0
Sreda 26.10.2016.
18:27 >> 23:15h

Silna Zvezda: Katalonci pali u paklu "Arene"

Crveno-beli nastavljaju bajku u Evroligi. U trećem kolu evro elite, Crvena zvezda je pred skoro 20.000 "delija" slavila protiv Barselone 76:65 i ostvarila drugu pobedu u sezoni, a prvu na svom terenu.

Andrej Čukić - Vesti
Gudurić i Simonović su vodili Zvezdu do pobede

Srpski šampion je iskoristio loš momenat Katalonaca, koji su došli u Beograd bez četvorice igrača, a krajem druge četvtine povredio se i Ribas. Granitnom odbranom, četa Dejana Radonjića uspela je da slomi otpor gostiju. Ton igre u napadu davali su Marko Gudurić i Marko SImonović, koji su ulaskom u igru razmrdali ekipu.

Gosti su vodili 15 minuta, raspoložen je bio Olesen, dok crveno-belima ništa nije plazilo od ruke. U prvoj četvtini postigli su samo devet poena, a onda sledi rapsodija u drugoj deonici meča. Krenula je dalekometna paljba Marka Simonovića i odlični prodori Marka Gudurića i crveno-beli prave neverovatnu seriju od 14:0 u drugoj polovini druge četvrtine. Posle prvih 20 minuta na semaforu je pisalo 40:31.

Tanjug
Ognjen Kuzmić dobio je bitku pod obručima sa centrima Barselone

U nastavku, ranjena Barsa nije mogla više, crveno-beli su rutinskom igrom uspeli da slave. U finišu meča raspoloženi su bili Bjelica i Dženkins, pa navijači u "Areni" nisu gledali uzbudljivu završnicu, kao na prethodna dva meča crveno-belih u Evroligi. Bio je to prvi trijumf Zvezde protiv Barse u Evroligi posle dva poraza u sezoni 2014/2015.

"Puta Barsa, leee, odzvanajlo je "Arenom", tri minuta pre kraja, kada je bilo jasno da će domaćin da slavi. Nema odmora za srpskog šampiona, već u četvrtak ujutru putuje se u Atini, gde će u petak od 20.45 crveno-beli da imaju težak ispit u dvorani "OAKA" protiv Panatinaikosa.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Dangubić 2, Mitrović 1, Lazić 9, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 8, Gudurić 21, Jović 4, Kuzmić 6, Bjelica 12.

BARSELONA: Rajs 9, Dorsi 3, Ribas 9, Klaver 12, Vezenkov 4, Peno, Eriksen 3, Oleson 15, Sena, Perperoglu 2, Tomić 8.

printscreen euroleague.net

40. minut - Kraj - 76:65, trijumf Zvezde!
39. minut - Lazić stavlja tačku na pobedu - 76:63. "Puta Barsa le" ,čuje se u "Areni"
39. minut - 97 sekundi pre kraja, crveno-beli imaju +10 - 73:63. Zvezda je ostvarila drugu pobedu u Evroligi, a prvu na svom terenu.
37. minut - Opet Gudurić - 69:57. I Bjelica dvocifren - 71:57. Opet Bjelica, Zvezda je pobedila - 73:59.
36. minut - Gudurić iz kontre, 20 poena beka Crvene zvezde - 67:55. Perperoglu smanjuje - 67:57. Ne da Zvezda sigurno vođstvo. Blizu je pobede četa Dejana Radonjića.
35. minut - Dženkins sa linije slobodnih bacanja opet vraća dvocifrenu prednost - 65:55.
34. minut - Neće Luku Mitrovića ove sezone, kapiten Zvezde totalno van forme.
33. minut - Bezenkov smanjuje - 62:53. Bjelica promašuje oba slobodan bacanja. Gudurić iz kontre - 64:53.
31. minut - Bjelica za maksimalnih +14 - 62:48. Eriksen pogađa trojku za Katalonce - 62:51.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Bjelica vraća Zvezdi +10 - 55:45. Novi poeni Bjelice sa linije slobodnih bacanja - 57:45. Trojka Rajsa - 57:48. Vraća trojku Dženkins. Kraj treće četvrtine - 60:48.
29. minut - Nekoliko praznih minuta Zvezde u napadu. Rajs smanjuje - 53:45.
28. minut - Lazić u kontri - 53:40. Tomić pogađa uz faul Kuzmića - 53:42.
27. minut - Kuzmić preko Tomića - 49:38, prva dvocifrena prednost nekog tima. Majstorija Gudurića, 16 poena beka Zvezde - 51:38.
26. minut - Tajm-aut, Zvezda drži prednost iz prve dve četvrtine. Odlična odbrana crveno-belih.
25. minut - Poeni Dženkinsa, četvrti poen Amerikanca - 47:38.
24. minut - Tomić smanjuje prednost domaćina - 45:38.
21. minut - Raspoložen Oleson, trojka - 40:34. Treća trojka Simonovića - 43:34. Kuzmić pogađa, 45:36.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Lazić u kontri - 35:31. Serija 9:0 crveno-belih. Povredio se Ribas, koji je tri trojke postigao. Čini se da je teška povreda u pitanju i da se neće vraćati u igru, nemaju sreće ove sezone Katalonci sa povredama. Trojka Gudurića, za seriju 12:0. Novi poeni Gudurića, uz faul Pena. Serija 14:0 Zvezde. Posle 20 minuta, Zvezda vodi - 40:31.
19. minut - Trojka Simonovića - 33:31 sa osam i po metara. Zvezda prvi put vodi na meču. Barcokas mora da traži tajm-aut. Još 100 sekundi do kraja druge četvrtine.
18. minut - Kuzmić se upisuje u strelce - 26:31. Devet poena Gudurića, vraća se Zvezda - 28:31. Sedam poena Marka SImonovića - 30:31.
17. minut - Treća uzastopna trojka Ribasa - 22:29. Gudurić sve bolji, 24:29.
16. minut - Gudurić, prvi poeni iz igre - 19:23. Opet trojka Ribasa  -19:26. Simonović vraća trojku - 22:26.
15. minut - Ribas pogađa trojku - 17:23, Radonjić mora da traži tajm-aut. Slaba igra Zvezde u napadu, nema rešenja, bez ijedne trojke.
14. minut - Lazić pogađa, 17:18. Dorsi prekida seriju Zvezde - 17:20.
13. minut - Dorsi je dobio tehničku grešku, Gudurić vraća Zvezdu u igru - 15:18.
11. minut - Jović za bolju drugu četvrtinu - 11:16. Oleson već 12 poena - 11:18. Prvi poeni Simonovića - 13:18.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Perperoglu pogađa - 7:13. Zvezda uspavana, loša u napadu. Bjelica smanjuje - 9:13. Nova trojka Olesona, već 10 poena, više nego ceo tim domaćina. Očajnih 10 minuta srpskog šampiona.
9. minut - Trojka Olesena, sedam poena beka Barse - 7:11.
8. minut - Dobra odbrana Zvezde, ali slab napad. Simonović je u igri.
7. minut - Olesen pogađa uz zvuk sirene - 6:8. Tomić ima dve lične greške. Mitrović sa linije bacanja postiže prvi poen na meču - 7:8.
5. minut - Prvo vođstvo Zvezde - 6:4, Dangubić zakucava. Na drugoj strani Olesen pogađa. Prvi tajm-aut na meču. Tek se očekuje da igra dobija na ritmu, za sada je sve mirno, sporo su oba tima ušla u meć.
4. minut - Dženkins pogađa, tvrdo na startu - 4:4. Dženkins već ima dva faula, u igri je Lazić.
3. minut - Zvezda nervozna na startu meča, bez poena skoro tri minuta. Jović iz kontre - 2:2.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Jović, Dženkins, Dangubić, Mitrović i Kuzmić. Tomić postiže prve poena na meču, gosti vode 2:0.
Tradicionalo, himna Evrolige se nije čula u paklu "Arene".

Dvadesetak minuta pre početka meča, "Arena" je skoro popunjena. Barsu čekao pakao 20.000 "delija".

Nema legende kluba Huana Karlosa Navara, a povređeni su i Šejn Laval, Džastin Doelmnan i Peteri Koponen. Zvezda nije autsajder i ne bi bilo veliko iznenađenje ako četa Dejana Radonjića slavi u paklu 20.000 "delija".

Zvezda ima skor 1-1, kao i Barselona. Zanimjivo, oba tima su slavila u gostima, a poražena kod kuće. Crveno-beli su izgubili u "Pioniru" od Darušafake, a onda su slavili u grotlu Istanbula protiv Galatasaraja. S druge strane, Barsa je pobedila Uniks u Kazaju, a poražena u "Blaugrani" od Fenerbahčea.