0
Utorak 24.10.2017.
18:03 >> 21:09h

Drugi poraz Zvezde u Evroligi: Anderson koban po crveno-bele

Crveno-beli poklekli u Rusiji. U trećem kolu Evrolige, Himki je slavio protiv Crvene zvezde 85:78 i ostao neporažen ove sezone u najjačem klupskom takmičenju Starog kontinenta. S druge strane, četa Dušana Alimpijevića ostvarila je drugi poraz, oba na gostujućim terenima.

EPA-EFE/VALDA KALNINA
Džejms Feldin, bek crveno-belih, blistao je protiv Himkija, ali samo u prvoj četvrtini

Imali su crveno-beli šansu da sruše favorizovane domaćina. Odlično su Beograđani odigrlai prvo poluvreme, krajem prve četvrtine imali i +9 - 27:18, ali u nastavku drugo lice crveno-belih.

HIMKI 85: Robinson 8, Šved 18, Vialcev, Zajcev 2, Marković 10, Monja, Gil 6, Todorović, Zubkov, Anderson 24, Dženkins 6, Tomas 8.

CRVENA ZVEZDA 78: Radičević 9, Davidovac, Lazić 2, Lazarević, Antić 6, Dobrić 3, Feldin 14, Janković, Ročesti 13, Lesor 12, Jovanović 4, Bjelica 15.

Koban period po Zvezdu bio je početak treće četvrtine, kada je Himki napravio seriju 17:2 i tu prednost održao prednost. Osim Alekseja Šveda, sjajan je bio bek Džejms Anderson, koji je šutevima za tri poena punio koš crveno-belih. Imao je domaćin +12, ali u finišu, probudila se nada kada je Lesor smanjio na 78:74, dva i po  minuta pre kraja. Ipak, onda ključni trenutak utakmice. Anderson je fauliran u šutu za tri poena i tu je bio kraj nade. Brzopleto su izabranici Dušana Alimpijević odigrali u finišu, pa je domaćin rutinski stigao do treće pobede na svom terenu u Evroligi.

Bek Zvezde Džejms Feldin je odlično počeo meč, za prvih osam minuta je postigao 12 poena, ali do kraja meča nigde nije bilo. Tejlor Ročesti i Milko Bjelica nisu bili na nivou kao protiv Barse, pa je poraz bio neminovan.

Nema vremena za očajavanje, već u četvrtak (19 časova) u "Arenu" stiže Makabi.

40. minut - Kraj, drugi poraz Zvezde u Evroligi - 83:76!
39. minut - Himki pred pobedom - 83:74, 98 sekundi do kraja.
38. minut - Poeni Lesora - 78:74. Drama u Moskvi. Opet Anderson vraća solidnu prednost domaćina, na dva minuta do kraja - 81:74.
37. minut - Anderson pogađa trojku - 78:69. Trojka Bjelice - 78:72.
35. minut - Feldin konačno pogađa, 75:67. Radičević za seriju Zvezde 6:0 - 75:69. Nekoliko dobrih odbrana, pre svega Lazića, i crveno-beli su opet u igri.
34. minut - Razigrao se Malkolm Tomas kod domaćina - 70:61. Šved postiže 18 poen, Alimpijević traži tajm-aut, Himki na +11 - 72:61. Treća trojka Andersona, Himki na +12 - 75:63.
32. minut - Prvi poeni Nikole Jovanovića - 64:59.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednju četvrtinu, Himki ima +9 - 64:55.
29. minut - Trojka Pere Antića, vraća se Zvezda - 62:55.
27. minut - Lesor prekida seriju Himkija - 60:50.
26. minut - Domaćin nastavlja da melje Zvezdu - 58:48. Očajna igra crveno-belih u nastavku. Alimpijević traći novi tajm-aut, raspala se igra Zvezde u prvih pet minuta treće četvrtine. Himki je napravio seriju 17:2.
24. minut - Šved već stigao do 14 poena - 55:48.
23. minut - Prvi poeni Lazića - 51:48.
22. minut - Trojka Šveda, za manje od minut, serija domaćina 8:0. Himki ima najveću prednost - 51:46.
21. minut - Poeni Milka Bjelice - 43:46. Trojka Andersona, Himki vodi - 48:46.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Marković ima 10 poena kod Rusa. Posle prvih 20 minuta - 43:44. Kod Zvezde, Feldin je ubacio 12, a Bjelica 8 poena.
19. minut - Bjelica fauliran u šutu za tri poena, Zvezda ne da vođstvo - 39:42.
18. minut - Trojka Ročestija - 35:38. Dženkisn uzvraća trojkom - 38:38.
17. minut - Tehnička greška trenera domaćina Barcokasa - Bjelica promašuje dva bacanja i Ročesti neprecizan.
16. minut - Novo zakucavanje Lesora - 30:35. Trojka Dženkisa, Himki izjednačio - 35:35. Alimpijević traži tajm-aut.
14. minut - Odlična rola Radičevića, Zvezda opet na +8 - 33:25. Odličan Marković, druga trojka - 28:33.
12. minut - Lesor prekida seriju domaćina - 25:30. Odličan prodor Radičevića - 25:32.
11. minut - Marković pogađa - 22:28. Šved pogađa drugu trojku, Alimpijević odmah tajm-autom prekida seriju domaćina - 25:28.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut -  Feldin je postigao već 11 poena. Antić pogađa uz faul, Zvezda se odlepila na +9 - 27:18. Posle prve četvrtine, 28:20 za Zvezdu. Feldin je ubacio 12 poena za 10 minuta. Čak pet trojki gostiju iz Beograda.
8. minut - Trojka Bjelice - 12:17. Marković uzvraća trojkom - 15:17. Nova trojka Zvezde Feldin, ali opet uzvraća Šved - 18:20.
7. minut - Prvi poen Bjelice - 11:11. Trojka Dobrića, Zvezda vodi 14:11. Šved postiže prvi poen sa linije slobodnih bacanja - 12:14.
6. minut - Domaćin izjednačuje - 9:9. Trojka Andersona. Serija Himkija 7:0. Domaćin vodi 11:9. Problem sa ofanzivnim skokom domaćina.
4. minut - Opet Gil zakucava pod obručem - 4:7.
2. minut - Sjajan početak Feldina, trojka - 0:7. Gil zakucava, prvi poeni domaćina - 2:7.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Ročesti, Lazić, Feldin, Lesor i Bjelica. Prvi poeni Džejmsa Feldina - 0:2. Pogađa i Ročesti - 0:4.

Za Himki od ove sezone igra bivši reprezentativac Srbije Stefan Marković i nekadašnji ljubimac "delija" Čarls Dženkins.