0
Ponedeljak 07.06.2010.
19:59 >> 21:22h

Superliga: Pobede Partizana i Hemofarma

U prvim polufinalnim mečevima plej-ofa košarkaške Supšerlige, Partizan je u "Pioniru" savladao Crvenu zvezdu sa 94:73, a Hemofarm je još lakše i ubedljivije u Vršcu pobedio kragujevački Radnički sa 114:77.

Košarkaši Partizana pobedili su večeras ekipu Crvene zvezde rezultatom 94:73 (20:18, 23:23, 27:14, 24:18) u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Lester Mekejleb sa 20 poena, dok je Aleksandar Rašić dodao 15, a Dušan Kecman 14. U redovima Crvene zvezde najbolji je bio Marko Kešelj sa 16 poena, dok je Nemanja Bjelica dodao 14.

Polufinalna serija igra se na dve pobede, a naredni meč biće odigran za dva dana. Eventualna majstorica na programu je 11. juna.

"Crno-beli" su prvi stigli do vođstva na meču rezultatom 2:0, a onda su se ekipe smenjivale u vođstvu. Partizan je u četvrtom minutu poveo 12:8. "Crveno-beli" su uspeli da kazne seriju grešaka Partizana i da izjednače na 12:12. Partizan je do kraja prve četvrtine agresivnom odbranom ponovo stekao vođstvo, a ovaj deo meča završen je vođstvom "crno-belih" 20:18.

Izabranici Duška Vujoševića su na početku druge četvrtine dobrom igrom u odbrani i brzim kontranapadima napravili seriji 9:0 i poveli 29:18. Partizan je u narednih nekoliko minuta održao vođstvo od 11 poena, ali je Zvezda uspela da u 17. minutu smanji razliku na 37:35. Partizan je serijom 6:0 došao do vođstva od 43:35. Međutim, "crveno-beli" su se opet vratili u igru i uspeli da poluvreme završe s minusom od samo dva poena (43:41).

Partizan je meč rešio u trećoj četvrtini. Crvena zvezda je održavala minus od dva poena početkom drugog poluvremena, ali je Partizan uspeo da treću četvrtinu dobije rezultatom 27:14. "Crno-beli" su početkom poslednje četvrtine stekli prednost od 20 poena (80:60), a onda su mirnom igrom meč priveli kraju.

Pet minuta pre kraja utakmice isključeni su Aleks Marić i Elmedin Kikanović zbog međusobnog koškanja.

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izjavio je da je zadovoljan trijumfom nad Crvenom zvezdom, ali da očekuje težak naredni meč.

Košarkaši Hemofarma pobedili su večeras u Vršcu ekipu kragujevačkog Radničkog rezultatom 114:77 (29:19, 36:28, 26:15, 23:15).

Hemofarm je zasluženo stigao do prve pobede u polufinalnoj seriji. Hemofarm je od početka meča bio bolji rival, a već u prvoj četvrtini napravio je dvocifrenu prednost. Domaći košarkaši su nastavili s dobrom igrom i prvo poluvreme dobili rezultatom 65:47. Radnički se praktično predao u trećoj četvrtini, a domaći igrači su iz minuta u minut uvećavali vođstvo i zasluženo su stigli do trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Borisov, koji je postigao 21 poen, dok je Hil ubacio 15, a Katić 14. U ekipi iz Kragujevca najbolji je bio Aleksić sa 14 poena, dok je Brkić dodao 13.

Polufinalna serija igra se na dve pobede. Naredni meč na programu je u sredu u Kragujevcu. Eventualna majstorica biće odigrana u petak u Vršcu.