0
Nedelja 29.03.2015.
18:50 >> 20:54h

KLS: Zvezda "stotkom i kusur" deklasirala Megu

Crvena zvezda uspešno je započela takmičenje u Super ligi. Crveno-beli su deklasirali Mega Leks sa 107:83 (28:26, 27:21, 28:22, 24:14) u 1. kolu nacionalnog šampionata.

abaliga.com/KK Crvena zvezda Telekom
Kapiten crveno-belih: Luka Mitrović

Beograđani su na ovom meču upisali prvu stotku u tekućoj sezoni, a verovatno ni Dejan Radonjić nije očekivao da će njegovi izabranici lako izaći na kraj sa Megom, tradicionalno neugodnim rivalom.

Zvezda je u finišu poluvremena preko Bobana Marjanovića, koji je u tom delu igre zabeležio 15 od ukupno 25 poena, kao i Čarlsu Dženkinsu, stigli do osam razlike, da bi u nastavku u potpunosti demolirali ekipu iz Sremske Mitrovice.

Imala je Zvezda i maksimalnih plus 29 u finišu meča (104:75), što dovoljno govori o donosu snaga na terenu. Pored Marjanovića (25 poena, 11 skokova) i Dženkinsa (21 poen) u Zvezdi su dvocifreni bili i Luka Mitrović sa 18 poena, odnosno, Kalinić sa 14.

Kod gostiju se se istakli Marko Kešelj sa 22 i Nenad Miljenović sa 19 koševa, dok je Nikola Jokić ubacio 13.

SASTAVI TIMOVA:
CRVENA ZVEZDA: Rebić, Dangubić 9, Aranitović, Mitrović 18 (8 sk), Blažič 6 (4 sk), Kalinić 14, Marjanović 25 (11 sk, 17-11 za dva), Kaplanović, Tejić 2, Dženkins 21 (5 as), Jović 9 (5), Cirbes 3.
MEGA LEKS: Kešelj 22, Krstić 3, Đoković, Jaramaz, Miljenović 19, Jokić 13 (8 sk), Šulović 2, Vebster 5, Zagorac 7, Simeunović, Nikolić, Musli 12.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

40. minut - Kraj utakmice.
39. minut - Dangubić je naskočio i pogodio, a posle promašaja Musli je u odbrani nesportski faulirao Dangubića. Precizan Zvezdin bek sa penala.
37. minut - Indisponirani gosti. Nikola Jokić je izvukao faul pri šutu za tri poena, i uspeo je da promaši sva bacanja. Nemoć sastava Dejana Milojevića.
35. minut - Jović, Mitrović i Kalinić su sigurni van linije 6.75. Zvezda je stekla 23 poen prednosti 96:73.
32. minut - Vebster greši u dodavanju, a Mitrović šalje odličnu loptu ka Joviću koji je lako pogodio. Mitrović se već u narednom napadu osmelio za tri i pogodio.
30. minut - Marjanović je u seriji od šest koševa. Kešelj je odlično pogodio sa distance, njegov tima sve dalje od neizvesne završnice. Dženkins je ukrao loptu i pogodio uz faul Vebstera. Precizan sa dodatnog penala. Marjanović se poigrava sa Muslijem. Nema udvajanja na džinu crveno-belih, a on to ume da kazni. Kraj treće deonice 83:69.
27. minut - Serija crveno-belih 8:1. Kalinić i Dženkins su ubacili trojke, a Mitrović precizan iz reketa. Milojević je tražio minut odmora.
25. minut - Dženkins pogađa trojku za 62:54, ali ponovo Nikola Jokić uzvraća. Mitrović je precizan na drugoj strani. Ne da se Mega. Musli je vezao četiri poena 64:62.
23. minut - Mega je bolje otvorila drugo poluvreme. Jokić briljira.
20. minut - Marjanović ispravlja promašaj Jovića, i pritom je bio fauliran. Maksimalan Zvezdin centar. Miljenović sprečen da povuče kontru. Precizan sa penala plejmejker gostiju. Osvajaju loptu crveno-beli i Dženkins pogađa pre zvuka sirene 55:47. Kraj prvog poluvremena.
18. minut - Vebster je promašio trojku, a Šulović precizan sa distance. Marjanović zakucava posle dodavanja Jovića, a Miljenović ubacuje trojku. Vratila se Mega košem Jokića na pola koša zaostatka. Radonjić je zatražio minut odmora.
16. minut - Tejić previše agresivan u defanzivi. Napravio je faul nad Jokićem, a ovaj ne prašta. Cirbes je nesiguran sa slobodnih bacanja, a Mitrović potom pogađa trojku. Greši Mega u napadu, Jović to koristi odličnim prodorom.
14. minut - Jokić je istopio prednost. Dženkins uzvraća, a pogađa i Marko Tejić na odlično dodavanje Blažiča. Miljenović odmah siguran u šutu za tri.
12. minut - Vebster je siguran sa distance, a Nemanja Dangubić neumoljiv van linije 6.75. Prodor Dženkinsa posle promašaja Muslija odveo je Zvezdu na pet poena suficita 33:28.
10. minut - U ovim momentima igra se utakmica u kojoj ne postoje odbrane. Trener Zvezde dejan Rdaonjić je ljut na pulene. Sastav iz Sremske Mitrovice se vratio u igru posle osam poena minusa. Jović i Kalinić vraćaju prednost crveno-belima. Dženkins je fauliran i precizan sa linije penala. Nemanja Krstić pogađa trojku, a Marjanović dugom dvojkom postavlja konačan rezultat prve deonice.
8. minut - Dejan Musli je precizan u reketu, potom je nehotice napravio faul nad Marjanovićem. Kori Vebster, novajlija sa Novog Zelanda pogađa trojku. Vodi Mega 19:18.
6. minut - Kalinić je vezao četiri poena, a na drugoj strani seriju domaćih 8:0 prekida Nikola Jokić pogotkom van linije 6.75. Pridružio mu se Kešelj ulazom, uz prekršaj.
4. minut - Rade Zagorac i Nenad Miljenović za tren oka su poravnali rezultat, ali Jaka Blažič vezuje dve trojke u samo 20 sekundi.
3. minut - Marko Kešelj se upisao u strelce protiv nekadašnjeg kluba. Mitrović je pogodio posle prodora.
1. minut - Utakmica je počela. Boban Marjanović odmah pogađa za vođstvo crveno-belih, a Luka Mitrović u narednom napadu biva fauliran i precizan sa penala.