170
0
Petak 23.12.2016.
20:22 >> 22:49h

Evroliga: Teodosić promašio pobedu za CSKA, Makabi niže poraze, Barsa se izjednačila sa Zvezdom (VIDEO)

U petak je kompletirano 14. kolo Evrolige, a u reprizi prošlosezonskog finala Fenerbahče je kao gost savladao CSKA u Moskvi i tako se donekle revanširao “armejcijma” za poraz u meču za trofej.

M. Todorović
Teo je imao priliku ponovo da bude junak CSKA, ali nije se proslavio

Klub iz Istanbula trijumfovao je posle dodatnih pet minuta rezultatom 95:79 (13:23, 23:18, 22:18, 17:16, 20:4). U izjednačenom meču posle vođstva Moskovljana od 75:72 na 27 sekundi pre kraja gosti su serijom od 14:0 rešili pitanje pobednika. Sve je moglo da bude drugačije da je Miloš Teodosić u poslednjoj sekundi meča pogodio trojku za pobedu (ukupno 3/12 za tri poena).

Goste je do trijumfa vodio odlični Bobi Dikson sa 25 poena, a pratili su ga Ekpe Judo sa 17 i Nikola Kalinić sa 13 poena. Na drugoj strani Teodosić je ubacio 21 poen uz po pet asistencija i skokova, ali i devet izgubljenih lopti. Pored njega vrlo dobri su bili Voroncevič sa 15 i Kurbanov sa 12 poena.

Košarkašima Makabija nije bilo dovoljno ni 19 poena prednosti u duelu sa Darušafakom pošto su na kraju doživeli i peti uzastopni evroligaški poraz - 86:84 (13:22, 18:26, 27:13, 28:23) pa će imati ozbiljan problem u nastavku sezone da se domognu mesta koje vodi u plej-of.

Klub iz Istanbula do osme pobede vodili su fantastični Skoti Vilbekin sa 23 poena (trojke 5/9) i Vil Klajburn koji je dodao 20 poena uz čak 12 skokova, a pomagao im je i Bred Vonamejker sa 15 poena. Na drugoj strani Endrju Gaudlok je ubacio 23, a Viktor Rad 17 poena.

Uzbudljivo je bilo i u Atini gde je Panatinaikos upisao devetu pobedu i naneo je peti poraz Baskoniji rezultatom 69:68 (27:18, 10:23, 18:18, 14:9) iako su gosti imali napad za pobedu, ali se Buboa nije najbolje snašao u poslednjih 15 sekundi.

U domaćem timu najbolji je bio Singlton sa 23 poena (19 u prvoj četvrtini), a pratili su ga Džejms sa 16 i Kalates sa 14 poena. Kod gostiju Šengelija sa 17 poena bio je najjefikasniji igrač tima.

Jedini meč u kom nije bilo neizvesnoti odigrali su Barselona i Emporio Armani, a pobeda je pripala domaćinu - 87:70 (32:19, 17:16, 23:16, 17:24). Domaći tim je vodio od početka do kraja i upisao je šesti trijumf, dok je tim iz Milana vezao i sedmi poraz odnosno sada ima skor 4-10.

Ante Tomić je bio najefikasniji sa 19 poena, a pratili su ga Koponen sa 15 i Vezenkov sa 13 poena. U gostujućem timu samo je Sanders u napadu pružao otpor pošto je ubacio 27 poena, dok je Milan Mačvan ubacio 11 uz četiri skoka. Mirosalav Raduljica je podbacio sa samo dva poena i tri uhvaćene lopte.