0
Subota 31.01.2015.
20:43 >> 22:54h

ABA: "Valjak" ne staje!

U prelepoj košarkaškoj predstavi u skopskoj dvorani "Boris Trajkovski" Partizan je odneo i sedmi uzastopni trijumf. Pao je MZT - 63:55 (19:24, 11:14, 19:10, 6:15).

MZT Skopje Aerodrom/D.M.D
Velika borba vođena je pod koševima svih 40 minuta

Puno problema zadavo je MZT crno-belima u trećoj deonici, kada je uspeo čak i da dođe do prednosti (45:44). Međutim, iskustvo i smirenost u odsudnim momentima doneli su četi Duška Vujoševića mirniju završnicu, iako je po svemu viđenom moglo da dođe do prave drame.

Očigledno je nešto moralo da "iseče" tim iz Humske kako bi došlo do reakcije. Upravo to, minimalno vođstvo Skopljana, bio je povod da se "valjak" ponovo pokrene i dokaže da je u glavni grad Makedonije došao po trijumf. Pokretač mašine bio je mladi Vanja Marinković koji je iz ugla ubacio dalekometni hitac, a u naredna dva napada ispratili su ga Murić i kapiten Milosavljević i tada su ljubitelji crno-belih boja mogli da odahnu.

Poslednji vapaj MZT-a dogodio se na nešto više od dva minuta do kraja, kada je Sead Šehović pogodio dvojku, ali sve je "prosuo" u narednom napadu, kada je izgubio loptu na vođenje i tako poklonio Partizanu, ispostaviće se, nedostižnih "plus šest" (61:55).

Domaćin je imao čak 33 skoka, naspram Partizanovih 25, s tim što je MZT u napadu uhvatio čak 16. Potpuno atipično za crno-bele, kojima se srećom, ovo nije obilo o glavu.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Aleksandar Pavlović sa 13, a pratili su ga Andrić sa 11, odnosno Mačvan sa 10 poena. U taboru domaćih Šehović je bio daleko najefikasniji (19), dok je jedini dvocifreni pored njega bio Uroš Lučić sa 10 poena.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut - Kapiten crno-belih Dragan Milosavljević sa penala otklanja svaku sumnju oko pobednika ovog meča. Kraj - 63:55.
39. minut - Šehović sjajnim prodorom uvodi meč u neizvesnu završnicu, ali u narednom napadu izgubio loptu i dozvolio Partizanu otvoren kontranapad. Andrić poentira za sigurnih 61:55.
38. minut - Šehović je pogodio dva, Milutinov jedno slobodno bacanje (59:55).
36. minut - Stao je MZT. Beograđani u pravo vreme uzimaju stvar u svoje ruke (58:51).
34. minut - Sada je trojku pogodio i Milosavljević. Partizan na "plus šest".
32. minut - Strateg domaćih Aleksandar Jončeski je prinuđen da zatraži minut odmora, pošto je Partizan konačno počeo da igra. Prvo je trojku pogodio Marinković, a onda i Murić (54:51).
31. minut - I jedni i drugi nastavljaju u istom ritmu... Moraće crno-beli pod hitno nešto da preduzmu, ukoliko žele da se vrate u Beograd sa dva boda "u džepu".
30. minut - Partizan se potpuno pogubio. Bez ideje u napadu, "tanko" u odbrani, a MZT to koristi na najbolji mogući način. Treća četvrtina je završena, a gosti je dobijaju 19:10.
28. minut - Mačvanu je Dikson ukrao loptu, a potom fantastično zakucao i doneo prvu prednost od početka meča svom timu.
27. minut - Pogotkom Šehovića Makedonci dolaze na svega poen zaostatka (44:43).
25: minut - Domaći iz šuta pokušavaju da pronađu rešenja. U ovim momentima im u tome polazi za rukom.
23. minut - Serija MZT-a 7:0. Vujošević "seče" tajmautom.
21. minut: Počelo je drugo poluvreme promašajem Šehovića što je Partizan iskoristio da ode na plus deset.
20. minut - Prvo poluvreme je završeno.
19. minut - Pavlović je raspoložen. Karakterističnim prodorom održava suficit na osam poena (38:30).
17. minut - Lučić je smanjio prednost pogodivši za tri, ali je istom merom na drugoj strani uzvratio Andrić.
15. minut - Beograđani malo po malo podižu prednost. Pavlović je "smestio" još četiri poena (32:24).
13. minut - Stefan Sinovec vezuje pet poena, čime održava MZT u igri (28:24).
11. minut - Bez poena u prvom minutu druge četvrtine. Partizan pomalo u problemu, Tepić i Pavlović već imaju po dve lične greške.
10. minut - U igru se vratio Pavlović i odmah pogodio dalekometni hitac za 24:19, a upravo tim rezultatom je završena prva deonica.
8. minut - Cvetković je smanjio prednost na 17:15, ali u sledećem napadu zbog "flopinga" zaradio tehničku grešku.
7. minut - Mačvan je "u elementu". Još pet poena dodao je i doneo Partizanu osetniju prednost (17:12).
5. minut - Mini seriju gostiju od 5:0 poluhorogom prekida Milan Mačvan
4. minut - Tri od četiri penala ubacio je MZT za 5:4. Pavlović iz kontre lagano poentira, a Milutinov sa distance povećava prednost (8:5).
2. minut - Cvetković je iskoristio "poklon" usled nesporazuma pri skoku igrača Partizana i izjednačio rezultat, a onda u sledećem napadu Milenko Tepić predivno dodao iza leđa Nikoli Milutinovu za novo vođstvo.
1. minut - Utakmica je počela. Pavlović se prvi upisao u strelce.