0
Četvrtak 26.10.2017.
18:10 >> 22:00h

Pao Makabi posle drame: Herojska pobeda Zvezde

Drama u Areni sa srećnim krajem. Crvena zvezda je ostvarila drugu pobedu u Evroligi. Pred više od 8.000 delija pao je Makabi - 87:84 u dramatičnom finišu. Posle Barselone, u paklenom ambijentu u Beogradu pao je još jedan velikan pa je četa Dušana Alimpijevića pokazala da su je rano mnogi otpisali.

M. Todorović - Vesti
Veliki trijumf crveno-belih u Areni protiv "ponosa Izraela"

Gubila je Zvezda 10 razlike posle prvih 20 minuta (39:49), ali u nastavku preokret. U finišu, igralo se koš za koš. Tejlor Ročesti je u finišu uzeo stvar u svoje ruke, pogodio za 84:82. Imao je Bjelica šut za +4, nije uspeo da pogodi, a onda je Ročesti opet ponetirao, 15 sekundi pre kraja za 86:84.

Do tada fenomenalni Amerikanac Dešon Tomas je uzeo loptu, podigao se za tri poena, ali nije uspeo da pogodi, a onda je Lazić sa jednim realizovanim slobodnim bacanjem overio trijumf crveno-belih, drugi u sezoni.

Čovek preokreta bio je sjajni centar crveno-belih Milko Bjelica, koji je u finišu treće četvrtine vezao 10 poena za domaćina (dve trojke). Antić i Feldin su pogađali kada treba, dok je lavovski deo posla u odbrani obavio Branko Lazić. Ipak, čovek odluke bio je iskusni američki plej sa crnogorskim pasošem Tejlor Ročesti, koji je kao i protiv Barsleone prošle nedelje, preuzeo odgovornost i u finišu bio nepogrešiv.

Sledeće nedelje u Beograd stiže nemački šampion Bamberg. Biće to prilika za novu pobedu i najavu viskoh ambicija srpskog šampiona u evro eliti.

CRVENA ZVEZDA - MAKABI 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23)

Dvorana: Beogradska arena. Gledalaca: 10.000. Sudije: Luiđi Lamonika, Karlos Peruđa, Ane Panter.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, 3 Davidovac, Lazić 1, Lazarević 3, Antić 7, Dobrić 8, Feldin 19, Janković , Ročesti 22, Lesor 6  Jovanović 2, Bjelica 16.

MAKABI: Tomas 28, Mašur, Rol 11, Kejn 4, Tajus 6, Dibartolomeo 2, Koen, Segev, Kol 4, Bolden 11, Parahovski 4, Zosman, Džekson 14.

40. minut - Džekson pogađa 84:84. Još 35 sekundi do kraja. Bjelica nije uspeo da odvoji Zvezdu na +4. Tajm-aut. Drama u Areni!!! Zvezda vodi, Ročesti - 86:84, 15 sekundi do kraja, Makabi ima poslednji napad. Tomas promašuje šut za pobedu. Lazić pogađa jedno bacanja. Zvezda je pobedila Makabi - 87:84!!!

38. minut - Džekson raspoložen u finišu - 80:80. Tri bacanja za Feldina posle faula Rola. Amer je ubacio dva - 82:80. Još 120 sekundi do kraja. Spahija traži tajm-aut.

37. minut - Džekson siguran sa linije bacanja - 76:74. Trojka Dobrića - 77:76.

35. minut - Trojka Antića - 71:72. Tajus zakucava - 71:74. Trojka Feldina - 74:74. Drama u finišu.

33. minut - Bjelica se vraća sa 4 lične greške. Džekson - 66:68. Leosr precizan - 68:68.
31. minut - Opet Tomas, četvrta trojka, 22 poena - 62:64.
ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut - Nova trojka Bjelice - 10 poena u nizu sjajnoig centra Zvezde - 62:61. Pred poslednju četvrtinu - poen prednosti za Zvezdu - 62:61.

29. minut - Tomas je nezadrživ - 57:60. Opet Bjelica siguran ispod koša - 59:60.
27. minut - Pet poena Milka Bječlice, Zvezda vodi 57:56. Tajus vraća vođstvo gostima - 57:58.
26. minut - Tomas ima već 16 poena - 52:56.

25. minut - Novi poen Ročestija, Spahija traži tajm-aut. Makabi ima samo +2 - 54:52.

24. minut - Džekson ima tri lične greške. Antić pogađa sa linije slobodnih bacanja, Zvezda hvata priključak - 48:54. Ročesti pogađa  - 50:54.
22. minut - Džekson pogađa trojku - 44:52. Feldin vraća trojku - 47:52.
21. minut - Ročesti nastavlja da pogađa, devet poena - 41:49. Trojka Bjelice, Zvezda se vraća - 44:49.
TREĆA ČETVRTINA

20. minut - Posle prvih 20 minuta - Makabi vodi 49:39. Tomas sjajan, nezadrživ.

19. minut - Zvezda taman stigne goste, ali onda sledi serija gostiju, Rol precizan, Makabi ne da prednost - 38:44.
18. minut - Opet Tomas, 11 poena - 36:40. Opet Lesor dobar ispod koša, umalo koš i faul, pogodio je oba slobodna bacanja, domaćin diše za vratom gostima iz Izraela - 38:40.
17. minut - Trojka Ročestija, Zvezda se vraća u igru - 36:37.
16. minut - Nova trojka gostiju, ovaj put Džekson - 28:35. Alimpijević traži tajm-aut. Dobrić vraća trojku - 31:35.
14. minut - Lesor pogađa uz faul, Zvezda se vraća, oper Ročesti - 28:30. Spahija traži tajm-aut.
13. minut - Antić dobija tehničku grešku, Makabi se odlepio - 28.22. Prvi poeni Ročestija - 24:28.

11. minut - Mladi Stefan Lazarević u kontri postiže poen uz faul - 22:24.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Posle prve četvrtine, Makabi vodi 24:19.

9. minut - Opet Bolden, treća trojka - 15:22.
8. minut - Tomas za +6 gostiju - 16:10. Dobrić smanjuje - 12:16. Dešon Tomas se raspucao, vezao pest poena, Makabi vodi 19:12. Antić pogađa trojku - 15:19.
7. minut - Feldin uzvraća trojku, već sedam poena beka Zvezde - 10:10. Opet Bolden precizan vam linije 6,75 - 10:13. Sedam poena nekadašnjeg košarkaša FMP.
6. minut - Serija gostiju - 70:, Bolden pogađa trojku - 7:10. Prvi tajm-aut na meču.
5. minut - Gosti se vraćaju - 7:7.
3. minut - Trojka Milka Bjelice  - 5:2. Novi poeni Feldina, Zvezda na +4 - 7:3.
2. minut - Feldin precizan - 2:2.
1. minut - Parahoski postiže prve poena na meču, vodi Makabi - 2:0.

Tradicionalno, himna Evrolige se nije čula od pesme "delija". Startna petorka Zvezde: Ročesti, Lazić, Feldin, Lesor i Bjelica. Utakmica je počela.

U Areni oko 8.230 gledalaca, donji prsten je krcat.

Pola sata pre utakmice, oko 7.000 gledalaca u Areni. Ne očekuje se više od 10.000.