0
Subota 18.04.2015.
20:37 >> 23:37h

Maestralni Kalinić vratio brejk: Zvezda na korak do Evrolige!

Zvezda vratila brejk, vodi 2:1 u seriji i na korak je do Evrolige i finala ABA lige. U trećem polufinalnom meču regionalnog takmičenja, crveno-beli su kao gosti slavili protiv Partizana 95:85. Tokom celog toka meča, izabranici Dejana Radonjića imali su prednost, a Zvezdu je do pobede vodio fenomenalni Nikola Kalinić, koji je sa 25 poena bio "meč viner".

Tanjug
Bitka za svaku loptu pod obručima: Nikola Milutinov i Boban Marjanović

Kada je furioznom igrom na početku poslednje četvrtine, Partiuan smanjio na samo poen trojkom Milana Mačvana (74:75) očekivala se neizvesna završnica. Ali, tako nije mislio Zvezdin reprezentativac Kalinić koji je vratio trojku. Tada se razigrao i Markus Vilijams i crveno-beli su opet pobegli na dvocifrenu prednost.

Sjajno je šutirao Čarl Dženkins, Boban Marjanović je bio odličan u prvoj četvrtini, ali je u nastavku "uštopovan." Kada goste nije išao šut, tu je bio kapiten Luka Mitrović, koji je skokovima u napadu pravio prevagu kada se lomio rezultat. S druge strane, u Partizanu je bio raspoložen samo kapiten Dragan Milosavljević. Saša Pavlović je bio van ritma tokom čitave utakmice, dok su Mačvan, Milutinov i Akojon tek na momente bili na visini zadatka.

Poslednji trzaj Partizana bio je kod rezultata 80:87, kada je Edo Murić postigao dve vezane trojke, crno-beli su imalu loptu, ali nisu uspeli da uvedu susret u neizvesnu završnicu. Sve dileme oko pobednika rešio je Dženkins u poslednja dva minuta, prodorom i trojkom, za konačnih 95:85.

Nema odmora za "večite". U nedelju u isto vreme igra se četvrti meč. Da li i odlučujući?

PARTIZAN: Akojon 14, Pavlović 3, Tepić 8, Murić 8, Marinković, Dalo, Milutinov 10, Milosavljević 23, Mačvan 17, Đumić 2, Bezbradica, Andrić.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 7, Rebić, Dangubić, Mitorvić 11, Lazić 7, Blažič 2, Kalinić 25, Marjanović 11, Tejić,  Dženkins 22, Jović 6, Cirbes 4.

40. minut - Zvezda je pobedila i povela 2:1 u seriji.  Kraj 94:84 za Zvezdu.
39. minut - Milutunov smajuje na -5, 84:89. Još 110 sekundi do kraja. Poeni Dženkinsa, 84:91. Cirbes sa linije slobodnih bacanja povećava na 92:84.
38. minut - Kalinić u kontri dobija faul, Zvezda vodi 89:80. 24 poena Kalinića. Milosavljević smanjuje na 89:82.
37. minut - Nova trojka Murića, 80:87.
36. minut - Poeni Kalinića, 74:87. Murić za nadu Partizana, trojka, 77:87.
35. minut - Vujošević traži tajm-aut. Zvezda je uspela ponovo da napravi mini seriju, posle "tornada" Partizana na startu četvrte četvrtine. Trojka Vilijamsa, 74:83. Vilijams u kontri za +11 Zvezde, serija 10:0 gostiju.
34. minut - Kalinić vraća trojku, 74:78. Mačvan promašuje ovaj putz šut za tri poena. Cirbes poentira, 74:80.
33. minut - Milosavljević pogađa bacanje za samo minus 4, 71:75. Očajna igra Zvezde u poslednjoj četvrtini. Mačvan cepa mrežicu, 74:75.
32. minut - Mačvan pogađa uz faul, Partizan se vraća u igru, 70:75.
31. minut - Mačvan poentira, 64:73. Akojon postiže trojku, 67:75. Nigerijac ima četiri lične greške.
30. minut - Mitrović sjajan u skoku, Zvezda na +15, 73:58. Akojon je uspeo u finišu da malo smanji prednost Zvezde, 62:73. Jović ne uspeva sa pola terena. Zvezda na +11 posle tri četvrtine, 62:73.
29. minut - Akojon smanjuje na 58:71. Zvezda nekoliko napada bez rešenja.
28. minut - Milosavljević jedini raspoložen u Partizanu, 20 poena.
27. minut - Prvi poeni iz igre Pavlovića, 54:68. Pavlović udario namerno Lazića i dobio je tehničku grešku. Pavlović ima četiri lične greške, 54:71.
26. minut - Nova trojka Dženkinsa, Zvezda na +16, 68:52.
25. minut - Trojka Dženkinsa, 49:61. Milosavljević vraća Partizan, 52:61. Kalinić ima četiri lične greške. Novi poeni Dženkinsa, 52:63.
24. minut - Mitrović pontira, opet na +9, važni skokovi kapitena Zvezde, 49:58.
23. minut - Zakucavanje Milutinova, 49:55. Mitrović je fauliran, siguran samo jednom sa linije bacanja, 49:56.
22. minut - Trojka Milosavljevića, 47:53. Novi poeni Kalnića, 47:55. Namerna lična greška Akojona. Kalinić je oba promašuje.
21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prvi poeni Kalinića u nastavku, 44:53.
20. minut - Dženkins je u seriji. Odlična rola američkog beka, 42:51. Dženkins promašuje oba slobodna bacanja. S druge strane, Mačvan je siguran, 44:51. Vraćaju se crno-beli. Posle prvog poluvrmena, vođstvo Zvezde 51:44. Imali su crveno-beli i -14, ali u finišu druge četvrtine četa Duška Vujoševića se vratila u igru.
19. minut - Poeni Dženkinsa, 37:49. Trojka Milosavljevića, 40:49. U kontri, Lazić lako poentira, četvrti faul Lazića, Zvezda u problemu.
18. minut - Veliki broj faulova, sudije sve sviraju. Tepić smanjuje na minus 10 - 37:47.
17. minut - Mitrović pogađa ispod koša, 31:45. Prvi poeni Vilijamsa, Zvezda opet na +14, 47:33.
16. minut - Zvezda dominira zasad. Milutinov prekida seriju Zvezde, 29:41. Mitrović siguran sa linije slobodnih bacanja, 29:43. Milutinov opet siguran, 31:43.
15. minut - Nova povreda Milutinova, rasekotina je u pitanju. Kalinić nastavlja seriju, Zvezda na +13, 38:25. Milosavljevič smanjuje, 27:38. Trojka Kalinića, 27:41. 14 poena srpskog reprezentativca.
14. minut - Sjajna igra Kalinića, već devet poena, 24:35.
13. minut - Faul Pavlovića u napadu. Nervozan je bivši NBA košarkaš. Trojka Dženkinsa, 22:33. Poeni Milosavljevića, 24:33.
12. minut - Kalinić raspoložen, Zvezda na +10, 30:20. Tepić smanjuje, 22:30.
11. minut - Dženkins, prvi poeni, 20:28. Veliki promašaj Aleksandra Pavlovića, koji je bez poena iz igre.
10. minut - Mitrović za +8, 26:18. Akojon poentira 20:26. Kraj prve četvrtine.
9. minut - Murić smanjuje, 18:22. Novi poeni Marjanovića, 18:24.
8. minut - Poeni Jovića, serija 10:0 Zvezde, 13:18. Akojon postiže trojku i prekida seriju crveno-belih. Novi poeni Jovića, 16:20. Kalinić pogađa, 16:22.
7. minut - Trojka Kalinića, serija Zvezde 8:0. Vujošević mora da traži tajm-aut. Nekoliko loših napada Partizana i Zvezda je u seriji.
6. minut - Marjanović nezaustavljiv na startu, već devet poena.
5. minut - Marjanović pogađa uz faul, 10:9. Poeni i Milutinova, 12:9.
4. minut - Nesportska lična greška Blažiča. Mačvan siguran sa linije bacanja - 10:6.
3. minut - Serija Partizana 6:0. Prvi poeni Mačvana, 6:4.
2. minut - Zvezda ide na Marjanovića. Zasad ga čuva Đumić, ali se očekuje veoma brzo da uđe Milutinov. Zvezda vodi 4:0. Tepić postiže prve poene za Partizan, 2:4. Đumić izjednačuje - 4:4.
1. minut - Počela je utakmica. Prvi poeni Bobana Marjanovića - 0:2.