0
Sreda 26.11.2014.
17:50 >> 20:14h

Evrokup: Crno-beli pali u produžetku, Tepić tragičar

Novi "tesan" poraz Partiuzana u gostima. Posle Hapoela i Krasni Oktobra, Partizan je poražen u neizvesnoj završnici i od Banvita 90:85, posle produžetaka, u sedmom kolu Evrokupa i znatno umanjio šanse da se plasira u narednu rundu drugog po rangu evropskog takmičenja.

Milenko Tepić, najbolji igrač Partizana na meču protiv Banvita

Bez Milana Mačvana izabranici Duška Vujoševića bili su ravnopravan rival favorizovanom turskom timu. Mogli su crno-beli da slave posle 40 minuta, ali je Milenko Tepić promašio poslednji šut. U produžetku oba tima su bila veoma loša, ali su iskusni košarkaši Banvita, zahvaljujući raspoloženom pleju Rolandu, stigli do šestog trijumfa u Evrokupu.

Partizan je za pet minuta u produžetku postigao samo dva poena. Do tada raspoloženi Tepić, promašio je nekoliko šeteva, dok je Murić završio meč zbog pet ličnh grešaka u 43. minutu, tako da crno-beli u odlučujućim trenucima nisu imali raspoloženog pojedinca, koji bi "prelomio" meč.

Najefikasniji u redovima crno-belih meču bili su Milenko Tepić sa 21 poenom i Luka Bogdanović koji je ubacio 18 poena, dok je Edo Murić postigao 16. U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Vladimir Dragićević sa 20 poena.

U Partizanovoj grupi, Krasni Oktobar je pobedio Hapoel 69:67, dok je Litvos ritas bio bolji od Asesofta 79:72.  Posle sedmog kola: Banvit i Litvos imaju skor 6-1, Krasni Oktobar 4-3, Asesoft 3-4, a Partizan i Hapoel po 1-6.

Ukoliko želi da ide u narednu rundu, Partizan do kraja mora da pobedi sva tri meča, uz povoljan rasplet u drugom mečevima. U narednom, osmom kolu Evrokupa Partizan dočekuje Hapoel.

45. minut - Simons promašuje šut za tri poena. Milutinović napravio faul u napadu. Još 42 sekunde do kraja. Poeni Rolanda, još 35 sekundi do kraja.  Gagi gubi loptu. Banvit je pred pobedom. Mehija uspešan sa linije bacanja.
43. minut - Tepić za vođstvo Partizana - 85:84. Bacanja za Dragičevića, peta lična greška Eda Murića. Siguran je Crnogorac - 86:85.
42. minut - Veremenko je završio utakmicu zbog pet faulova.
41. minut -Po dva neiskorišćena napada na startu produžetka. Veremenko sa linije slobodnih bacanja jednom precizan - 84:83.
40. minut - Još 30 sekundi do kraja, Banvit ima napad. Tepić promašuje šut za pobedu. Produžeci.
39. minut - Peta lična greška Milutinova. Četvrti napad u nizu koji crno-beli nisu iskoristili. Veremenko postiže poene sa linije bacanja za novo vođstvo domaćina - 83:81. Gagić pogađa, novo izjednačenje.
38. minut - Banvit dugo bez koša. Tepić dva puta promašuje. Roland izjednačuje sa linije slobodnih bacanja.
37. minut - Vodi Partizan, poeni Milutinova, još tri i po minuta do kraja.
36. minut - Milutinov ponovo izjednačuje - 79:79.
35. minut - Andrić ne pogađa za vođstvo. Banvit kažnkava, koš Rolanda.
34. minut - Trojka Bogdanovića za izjednačenje - 77:77.
33. minut - Gagić pogađa ua samo -1, 7:0 serija Partizana - 73:72. Mehija prekida seriju Partizana.
32. minut - Trojka Murića za 73:68. Tepić za samo -3 Partizana.
31. minut - Dve izgubljene lopte Partizana na startu poslednje četvrtine. To kažnjavaju Turci, 73:65.
30. minut - Serija 4:0 Partizana, za 69:62. Tehnička greška Rolanda. Prilika da crno-beli smanje prednost Banvita. Dva bacanja za Luku Bogdanovića. Uspešno je krilo Partizana - 69:65, kraj treće četvrtine. Serija 7:0 Partizana.
28. minut - Banvit se, poenima Dragičevia, opet odlepio na +8 - 56:48. Milutinov smanjuje na 64:58. Dejvis koš plus bacanja, za +9 - 67:58.
27. minut - Roland iz kontre za +6 Banvita - 62:56.
26. minut - Veremenko ponovo odlepio domaće  - 59:54. Bogdanović postiže 10. poen - 58:56. Simons za +4 domaćina.
25. minut - Dejvis postiže poena za Banvit posle nekoliko minuta posta - 57:54.
23. minut - Milutinov je dobio četvrtu faul, hendikep za Partizan. Dve trojke Andrića za samo minus 1 - 55:54 za Banvit.
22. minut - Trojka Luke Bogdanovića za 51:45.
21. minut - Veremenko sa linije bacanja povećava prednost Banvita.
20. minut - Poluvreme 49:42 za Banvit.
19. minut - Poeni razigranog Dejvisa. Gagić ne da da se Banvit odlepi, šest poena centra Partizana - 48:42.
18. minut - Novi poeni Dragičevića za maksimalnih +8 - 46:38. Bogdanović smanjuje.
17. minut - Mehija povećava sa linije slobodnih bacanja - 42:36.
16. minut - Sedam vezanih poena Dejvisa za +6 Banvita - 40:34. Tepić smanjuje sa linije slobodnih bacanja.
15. minut - Dve trojke Banvita, za +4 domaćina - 36:32. Tepićev već 13. poen.
14. minut - Treća trojka Tepića, za 31:32.
12. minut - I dalje neizvesno u Bandirmi. Dobar otpor srpskog šampiona.
10. minut - Simons pogađa trojku za nov vođstvo Banvita - 24:23. Tepić sa liniej slobodnih bacanja dovodi Partizan u vođstvo - 24:25. Kraj prve četvrtine. Minimalna prenost crno-belih - 24:25.
9. minut - Novi poeni Eda Murića. Već 11 poena krila Partizana.
8. minut - Luka Bogdanović postiže poene za izjednačenje - 19:19. Mehia ponovo dovodi domaćina u vođstvo - 21:19.
7. minut - Već 12 poena Dragičevića.
6. minut - Dobar početak Partizana. Kod domaćina Dragičević postigao već devet poena.
4. minut - Milenko Tepić postigao i drugu trojku na meču, treću za Partizan.
3. minut - Nova trojka Partizana, precizan je bio Tepić.
2. minut - Murić postiže prvu trojku na meču. Dragićević postigao svih sedam poena turskog tima.
1. minut - Utakmica je počela. Dragičević postiže prve poena za Banvit. Izjednačuje Milutinov. Novi poeni crnogorskog reprezentativca.

Minut ćutanja pre početka utakmice povodom smrti navijač Zvezde Marka Ivkovića. Mukla tišina u Bandirmi. Nijedan jedini zvižduk nije se čuo.