1
Petak 07.11.2014.
18:31 >> 22:08h

Spanulis srušio smušenu Zvezdu!

Olimpijakos i dalje ne zna za poraz u grupi D Evrolige. U fantastičnoj atmosferi pred više od 20.000 gledalaca, gosti iz Pireja slavili su protiv Crvene zvezde 62:57 (13:14, 24:12, 13:10, 12:21) u uzbudljivom finišu, u četvrtom kolu najjačeg klupskog takmičenja. Beogradski crveno-beli doživeli su drugi poraz, prvi na svom terenu.

Gosti odlaze u Pirej sa novi dva boda: Ebangelos Mancaris bolji od Markusa Vilijamsa

Grčki vicešampion je pokazao zašto je favorit grupe D. Važnost utakmice kao da je "odsekla" noge košarkašima Crvene zvezde, koji su većim delom utakmice igrali smušeno, srljali u napadu, što su gosti znalački koristili i ostvarili četvrti triijumf u Evroligi.

Kada ne igra Markus Vilijams na svom nivou, ne igra ni Crvena zvezda. Amerikanac nije imao svoje veče, pa je to jedan od glavnih razloga zašto gosti odlaze u Atinu sa nova dva boda. Posle tri četvrtine činilo se da će Atinjani lako da ostvare trijumf jer su imali +14 (50:36). Međutim, u poslednjoj četvrtini bude se Marjanović i Blažič, koji su koševima nosili Zvezdu do drame u Areni.

Košem Blažiča Zvezda je smanjila na 59:57, 25 sekundi do kraja, ali je onda stvar u svoje ruke uzeo jedan od najboljih košarkaša u Evropi Vasilis Spanulis. Pogocima sa linije slobodnih bacanja (iskoristio 3 od 4) doneo je nedostižnu prednost gostima. Poslednji trzaj Beograđana bio je pokušaj Blažiča za tri poena, ali nije pogodio slovenački reprezentativac.

Po završetku utakmice, igrači obeju ekipe dobili su buran aplauz od više od 20.000 gledalaca koji su najveću dvoranu na Balkanu ispunili do poslednjeg mesta.

CRVENA ZVEZDA: Spanulis 7, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić 5, Blažič 10, Kalinić 10, Marjanović 13, Tejić, Dženkins 2, Jović, Cirbes 4.

OLIMPIJAKOS: Petvej 8, Hanter 2, Darston 11, Spanulis 14, Slukas 4, Hristodulu, Agravanis 8, Mancaris 7, Kavadas, Kacivelis, Lafajet 5, Darden 3.

40. minut - Vilijams promašuje, Olimpijakos blizu pobede. Blažič smanjuje, Spanulis na liniji bacanja 20 sekundi do kraja, vode gosti 59:57. Spanulis siguran, plus 4, 61:57. Zvezda ima napad 20 sekundi pre kraja. Blažuič nije pogodio trojku, gotovo je sve, Olimpijakos pobedio. Gotova je utakmica, pobeda Olimpijakosa 62:57.
39.minut - Petvej ima tri bacanja. Koristi dva - plus 4 za goste. Minut i po do kraja.

38. minut - Trojka Blažia za samo minus 4. - 53:57. Marjanović sa linije slobodnih bacanja smanjuje na samo 2 - 55:57.

37. minut - Marjanović zakucava za samo minus 7 - 50:57.
36. minut - Spanulis ne da ubedljivo vođstvo. Blažić sa linije slobodnih bacanja smanuje na jednocifrenu prednost gostiju.
35. minut - Bobi Marjanović sa slobodnib bacanja smanuje na samo -8 -47:55. Ima li Zvezda snage za preokret?
34. minut - Kalinić smanuje na -10 - 45:55.
33. minut - Zvezda iz igre samo 33 odsto 16/48.
31. minut - Poeni Kalinića uz dodatno slobodno bacanje. Spanulis vraća +14 - 53:39.
30. minut - Posle treće četvrtine +14 za Olimpijakos - 50:36.
28. minut - Darnston zakucava pored Bobija Marjanovića.
27. minut - Spanulis majstorski pogađa trojku. Konačno, trojka Vilijamsa za -12.
25. minut - Marjanović postiže poene ispod koša. Slaba igra Markusa Vilijamsa. Zvezda nema rešenja u napadu.
23. minut - Trojka Petveja za +12 - 40:28.
22. minut -Dve loše akcije Zvezde na startu treće četvrtine. Lazić postiže prve poena u drugom poluvremenu. Olimpijakos nije relaizovao tri napada, šansa za domaćina da se još više približi.
20. minut - Dangubić smanjuje na -11. Kraj prvog poluvremena - 37:26. Gosti su drugu četvrtinu dobili 24:12.
19. minut - Zvezdu "ubija" pod košem Darston. Njegov deveti poen.
18. minut - Marjanović smanjuje na 36:24.
17. minut - Prvi put Olimpijakos ima dvocifrenu prednost posle poena Darstona za +12 - 33:21.
16. minut - Slukas za plus + 8 gostiju - 29:21.
15. minut - Novi poeni Cirbesa za samo -2 - 21:23. Darnston vezao četiri poena za Olimpijakos.
14. minut - Darden ubacuje petu trojku za goste. Zvezda bez poena skoro pet minuta. Dženkins prekida seriju Olimpijakosa od 10:0. Prvi poeni Cirbesa.
13. minut - Petvej pogađa trojku za +5  - 20:15 za goste.
12. minut - Slukas dovodi goste u vođsrvo  - 15:17.
11. minut - Kalinić sa linije slobodnih bacanja povećava vođstvo Zvezde. Hanter izjednačuje - 15:15.
10. minut - Trojka Blažića za 14:11. Lafajet smanjuje - 14:13. Kraj prve četvrtine, vodi Zvezda 14:13. Bolje su krenuli gosti, ali je Zvezda u finišu uspela da prvi put povede trojkom Blažiča.
9. minut  - Mitrović izjednačuje - 11:11.

6. minut - Zakucavanje Kalinića. Mitrović smanjuje na minus 4 - 7:11. Prvi poeni Viliijamsa.

5. minut - Smušen početak Zvezde.
4. minut - Nova trojka Olimpijakosa, Spanulis je precizan.
3. minut - Navijači u transu, sjajna atmosfera u Areni. Trojka Lafajeta.
1.minut - Utakmica je počela. Prve poene postiže Branko Lazić. Agravanis postiže trojku.

Fenomenalna koreografija u Areni. Pevaju se i Zvezdine i Olimpijakosove pesme. Sve je spremno za spektakl za pamćenje.

Na prvom zagrevanju su sa tribina srdačno pozdravljene obe ekipe, a istaknuto je i nekoliko zastava crveno-belih iz Pireja. Dvorana je 20 minuta pre početka krcata.