0
Ponedeljak 24.11.2014.
20:15 >> 22:43h

ABA: Blažič "popio" Cedevitu

Zvezda je i dalje suvereni vladar ABA lige. U derbiju devetog kola regionalnog takmičenja, crveno-beli su, u uzbudljivoj završnici, slavili u Zagrebu protiv Cedevite 88:87 (17:17, 19:21, 31:19, 21:30). Junak meča bio je Jaka Blažič, koji je nepunih šest sekundi pre kraja pogodio dva bacanja, a u poslednjem napadu Ante Delaš je promašio šut za tri poena, pa je tim Dejana Radonjića nepobediv i posle devet kola.

Prštalo pod obručima: Žestoki dueli Belana i Marjanovića

Kada se krajem treće i početkom četvrte četvrtine sa dve trojke Blažiča i jednom Kalinića, Zvezda se odlepila na +13 (70:57) činilo se da će Beograđani da ostvare još jednu laku pobedu. Međutim, budi se odlični Fran Pilepić, uz Bilana i Ante Delaša, i Cedevita uvodi meč u neizvesnu zavšnicu.

Kada je Blažič poetirao za 85:80, dva minuta pre kraja, opet je Zvezda imala kontrolu utakmice u svojim rukama, ali ishitrenim šutevima dozvolila je domaćinu da serijom 6:0 povede, ali u finišu sa linije slobodnih bacanja bili su uspešni Cirbes i Blažič, pa su crveno-beli napravili odličnu uvertiru, pred verovatno meč sezone u četvrtak kada u "Arenu" stiže litvanski Neptunas, u sedmom kolu Evrolige.

Osim Blažića i Cirbesa, odličnu su bili kapiten Luka Mitrović i najbolji dodavač Markus Vilijams, koji je opet imao dvocifreni broj asistencija. Domaćina je predvodio Pilepić, koji je ubacio čak pet trojki.

CEDEVITA: Zubčić 8, Ramljak 5, Pilepić 21, Baboć, Delaš A 12, Žganec, Bilan 13, Delaš M 10, Gordić 5, Ukić 8, Arapović 5.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 11 (12 as), Rebić, Dangubić 4, Mitrović 12, Lazić 6, Blažič 20, Kalinić 7, Marjanović 4, Tejić 6, Dženkins 5, Cirbes 13.

40. minut - Delaš za vođstvo domaćina - 87:85. 55 sekundi do kraja, Radonjić traži tajm-aut. Cirbes fauliran na 43 sekunde do kraja. Slobodna bacanja za nemačkog centra. Samo jednom bio uspešan centar Zvezde. Dva bacanja za Blažiča, šest sekundi pre kraja. Uspešan Slovenac. Delaš promašuje šut za tri poena. Pobeda Zvezde - 89:88.
39. minut - Bilan poentira uz dodatno slobodno bacanje - 85:85.
38. minut - Vilijams pogađa bacanja za +6. Peta trojka Pilepića - 80:83. Sjajni Blažić za plus 5. Nova trojka Ante Delaša.
36. minut - Mitrović pogađa uz faul, Zvezda na +4. 18 poena Pilepića, 75:77. Cirbes sa linje bacanja stiže do 10. poena - 75:79.
35. minut - Bilan sa linije slobodnih bacanja smanuje - 70:72. Mitrović prekida seriju domaćina - 70:74. Delaš pogađa trojku, samo poen prednosti za goste.
34. minut - Zupčić smanjuje, samo 4 za Zvezdu.
33. minut - Domaćin opet preti, samo minus 6 - 66:72.
32. minut - Tejić zakucava za +11 crveno-belih - 72:61.
31. minut - Nova trojka Blažiča za +13 - 70:57. Arapović smanjuje.
30. minut - Trojka Kalinića. Nova trojka Blažiča, njegova treća trojka, 13 poena Slovenca. Kraj prve četvrtine - 67:57 za Zvezdu.
29. minut - Četvrta trojka Pilepića - 55:59. Tejić vraća +6 Zvezdi.
28. minut - Novi prazan hod Zvezde što su domaći iskoristili i prišli na samo četiri poena zaostatka - 52:56. Sjajan prodor Kalinića za 52:58. Tehničku je dobio Jasmin Repeša.
26. minut - Novi poeni Delaša, 51:56.
25. minut - Trojka Blažiča za +9 Zvezde - 56:47. Delaš smanjuje na sedam razlike.
24. minut - Cirbes zakucava za +9 - 52:43. Bilan smanjuje. Novi poeni Bilana.
23. minut - Vilijams za plus 8 Zvezde - Amerikanac imao osam ponea i isto toliko asistencija. Pilepić postiže treću trojku - 43:48. Sedadm poena Blažiča za +7 Zvezde.
22. minut - Cirbes za +4 Zvezde - 44:40. Novi poeni Cirbesa, posle sjajne asistencije Vilijamsa.
21. minut -Trojka Jake Blažića za novo vođstvo Zvezde. Novi poeni Slovenca 38:41.
20. minut - Luka Mitrović sa linije slobdnih bacanja smanjuje na samo 36:35. Gordić povećava na 38:35. Zvezda ima poslednji napad. Vilijams s alinije slobodnih bacanja postavlja konačan rezultat prvog poluvremena - 38:36.
19. minut - Odličan prodor Dženkinsa. Delaš vraća plus 6. Druga trojka Lazića - 36:33.
18. minut - Nova tehnička greška za Zvezdu, čak treća. Ovaj put je dobio Marjanović. Cedevita na plus 6 - 34:28.
17. minut - Delaš za rekordnih +5 domaćina - 31:26.
16. minut -Bilan siguran sa linije slobodnib bacanja - 26:24. Ramljak za +4 Cedevite - 28:24. Vilijams postiže peti poen, 28:26.
14. minut - Prvi poeni Dženkinsa. Zvezda opet vodi - 24:23.
13. minut - Rastrzana igra Zvezde. Ni domaćin ne blista.
12. minut - Očajna igra Zvezde u napadu, bez rešenja za pokretljivu odbranu domaćina. Trojka Viijamsa u pravi čas. Ukić vraća plus 3 Cedeviti - 23:20.
11. minut - Zupčić za prvo vođstvo Cedevite. Novi poeni Zupčića za 21:17. Radonjć mora da traži tajm-aut.
10. minut - Tehnička greška za Dejana Radonjića zbog prigovora. Bilan je imao tri bacanja i sva je iskoristio. Samo dva razlike za Zvezdu. Ramljak sa linije slobodnih bacanja prvi put izjednačuje rezultat - 17:17. Prva četvrtine bez pobednika 17:17. Zvezda vodila 11:0, ali onda stala.
9. minut - Odličan prodor Kalinića za 16:9 za Zvezdu. Druga trojka Pilepića, koji drži priključak za crveno-belima.
8. minut - Zvezda već pet minuta bez koša iz igre. Trojka Pilepića za samo minus tri - 9:12. Mitrović prekida Zvezdin post posle koša iz teške situacije.
6. minut - Tehnička greška Kaliniću zbog simuliranja. Mitrović postiže prvi poen na susretu.
5. minut - Poeni Pilepića za smanjenje rezultata - 5:11.
4. minut - Trojka Lazića za 0:9. Zakucavanje Dangubića za 0:11. Arapović vraća trojku, prvi poeni domaćina posle skoro četiri minuta igre.
3. minut - Sjajna asistencija Vilijamsa ka Tejiću za 0:6. Jasmin Repeša je već zatražio tajm-aut. Domaćin nije iskoristio prva četiri napada na meču.
2. minut - Dangubić za 4:0 Zvezde.
1. minut - Prvi poeni Marjanovića na meču.

Dvorana u Zagrebu nije puna. Oko 2.000 gledalaca došlo je da prati derbi ABA lige. Domaćin je raširio transparent "Stop nasilju" i odao minut ćutanja ubijenom navijaču Crvene zvezde Marku Ivkoviću. Igrači Zvezde igraju sa crnim florom.