0
Ponedeljak 26.01.2015.
17:44 >> 20:22h

Zvezdi triler u "Morači": Kalinić za 19. recku u ABA ligi

Kakva hičkokovska završnica u "Morači"! Poenima Nikole Kalinića, posle promašaja Vilijamsa sa linije slobodnih bacanja, šest sekundi pre kraja, Crvena zvezda je pobedila Budućnost u Podgorici 77:76 i ostvarila i 19. uzastopnu pobedu u ABA ligi i gotovo sigurno osigurala prvo mesto posle ligaškog dela sezone. Crveno-beli su tako srušili tradiciju jer su slavili u glavnom gradu Crne Gore posle 10 godina.

abaliga.com/KK Budućnost VOLI
Čedomir Vttkovac, krilo Budućnosti, u duelu sa Mitrovićem i Vilijamsom

Kada je Šehović postigao "ludu" trojku, dva minuta pre kraja, za 73:67, činilo se da će Budućnost i ovaj put na svom terenu da pobedi Zvezdu, ali gosti se ne predaju. Poenima Cirbesa i Dženkinsa sa linije slobodnih bacanja, uspevaju da uđu u egal završnicu. Kod rezultata 76:75, Kuk je promašio jedno slobodno bacanje. Zvezda je krenula u poslednji napad, ali je trener Jovović odlučio da pravi faul. Vilijams je prvo pogodio, ali je drugo promašio, a onda je junak meča Kalinić doneo trijumf crveno-belima.

U odličnom meču dve najbolje ekipe u ABA ligi videli smo mnogo preokreta. Ova tima su igrala u serijama. Budućnost se na početku meča odlepila na plus 15 (49:34), ali tada na scenu stupa sjajni Markus Vilijams, koji je odigrao simultanku sa Podgoričanima u poslednjih pet minuta trećeg perioda igre. Sa četiri trojke uz raspoložene Dženkinsa, Mitrovića i Cirbsa, Zvezda je povela 62:54 pred poslednju četvrtinu.

Tada se probudio nekadašnji krilni centar Crvene zvezde Bojan Subotić, koji je sa dve trojke ponovo preokrenuo rezultat. Imali su domaćini šansu da slave i nanesu prvi poraz crveno-belima, ali više sreće i koncetracije u finišu imala je četa Dejana Radonjića, koja nastavlja da teroriše protivnike u regionalnom takmičenju.

BUDUĆNOST: Kuk 8, Šehović 9, Dašić 6, Planinić 9, Subotić 13, Čarapić, Vitkovac 7, Popović 1, Ivanović 5, Rejnolds 18, Paunić, Rikić.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 19 (6 as), Rebić, Dangubić, Mitrović 8, Lazić 3, Blažič, Kalinić 6, Marjanović 6, Dženkins 17, Jović, Cirbes 18 (6 sk).

40. minut - Rejnolds promašuje trojku, ali Šehović vrata loptu, 75:71. Fauliran Cirbes, na liniji slobodnih bacanja. Nemac samo jedno bacanaj pogodio, 75:72. Faul u napadu Planinića, Zvezda ima poslednji napad za izjednačenje, 25 sekundi pre kraja. Paunić je faulirao Dženkinsa, Zvezda na poen zaostatka, 75:74. 16 sekundi do kraja. Budućnost ima loptu, ali se očekuju brzi faul gostiju. Kuk na liniji slobodnih bacanja, samo jedno pogađa, 76:74. Vilijamsa na linije bacanja, Vitkovac je napravio faul. Prilika za Zvezdinog Amerikanca da izjednači. Siguran je prvi put, drugi put promašuje, ali je iz odbitka Kalinić pogodio. Rejnolds je pokušao uz zvuk sirene, ali je promašio. KRAJ 76:77.

39. minut - Luda trojka Šehovića uz zvuk sirene, 73:67. Cirbes smanjuje, 73:69. Kuk greši, Kalinić pogađa, 73:71.
38. minut - Rejnolds sa linije slobodnih bacanja, za plus 4 domaćina, 69:65. Nekoliko praznih minuta Crvene zvezde. Blažić gubi loptu, Rejnolds ponovo sa linije bacanja siguran, 70:65. Cirbes zakucava.
37. minut - Trojka Omara Kuka, 67:65.
36. minut - Nekoliko neiskorišćenih napada oba tima. Cirbes sa linije slobodnih bacanja opet dovodi Zvezdu u vođstvo.
34. minut - Cirbes izjednačuje, 64:64.
32. minut - Subotić pogađa trojku, nova drama u "Morači". Rejnoldss pogađa sa linije slobodnih bacanja, serija 7:0 Podgoričana. Nova trojka Subotića, 64:62. Serija 10:0 domaćina.
31. minut - Dženkins promašuje zakucavanje, Subotić smanjuje, 56:62.
30. minut - Simultanka Vilijamsam, trojka za +5, 59:54 za Zvezdu. Nova trojka fenomenalnog Markusa Vilijamsa, 54:62. Kakva rapsodija Zvezdinog Amerikanca. Kraj treće četvetine, 54:62.
29. minut - Trojka Mitrovića, 54:54. Zvezda vodi, Vilijamsa se razigrao, 54:56.
28. minut - Serija Ivanovića, njegovih pet vezanih poena, 54:51.
27. minut - Ivanović prekida seriju Zvezde, ali Dženkins pogađa trojku, 51:49.
26. minut - Serija Zvezde 9:0, samo šest poena razlike za domaće. Trojka Vilijamsa, serija Beograđana 12:0, 49:46, a bilo je 49:34.
25. minut - Budućnost je imala 15 poena prednosti 49:34, ali se Zvezda vratila, 49:41.
20. minut - Kalinić smanjuje na 38:34. Trojka Subotića za maksimalnih +7 Budućnosti, 41:34. Dženkins promašuje uz zvuk sirene. Kraj poluvremena, vodi domaćin 41:34.
19. minut  - Vitkovac odličan u poslednjih bekoliko minuta, 37:32.
18. minut - Tehnička greška Dejanu Radonjiću, treneru Zvezde, zbog prigovora. Vitkovac za 35:30. Loša Zvezda u napadu. Sjajno zakucavanje Cirbesa, 35:32.
17. minut - Subotić ponovo domaćina dovodi u vođstvo, 32:30.
16. minut - Rejnolds sa linije slobodnih bacanja izjednačuje, 30:30.
15 minut - Trojka Branka Lazića, 26:30. Planinić smanjuje, 28:30.
14. minut - Sjajna rampa Mitrovića nad Planinćem.Praznih nekoliko minuta obe ekipe.
13. minut - Dašić prekida seriju Zvezde, 26:27.
12. minut - Novi poeni, Cirbesa, 24:27. Već osam poena Nemca u dresu crveno-belih
11. minut - Mitrović opet dovodi Zvezdu u prednost, 24:25.
10. minut - Četiri vezana poena Dašića, na drugoj strani Cirbes - 24:23 kraj prve četvrtine.
9. minut - Dašić za plus 5 domaćina, 22:17. Cirbes smanjuje 22:19.
8. minut - Marjanović prekida seriju domaćina, 18:17. Kuk za 20:17.
7. minut - Planinić dovodi Budućnost u vođstvo, 16:15. Viktovac za 18:15. Serija 7:0 domaćina.
6. minut - Osam poena Čarlsa Dženkinsa, 11:15. Rejnolds smanjuje, 13:15.
5. minut - Mitrović sa linije slobodnih bacanja povećava vođstvo Zvezde, 9:13. Prvi poeni Omara Kuka, 11:13.
4. minut - Šest poena Dženkinsa, 8:10. Marjanović zakucava, 9:12.
3. minut - Dženkins raspoložen na startu, njegovih četiri poena - 5:6. Vilijams za 5:8. Šehović postiže trojku, uz faul Vilijamsa, 8:8.
2. minut - Marjanović za 4:4.
1. minut - Utakmica je počela. Mladi Marko Tejić u prvoj postavi Zvezde. Planinić postiže prve poene. Dženkins izjednačuje - 2:2.