0
Sreda 29.10.2014.
19:20 >> 20:57h

Partizan ispustio pobedu u Jerusalimu!

Kakva šteta! Partizan je imao priliku da napravi senzaciju u Jerusalimu, ali je loša poslednja četvrtina uticala da četa Duška Vujoševiča zabeleži i treći poraz u Evrokupu. Hapoel iz Jerusalima je slavio 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13) košem Dervina Kičena u poslednjim trenucima susreta.

Edo Murić (Foto: Arhiva)

Iako je srpski šampion odigrao najbolju utakmicu sezone nije uspeo da iznenadi bogati Hapoel. Kada je Gagić pet sekundi pre kraja zakucao za 79:79 očekivalo se da pobednik bude rešen u produžecima. Ipak, nije tako mislio Dervin Kičen. Uspeo je Amerikanac da se probije do koša Partizana i poentira uz dodatno slobodno bacanje. Ostalo je samo dve desetinke, koje nisu bile dovoljno da puleni Duška Vujoševića upute lopta na koš.

Mogu crno-beli da žale. Odličnim šutem za tri poena, pre svega Bogdanovića i Murića, crno-beli su razbijali odbranu domaćina. Trojkom Murića početkom poslednje četvrtine Partizan je imao +11 (69:58), ali onda staje srpski šampion.

Usledio je prazan hod crno-belih u napadu, dok su se Izraelci predvođeni Kičenom i Elijahom iz minuta u minut smanjivali prednost. Ušlo se u neizvesnu završnicu, gde su više sreće imali domaći košarkaši, koji su ostvarili prvi trijumf u Evrokupu.

U Partizanu, najefikasniji je bio Murić sa 21, Bogdanović je upisao 16, Gagić 14, a Andrić 12. Kod Izraelaca najbolji je bio Elijahu 22, Smit i Džons su postigli po 13, a Halperin 12. Junak pobede Kičen zaustavio se na 11 poena.

U ostalim susretima grupe D Evrokupa, Banvit je pobedio rumunski Ploešt 81:66, dok je Lijetuvos Ritas u gostima dobio Volgorod 77:63

40. minut - Dva puta je Partizan promašio trojku. Još 53 sekunde do kraja. Lopta za Hapoel. Andrić pravi faul 28 sekundi do kraja. Dva bacanja za Rajta. Pogodio je oba bacanja Rajt. Gagić je zakucao pet sekundi pre kraja. Hapoel ima loptu za pobedu. Kičen pogađa u poslednjim trenucuma susreta. Kraj utakmice - 82:79.
38. minut - Trojka Murića za +4. Elijahu smanjuje, to je njegov 22. poen.
37. minut - Elijahu je izjednačio  - 71:71. Peta trojka Bogdanovića.
36. minut - Smit smanjuje na samo -4 (65:69). Vujošević je morao da traži tajm-aut. Bezidejni crno-beli u napadu u poslednjoj četvrtini. Samo dva poena prednosti za Partizan. Milutinov konačno prekida psot Partizana.
34. minut - Prazan hod Partizana u napadu, ali srećom ni Hapoel nije iskoristio da napada.
32. minut - Kičen prekida seriju crno-belih. Murić postiže 10 trojku Partizana. Odličan procenat šuta crno-belih za tri poena (10/18). Serija domaćina 5:0 za 63:69.
30. minut - Trojka Andrića uz zvuk sirene za plus 10 (66:56).
29. minut - Sedmi uzastopni poen Eda Murića. Sjajan Partizan. Gagić povećava prednost crno-belih na +7 (63:56).
27. minut - Edo Murić ponovo dovodi Partizan u vođstvo. Gagić za 59:56, vodi Partizan.
26. minut - Murić smanjuje odličnim ulazom. S druge strane Gelin promašuje zakucavanje.
24. minut - Halperin postiže trojku za 54:52. Donte Smit postiže nove poene za domaće - 56:52. Bolja igra Hapoela u nastavku.
23. minut - Lior Eljahu izjednačuje. Loš posčetak Partizana u nastavku. Gagić vraća prednost crno-belih. Smit trojkom za vođstvo Hapoela - 49:48. Novi poeni Gagića.
21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Donte Smit smanjuje na samo -2 - 44:46.