Olimpiju.
8. minut - Partizan ima već četiri izgubljene lopte, pa je Duško Vujoševič mora da zatraži tajm-aut.
6. minut - Prvi poeni Daloa. Druga trojka Nikolova - 12:11.
4. minut - Prva trojka za Partizan - Edo Murić. Salin vrađa trojku - 8:7.
3. minut - Strašno zakucavanje Gagića. Nikolov pogađa trojku - 5:4.
1. minut - Utakmica je počela. Prvi minuti na utakmici postigao je Mirza Begić. Edo Murić je izjednačio.