1
Sreda 12.11.2014.
17:22

Evrokup: Čudesni Marinković za prvi trijumf Partizana!

Košarkaši Partizana ostvarili su prvi trijumf u Evrokupu, savladavši rumunski Asesoft rezultatom 76:69.

Nova sjajna partija: Vanja Marinković

Junak pobede "parnog valjka" bio je Vanja Marinković, koji je timu iz Ploeštija ubacio 19 poena uz fantastičan šut za tri poena - 5/4 (10/6 iz igre).

Meč je prelomljen u poslednjem kvartalu, gde su crno-beli napravili seriju od 12:0 koju su sigurno čuvali do poslednjeg zvuka sirene.

Sjajno veče srpskog šampiona konstantno je "kvario" neverovatan šut za tri poena gostojuće ekipe. U jednom momentu procenat je iznosio i preko 70 odsto, ali smirenost u odsudnim trenucima bio je ključ prvog trijumfa Partizana u drugorangiranom evropskom takmičenju.

Osim Marinkovića odlične role imali su i Edo Murić, koji je upisoa 14 poena, a iza njega bili su Mačvan sa 12, odnosno Gagić i Milutinov sa po 10 poena. Na drugoj strani Braun i Li zabeležili su po 13 poena, a Labović i Flauers po 10.

U sledećem kolu Partizan će dočekati Lijetuvos Ritas, a pobeda u tom meču znatno bi "odškrinula" vrata srpskom predstavniku u borbi za plasman u narednu rundu.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE

40. minut - Fantastična odbrana Marinkovića, Gagić sa dva slobodna bacanja rešava pitanje pobednika. Utakmica je završena rezultatom

39. minut - Tepić uzvraća za tri poena i donosi Partizanu krucijalnih šest poena prednosti.

38. minut - Još jedna trojka Džontea Flauersa koji uvodi meč u neizvesnu završnicu - 70:67.
36. minut - Mohamed pogađa jedno slobodno bacanje i prekida seriju Partizana od 12:0.
35. minut - Trojkom sa osam metara, Mačvan diže "Pionir" na noge. Prednost raste...
33. minut - Tim iz Ploeštija dobro je otvorio i poslednji period, ali su crno-beli serijom od 7:0 vratili minimalnu prednost u svoju korist.
30. minut - Oba puta Mačvan je bio precizan sa linije penala, ali je Flauers pogodio još jednu trojku za goste. Na poslednji odmor, Asesoft odlazi sa četiri poena prednosti.
29. minut - Džerard Li prekida "post" i povećava prednost gostiju - 53:50.
28. minuta - Tri minuta bez poena na obe strane.
25. minut - Zicer je ubacio Mačvan za koš prednosti Beograđana, a onda je Di Braun neverovatnom trojkom doneo prednost Asesoftu.
23. minut - Labović trojkom iz dotrčavanja izjednačuje - 48:48.
21. minut - Marinković nastavlja da rešeta, ali su gosti iskoristili oba napada na startu trećeg perioda.
20. minut - Odličan finiš druge četvrtine srpskog šampiona. Četa Duška Vujoševića na poluvreme odlazi sa pet poena suficita - 43:38.
17. minut - Marinković vezuje pet poena i vraća prednost Partizanu - 40:36.
16. minut - Milutinov je pogodio tri penala i prekinuo seriju gostiju od 9:0.
14. minut - Gosti iz Ploeštija prvi put vode. Hejs je pogodio trojku, a Kuper u sledećem napadu povećava prednost - 36:32
13. minut - Gosti uspevaju da stignu do izjednačenja, ali Andrić dalekometnim hicem donosi novu prednost svom timu. Milutinov sa linije za slobodna bacanja povrećava razliku.
10. minut - Braun pogađa sa zvukom sirene i smanjuje prednost Partizana na samo dva poena. Prva četvrtina je završena.
9. minut - Gagić je pogodio uz faul, ali promašio slobodno bacanje za dvocifrenu prednost (25:16). Lukauskas ubacuje trojku i tako ne dozvoljava crno-belima da se odlepe - 25:19.
7. minut - Milan Mačvan je ušao na parket i odmah pogodio "fejdovej". Di Braun smanjio je prednost, ali je Mačvan u sledećem napadu ubacio "2+1".
5. minut - Flauers poravnava rezultat (7:7), ali Partizan poenima Murića i Gagića stiže do najveće prednosti - 14:7.
3. minut - Marinković istrčava kontru i postiže "laganu dvojku". Labović postiže pet uzastopnih poena i smanjuje vođstvo Partizana.
1. minut - Utakmica je počela. Milutinov zakucava za početno vođstvo crno-belih, Vanja Marinković u sledećem napadu pogađa trojku (5:0).