3
Četvrtak 30.10.2014.
18:10 >> 21:13h

EL: Zvezdino veče za pamćenje!

Kakvo veče košarkaša Crvene zvezde! Neverovatnu partiju pružili su izabranici Dejana Radonjića protiv Valensije pred oko 17.000 najvatrenijih pristalica i ostvarili novi, drugi trijumf u Evroligi (79:63).

Detalj sa meča prethodnog kola na meču Neptunas - Crvena zvezda

Španci su "nestali" u grotlu Arene!

Zvezda je briljirala 35 minuta, pa oni zagriženiji ljubitelji crveno-belih boja mogu da žale što prednost nije bila i veća. A mogla je biti, i te kako. U jednom trenutku iznosila je neverovatnih "plus 25".

Markus Vilijams ponvo je pokazao o kakvoj se klasi radi. Razigravao, poentirao, stavljao publici osmeh na lice. Ma, šta god zamislite.

Publika to je sa severnog kopa, za nju je čula čitava Evropa!

Gorostas tima sa Malog Kalemegdana, Boban Marjanović, ponovo je bio najefikasniji pojedinac u pobedničkom taboru. Ostvario je učinak od 16 poena i devet uhvaćenih lopti, što znači da će još jednom biti glavni pretendent za titulu MVP kola elitnog kontinentalnog takmičenja, jer je u zbiru pozitivnih i negativnih statističkih parametara, sakupio indeks 27.

Veliko ovosezonsko pojačanje Crvene zvezde, gore pomenuti Vilijams, uz 14 poena zabeležio je i osam produktivnih dodavanja. Kratko i jasno - blistao je.

Zvezda trenutno ima skor od dve pobede i jednog poraza i u dobrom raspoloženju dočekuje bratski Olimpijakos, dok je Valensija u prilično lošoj poziciji sa sva tri neuspeha.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut - Kasno buđenje Španaca. Utakmica je završena.
37. minut - Gosti serijom 9:0 spuštaju prednost ispod 20 poena - 69:53. Kalinić "seče" seriju trojkom.
33. minut - Valensija pokušava da se probudi, ali bezuspešno.
30. minut - Kraj treće četvrtine. Arena "grmi", publika već slavi pobedu - 65:42.
27. minut - Neverovatna asistencija Markusa Vilijamsa, Mitrović rutinski poentira.
23. minut - Zvezda ne staje. Van Rosom pogodio je oba slobodna bacanja, ali je Vilijams onda pogodio trojku, pa u sledećem napadu asistirao Laziću. Prednost raste iz minuta u minut - 49:30.
21. minut - Drugo poluvreme je počelo, a Dangubić je odmah ubacio trojku. Bajks je uzvratio pogotkom za "dva", a Marjanović novim poenima postaje drugi igrač u taboru domaćih sa dvocifrenim učinkom - 44:29.
20. minut - Valensija srlja, promašuje... Crveno-beli na poluvreme odlaze sa odličnih 13 poena razlike - 39:26.
17. minut - Marjanović je promašio zicer, potom faulirao Liščuka. Ovaj pogađa jedno slobodno bacanja, prednost i dalje dvocifrena - 31:21.
15. minut - Bobi postiže četiri uzastopna poena. Zvezda na maksimalnih 11 poena prednosti - 29:18.
12. minut - Po jedan koš na obe strane. Za goste Dubljević, za crveno-bele Dangubić - 25:18.
10. minut - Bojan Dubljević pogađa dalekometni hitac i vraća Špance u život - 21:16. Kraj prve deonice.
9. minut - Kalinić promašuje oba penala, ali je Blažič zato bio siguran oba puta. Beogradski tim ima maksimalnih "plus devet" - 21:12.
7. minut - Igra se koš za koš. Tim Dejana Radonjića održava prednost od pet poena - 17:12.
4. minut - Vilijams pogađa trojku i podiže Arenu na noge - 11:8.
2. minut - Zvezdin kapiten Luka Mitrović sa linije za slobodna bacanja povećava prednost. Seriju promašaja gostiju prekida Van Rosom šutem sa poludistance - 4:2.
1. minut - Utakmica je počela. Vilijams sjajno proigrava Bobana Marjanovića, koji u svom stilu prikucava za početno vođstvo crveno-belih.

SASTAVI TIMOVA:

CRVENA ZVEZDA: Vilijams, Rebić, Dangubić, Mitrović, Lazić, Blažič, Kalinić, Marjanović Tejić, Cirbes, Dženkins, Jović,

VALENSIJA: Ribas, Van Rosom, Sato, Liščuk, Lučić, Dubljević, Vives, Martines, Bajks, Lončar, Agilar, Harangodi.