0
Nedelja 26.04.2015.
20:24 >> 23:29h

ABA: Mitrović doveo Zvezdu na korak do titule

Crveno-beli su umalo od gotovog napravili veresiju, ali ipak u Zagreb putuju sa vođstvom od 2:0 i još samo jedan trijumf Crvenu zvezdu deli od prve titule u regionalnom takmičenju. U neizvesnom drugom meču finala plej-ofa ABA lige, četa Dejana Radonjića slavila je protiv Cedevite 69:65.

Tanjug
Junak pobede Zvezde protiv Cedevite: Luka Mitrović, kapiten crveno-belih

Kada je Zvezda posle prve četvrtini imala +14 - 22:8 činilo se da ćemo gledati još jedan lak trijumf crveno-belih. Sjajni Mitrović i Marjanović poigravali su se sa centrima Cedevite i malo ko je mislio da će Dženkins u finišu sa linije slobodnih bacanja morati da "overi" pobedu domaćina.

Međutim, iskusni gosti u poslednoj četvrtini šutevima za tri poena sustizali su prednost čete Dejana Radonjića, koja je u tim trenucima bila loša u napadu, sa mnogo izgubljenih lopti i nerezonskih šuteva.

Kada je Zupčić sredinom poslednje deonice meča zakucao za 61:59 zavladao je muk u "Pioniru". Ipak, Vilijams i Marjanović pogađaju i vraćaju Zvezdu na +6 - 65:59. U poslednjem minutu, Zvezda je na +5 imala napad, ali ga nije realizovala. Kod rezultata 65:62, Kalinić je promašio šut za tri poena, ali je junak pobede, kapiten Luka Mitrović iz ofanzivnog skoka uspeo da postigne, ispsotavilo se ključne poene, za 67:62. Sve što su gosti uspeli da urade bila je trojka Babića, dve sekunde pre kraja, za 67:65, ali Dženkinsu ruka nije zadrhtala sa linije slobodnih bacanja.

Trener Dejan Radonjić nije mogao da računa na povređenog Majka Cirbesa, pa je skoro ceo meč na terenu proveo Marjanović, koji je uz Luku Mitrovića bvio nerešiva enigma za Zagrepčane. Serija se seli u Zagreb, gde će u sredu od 20.30 časova, Crvena zvezda imati priliku da osvoji krunu najbolje ekipe u ABA ligi.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 5, Rebić, Dangubić 3, Mitrović 19, Lazić, Blažič 2, Kalinić 8, Marjanović 20 (12 sk), Tejić 2, Dženkins 7, Jović 4, Cirbes.

CEDEVITA: Zupčić 5, Barać 8, Ramljak 2, Pilepić 9, Babić 14, Delaš, Žganec 8, Bilan 6, Gordić 2, Ukić 10, Tomas 1, Arapović.

40. minut - Babić pogađa, još 41 sekundu do kraja - 65:62. Mitrović pogađa 67:62. Babić pogađa, za 67:65, ali je ostlao još smao dve sekunde do kraja. Dženkins sa linije bacanja poverava pobedu Zvezdu - 69:65.
39. minut - Važna lopta posle podbacivanja pripala je Zvezdi. Kalinić ne pogađa trojku. Tomas smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 65:60. Još jedna ničija lopta proipada Zvezdi.
38. minut - Marjanović pogađa, 65:59. Lakše se diše za domaćine posle četiri uzastopna poena.
36. minut - Barać pogađa, 61:57. Zupčić zakucava, 61:59. Vilijams konačno pogađa, 63:59.
35. minut - Babić smanjuje, 61:55. Zvezda loša u napadu, gosti se vraćaju u igru. Vilijams je ope tu igri.

34. minut - Dangubić pogađa samo jednom sa linije bacanja, 61:53.

33. minut - Deseti poen Ukića, samo +5 za Zvezdu, 58:53. POre nekoliko minuta je bilo +14. Serija gostiju 9:0. Kakva rampa Dangubića nad Zupčićem! Blažič konačno pogađa - 60:53.
32. minut - Trojka Ukića, 58:51.
30. minut - Ramljak zakucava, Cedevita na samo 10 poena zaostatka - 58:48. Kraj treće četvrtine.
29. minut - Trojka Stefana Jovića, 58:44.
28. minut - Kalinić sa linije slobodnih bacanja prekida mini seriju gostiju, 55:42. Pilepić pogađa flouterom, 55:44.
27. minut - Barać pogađa trojku, 54:39. Nova trojka centra Cedevite, gosti se ne predaju, 54:42.
26. minut - 17 poena Luka Mitrovića, Zvezda na pragu pobede, 54:36.
25. minut - Fenomenalna partija Zvezdinih centara, Mitrovića i Marjanovića. Zvezda na maksimalnih +16, 52:36.
24. minut - Mitrović u seriji, domaćin na +12, 48:36. Poeni Marjanovića, 50:36.
23. minut - Mitrović pogađa uz faul, Zvezda opet odlično otvara četvrtinu i vodi 46:34. Bilan smanjuje posle ofanzivnog skoka, 46:36.
22. minut - Trojka Kalinića, 44:34.
20. minut - Kriza crveno-belih u finišu prvog poluvrmemena. Gosti stigli na samo šest poena zaostatka - 38:32. Radonjić je morao da zatraži tajm-aut. Bobi opet prekida seriju gostiju, 40:32.  Kraj prvog poluvremena - 40:32.
19. minut - Marjanović poentira, za 38:27. Ne da Zvezda dvocifrenu prednost. Trojka Babića, 38:30.
18. minut - Žganec odličan u poslednjim minutima, Cedvita opet ispod 10, 33:24. Trojka Vilijamsa, ali Ukić odmah vraća trojku, 36:27.
17. minut - Sjajna akcija Marjanovića i Kalnića, za 33:18. Prvi poeni Ukića, 33:20. Žganec smanjuje, 33:22.
16. minut - Marjanović sa linije slobodnih bacanja prekida seriju gostiju, 31:18.
15. minut - Trojka Pilepića, mini serija 5:0 Cedevite, 29:18.
14. minut - Žganec smanjuje, 29:15.
13. minut - Pilepić smanjuje, 27:13. Zakucavanje Tejića, furiozna igra Zvezde, 29:13.
12. minut - Prvi poeni Dangubića, 24:11. Trojka Čarlsa Dženkinsa, 27:11.
11. minut - Trojka Zubčića, 22:11.
10. minut - Dženkins postiže prve poene na meču. Zvezda na +14, 22:8. Kraj prve četvrtine 22:8.

9. minut - Mitrović pogađa trojku, 20:8. Cedevita na kolenima. Sjajna odrbana crveno-belih.

8. minut - Nova bacanja za Mitrovića, kapiten je siguran, Zvezda na maksimalnih +9, 17:8.
7. minut - Marjanović ppvećava prednost domaćina, 14:6. Žganec smanjuje, 14:8.
6. minut - Jović prvi put u igri protiv Cedevite u finalu ABA lige.
5. minut - Marjanović zakucava, serija Zvezde 7:0 - 9:4. Babić prekida seriju crveno-belih, 9:6. Kalinić povećava prenost Zvezde - 11:6.
4. minut - Mitrović sa linije slobodnih bacanja postiže poene, novo vođstvo Zvezde, 5:4. Blažilč u kontri postiže lake poene, 7:4.
3. minut - Gordić za prvo vođstvo gostiju iz Zagreba - 2:4. Marjanović sa linije slobodnih bacanja pogađa smao jednom - 3:4.
2. minut - Bilan pogađa, za izjednačenje - 2:2.
1. minut - Mitrović postiže prve poene na meču - 2:0.