0
Petak 27.11.2015.
19:26 >> 10:21h

Blistava Zvezda srušila šampiona Evrope!

Šampion Evrope je na kolenima, "kralj" je mrtav. Crvena zvezda je napravila veliko iznenađenje savladavši u paklenoj atmosferi "Pionira" Real 94:88 u sedmom kolu Evrolige i ostala u trci za Top 16 najjačeg klupskog takmičenja Starog kontinenta! Veličanstvena pobeda crveno-belo, treća u grupi A, dok su Madriđani na pragu eliminacije već posle prve faze jer imaju samo dva trijumfa i trenutno drže "fenjer".

Tanjug
Sjajni Zvezdin Amerikanac: Kvinsi Miler do ludila dovodio "kraljeviće"

Otpisivali su svi četu Dejana Radonjića posle nesrećnog poraza u Strazburu, ali su crveno-beli poput Feniksa se izdigli iz pepela i lupili novu šamarčinu Madriđanima. "Pionir" je bio u transu posle poslednje zvuka sirene, a igrači oduševljeni, ne pobeđuje se svaki dan vladar Evrope.

Grupa A: Real 6-1, Himki 4-3, Crvena zvezda, Bajern i Strazbur po

3-4, Real 2-5.

Igrala je Zvezda hrabro, u prvom poluvrmenu nadigrala renomiranog gosta, ali u nastavku razigrala se četa Pabla Lasa.  Kada je Tompkins pogodio za +10 Reala 63:53 svi su već videli novi poraz Zvezde. Ali, tada na sceni stupa sjajni Kvinsi Miler, koji serijom 5:0 vraća domaćina u igru.

Nisu srljali crveno-beli, disali su za vratom Madriđanima. Poslednjih 15 minuta trener Radonjić je izbacio iz tima Stefana Jovića zbog nediscipline, ali crveno-bele "bebe" su uzele stvar u svoje ruke, Rebić i Gudurić. U finišu, Real je smanjivao, stizao na -2 (88:86), ali više hrabrosti, odlučnosti imao je srpski šampion i stigao do treće pobede koja ga ostavlja u igri za Top 16. U finišu razigrao se Majk Cirbes, koji je oduvao centre gostiju i sa 26 poena bio igrač utakmice, uz sjajnog Milera.

OVDE pogledajte foto galeriju s meča iz "Pionira"

CRVENA ZVEZDA: Rebić 5, Tompson 6, Mekel, Lazić 2, Simanić, Tejić, Simonović 4, Gudurić 8, Jović 12, Miler 24, Cirbes 26, Štimac 7.

REAL: Fernandez, Noćioni 11, Dončić, Mačijuljis, Rejes 12, Rodrigez 16, Ajon 16, Kerol 9, Ljulj 8, Tompkins 14, Hernangomez, Tejlor 2.

Crveno-beli u narednom kolu dočekuju Himki 4. decembra, verovatno opet u "Pioniru".

40. minut - VELIKA POBEDA ZVEZDE - 94:88! PAO JE ŠAMPION EVROPE!!!
39. minut - Lazić promašuje šut za tri poena, Kerol pogađa za dva, Zvezda na samo +2 - 88:86. Radonjić traži tajm-aut, još 80 sekundi do kraja meča. Drama!!!
38. minut - Zakuavanje Cirbesa uz faul - 86:81. Laso trađži tajm-aut, još nešto više od dva minuta, Zvezda vodi 88:81. Trojka Reala - 88:84.
35. minut - Cirbes pogađa - 79:73. Vraća trojku Serhio Rodrigez - 81:78. Drama!
34. minut - Četvrta lična Milera, koš i faul Noćionija - 74:73. Gudurić pogađa uz faul - Zvezda se drži - 77:73.
33. minut - Trojka Rebića - 74:70.
32. minut - Miler za novo vođstvo Zvezde - 68:67. Noćioni pogađa trojku, ali Gudurić vraća - 71:70.
31. minut - Rebić promašuje trojku
30. minut - Posle tri četvrtine - 66:67, drama u "Pioniru" u najavi.
29. minut - Zvezda se vraća u igru - 63:65.
28. minut - Nova trojka Zvezde, 61:65 - Miler!
26. minut - Trej Tompkins pravi najveće problem Zvezdi - 53:63. Serija 5:0 Milera. Vraća se Zvezda. Ljulj ne greši -58:65.
25. minut - Gosti na +10 - 60:50. Zvezda u problemu. Štimac koš i faul - 52:60. Štimac drži Zvezdu u igri, ali promašuje slobodna bacanja - 53:60.
24. minut - Jović pogađa posle solo prodora - 50:52. Tompkins u seriji - 50:55. Jović doboija tehničku zbog prigovora, nepotrebno, Zvezda gubi glavu...Ljulj ne greši sa linije slobodnih bacanja - 50:57.
23. minut - Tompson pogađa - 48:47. Ajon lako poentira - 48:49. Lazić očajan, već dve greške u nastavku. Tompkins kažnjava trojkom. Vodi Real 52:48. Zvezda slaba u drugom poluvrmenu, nema rešenja u napadu, teško bez Milera. Radonjić mora da traži tajm-aut. Miler i Simonović opet na parketu.
22. minut - Prvo vođsstvo Reala, Kerol - 46:47.
21. minut - Razvijena ruska zastava pred početak drugog poluvremena. Čuvena pesma "Kakaljin" čuje se u Pioniru. Ajon postiže lake poene - 46:45. Loša dva napada Zvezde.

20. minut - Trojka Jovića - 46:37. Rodrigez vraća za tri - 46:40. Nova trojka Reala, samo +3. Posle prvog poluvremena, vođstvo Zvezde 46:43. Bilo je i +12, ali hrabri odlična igra čete Dejana Radonjića. Samo ovako da nastave u drugih 20 minuta.

19. minut - Kvinsi Miler je dobio treću ličnu grešku, problem za Zvezdu. Rejes siguran sa linije slobodnih bacanja  -43:37.
18. minut - Simonović promašuje trojku. Tehnička greška za trenera Reala, nervozni gosti. Zvezda kažnjava - 43:35. Simonović loš u napadu, ali je sjajan u odbrani, drži Rudija pdod ključem.
17. minut - Lazić se spetljao u kontri. Rejs kažnjava - 42:32. Jović promašuje šut za tri poena, s druge strane Noćioni pogađa trojku, serija 5:0 Reala - 42:35. Dejan Radonjić traži tajm-aut.

16. minut - Jović promašuje, Rejes na liniji slobodnih bacanja, smanjuje, 35:30. Cirbes dominira pod košem. Lazić iz kontre za +9 - 39:30. Zakucavanje Cirbesa uz faul, Zvezda nastavlja da dominira - 41:30. Tajm-aut Lasa, Nemac pogađa dodatno bacanje - 42:30. Najveća prednost domaćina.

15. minut - Tompson u seriji promašaja, ali Zvezda i dalje ima prednost. Vratio se Jović u igru. Tehnička za Noćionija, zbog simuliranja. Domaćin to kažnjava - 35:28.
14. minut - Rodrigez poentira posle solo prodora - 34:26. Rodrigez smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 34:28.
13. minut - Dve promašene trojke Tompsona, ali Zvezda igra dobro odbranu. Opet Rejes postiže poene, ali Rebić vraća +10 - 34:24.
12. minut - Prvi ponei Rejesa - 30:22. Nesportska lična greška Tejlora. Tompson postiže poene sa linije slobodnih bacanja - 32:22.
11. minut - Rebić je na mestu pleja umesto Jovića. Kvoinsi Milere ima dve lične. U igri je Marko Tejić.
10. minut - Još jedna trojka Milera - 26:16. Posle prve četvrtine - Zvezda vodi 28:18. Prvi poeni Štimca. Fenomenalnih 10 minuta crveno-belih. Potpunoi nadigran evropski šampion.
9. minut - Trojka Milera - 23:16. U igri je Rudi Fernandez.
8. minut - Ajon postiže lake poene ispod koša - 18:16. Jović u kontri za +4 - 20:16.
7. minut - Jović i Cirbes drže Zvezdu u vođstvu - 18:14.
6. minut - Ljulj već ima dve lične greške, ulazi u igru Rodrigez.
5. minut - Jović sa linije slobodnih bacanja pogađa jednom. S druge strane, nova trojka Reala, Tompkins, gosti se vraćaju u igru - 12:10. Jović ne da prednost - 14:10.
4. minut - Simonović promašuje dve uzastopne trojke. Real to kažnjava, Ajon - 11:7

3. minut - Trojka Kvinsija Milera  -11:2. Laso mora da traži tajm-aut. Paklena atmosfera u "Pioniru", "kralj" trenutno na kolenima. Trojka Madriđana, Kerol - 11:5.

2. minut - Dobar start Zvezde - 6:2. Opet Cirbes precizan ispod koša.

1. minut - Utakmica je počela. Tradicionalni zvižduci za himnu Evrolige. Miler postiće prve poene - 2:0. Rela je izjednačio, strelac je bio Tompkins - 2:2. Cirbes povećava prednost  - 4:2

Crveno-beli i dalje kubure sa povredama. Nema Mitrovića i Dangubića, a na povredu se žalio i prvi plejmejker Stefan Jović, koji je ipak stisnuo zube i u ekipi je na meču protiv šampiona Evrope. Posle izostanaka na mečevima sa Bajernom i Strazburom u timu je opet kapiten Branko Lazić. Takođe, i otpisani izraelski plejemejker Gal Mekel biće u sastavu crveno-belih.

U Madridu prošlog meseca, Zvezda je doživala debakl - poraz 98:71.