0
Petak 19.12.2014.
18:36 >> 22:20h

Evroliga: Vilijams odveo Zvezdu na španske gigante i omraženi Galatasaraj

Kako su počeli tako su i završili prvu fazu Evrolige - trijumfalno! Košarkaši Crvene zvezde osvojili su drugo mesto u grupi D Evrolige sa šest pobeda i četiri poraza. U poslednjem kolu pobeđena je Laboral Kuća 90:82 (18:18, 28:27, 24:18, 20:19) u sablasno praznom "Pioniru". U narednoj rundi, crveno-beli igraće sa španskim gigantima Realom i Barselonom, ali i omraženim Galatasarajem. Protivnici četi Dejana Radonjića biće još: Žalgiris, Makabi, Panatinaikos i Alba.

Fonet/A. K.
Markus Vilijams pogađao i asistirao, a Boban Marjanović "zakucavao" goste iz Baskije

Crveno-beli nisu hteli da kalkulišu, da biraju protivnike u Top 16 već su odličnom igrom dokazali da su hit Evrolige. Američki plej Markus Vilijams, maestralno je vodio svoj tim do šest pobede. Pogađao je trojke kada je trebalo, razigravao saigrače i sa 23 poena poneo epitet igrača utakmice.

Odlični su bili i centri Marjanović i Cirbes, koji su gospodarili u reketu. Gosti su imali osam poena viška sredinom druge četvrtine. Raspoloženi su bili Bertans i Tili, uz pleja Ertela. Onda je na scenu stupio Zvezdin "mađioničar" Vilijams koji je pokrenuo saigrače. Sredinom treće četvrtine, Zvezda se odlepila na sedam-osam poena, koje je rutinskom igrom sačuvala do kraja.

Zanimljivo, Zvezda je i četvrti put bila bolja od Laboral Kuće u dve sezone Evrolige. Protiv španskih ekipa, crveno-beli,  u ovogodišnjem izdanju Evrolige imaju skor 4-0.

Zbog kazne Evrolige, četa Dejana Radonjića neće imati podršku "šestog igrač" - navijača.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 23 (8 as), Rebić, Dangubić 9, Mitrović 10 (9 sk), Lazić 2, Blažič 11, Kalinić 5, Marjanović 12 (12 sk), Tejić, Dženkins 5, Jović 4, Cribes 9.

LABORAL KUĆA: Džejms 13, Ajverson 5, Kozer 10, Šengelija 2, Diop, Tili 14, Begić 2, Vujačić 3, San Emeterio 9, Ertel 8, Bertans 16.

40. minut - Cribes zakucao Laboral, Zvezda je ostvarila pšesti trijumf u Evroligi. Utakmica je završena, pobeda domaćina 90:82.

37. minut - Cirbes za +9 Zvezde, 86:77. 23 poena Markusa Vilijamsa, 88:78, Zvezda je pobedila.
36. minut - Mitrović pogađa sa linije slobodnih bacanja, 83:75.
35. minut - Bertans faulirao Lazića. Bek Zvezde ima tri slobodna bacanja. Pogodio je dva, 81:73.
33. minut - Trojka Dangubića, ali s druge strane Bertans vraća. Poeni Dženkinsa, Zvezda ne da vođstvo, 79:71.
32. minut - Saša Vujačić postiže trojku za gsote, 70:66. Ertel smanjuja na samo dva poena, 70:68. 12 poena Marjanovića. Jović pogađa, 74:68.
30. minut - Mitrović vraća Zvezdu na +7, 70:63. Posle tri četvrtine, crveno-beli vode 70:63.
29. minut - Marjanović zakucava, ne da Zvezda sigurno vođstvo. Tili vezao pet poena, samo +3 za Zvezdu, 66:63. Marjanović u seriji, 68:63.
28. minut - Bertans najefikasniji u Laboralu, 62:56. Jović upisuje prve poene, 64:56.
27. minut - Sanemeterio prekida seriju Zvezde. Na drugoj strani fenomenalni Markus Vilijams, već je postigao 21. poen. Marjanović precizan sa lnije slobodnih bacanja, 62:54.
26. minut - Marjanović sa linije slobodnih bacanja povećava vođstvo Zvezde, 57:52.
25. minut - Trojka Vilijamsa, 55:52.
24. minut - Tlil pogađa novu trojku za goste, 50:52.
23. minut - Šengelija za novo vođstvo Laborala, 48:49. "Klackalica" u Pioniru, ponovo vodi Zvezda poenima Mitrovića sa linije bacanja.
21. minut - Kozer postiže poene, ali vraća vođstvo Zvezdi raspoloženi Vilijams, 48:47.
20. minut - Dve vezane trojke Ertela, 44:45.  Gosti gube loptu, Dangubić u kontri zakucava, vodi Zvezda posle prvog poluvrmena, 46:45.
19. minut - Poeni Kalinića, uz faul Bertansa.
18. minut - Treća trojka Bertansa, 37:39.
17. minut - Dženkins smanjuje sa linije slobodnih bacanja, 32:36. 10 poena Vilijamsa, samo dva poena razlike za goste. Trojka Vilijamsa, 37:36.
16. minut - Prvi koš Dženkinsa, 29:33. Druga trojka Bertansa, 29:36. Osam poena Vilijamsa, 31:36.
15. minut - Poeni Vilijamsa, mini serija Zvezde 5:0, 26:31. Šest poena Vilijamsa, 27:33.

14. minut - Serija 9:0 gostiju iz Vitorije, 22:31. Cirbes prekida seriju Laborala.

13. minut - Majk Džejms postiže osmi poen za Baskijce. Trojka Bertansa, 22:27. Kozer za +7 gostiju, 22:29.
12. minut - Deveti poen Blažiča za novo izjednačenje.
11. minut - Džejms raspoložen u timu Laborala, 18:20. Cirbes dobro skaće i izjednačuje, 20:20.
10. minut - Blažič izjednačio na 16:16. Igra se brzo sa dosta kontanapada i šuteva. Novi poeni Blažiča, 18:16, sedam poena Slovenca. Džejms zakucava. Posle prve četvrtine nerešeno u "Pioniru" - 18:18.
9. minut - Gosti izjednačuju, trojkom Sanemeterija 14:14. Serija gostiju 8:0, 14:16.

7. minut - Odlična asistencija Vilijamsa ka Mitroviću za +6 - 14:8. Kozer postiže prvu trojku za goste, 14:11.

5. minut - Trojka Blažiča za 12:7.
4. minut - Prvi poeni Marjanovića - 6:2. Džejms s druge strane precizan, 6:4. Sanemeterio iz kontre, 6:6. Trojka Vilijamsa, 9:6.
3. minut - Dobra igra Zvezde u odbrani. Kozer postiže prve poene za goste. Poeni Mitrovića uz faul Ajverosona.

1. minut - Utakmica je počela. Zakucavanje Dangubića za 2:0.