0
Petak 15.12.2017.
19:50 >> 00:25h

Zvezdin het-trik u Evroligi: Čudesna pobeda crveno-belih u Valensiji

Povratak otpisanih! Posle lošeg starta sezone, košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i treću uzastopnu pobedu u Evroligi, drugu na gostovanjima, i to oba u Španiji. U neverovatnom meču za infarkt, crveno-beli su slavili protiv Valensije - 86:82 i sada je četa Dušana Alimpijevića opet u igri za mesto koje vodi u četvrtfinale evro elite.

M. Todorović - Vesti
Džejms Feldin, bek Crvene zvezde, briljirao je u finišu meča u Valensiji

Kakva drama u Valensiji i kakva herojska pobeda srpskog šampiona. Kada je pet i po minuta pre kraja na semaforu stajalo 72:59 svi su otpisali košarkaše Zvezde. Svi, ali su izabranici Dušana Alimpijevića poput Feniksa se izdigli iz pepela i ostvarili magičnu pobedu. Pero Antić je oduzeo loptu, poentirao u kontri, Davidovac je pogodio trojku, Feldin pogodio dva puta i razlike je smanjena, ušlo se u dramatičan, hičkokovski finiš.

VALENSIJA 82: Tomas 8, Abalde 12, Van Rosom9, Rudež, Dubljević 4, Vives 3, Martinez, San Emeterio 17, Plajs 13, Grin 10, Dornekamp 6, Hlinason.

CRVENA ZVEZDA 86: Dangubić 9, Davidovac 6, Lazić 2, Antić 10, Dobrić 5, Feldin 26, Janković 4, Ročesti 13, Lesor 5, Enis, Jovanović 2, Bjelica 4.

Domaćin je bio obezglavljen, košarkaši Valensije su bili kao hipnotisani, a crveno-beli su nastavili sa fenomenalnom  igrom i serijom 17:0 preokrenuli rezultat - 72:76. Imali su gosti dva napada, ali su bili smušeni, a domaćin je to iskoristio i za pola minuta trojkom San Emeterija opet došao u vođstvo  -77:76, 69 sekundi do kraja.

A onda novi juriš Zvezde. Vratio je Alimpijević Ročestija (odličnio ga menja mladi Davidovac) koji je pogodio sa distance za novo vođstvo. Pre toga je Bjelica imao ofanzivni skok. U sledećem napadu, San Emeterio gubi lopti, krade mu Bjelica, a Feldin postiže poene sa linije slobodnih bacanja - 77:80.

Tu nije bio kraj agoniji domaćina. Van Rosom baca loptu u aut, a hladnokrvni Džejms Feldin bio je nepogrešiv u penal završnici, za veliku pobedu posle lošeg starta sezone i skora 2-7. Sada sa 5-7 opet se rađaju snovi o četvrtifinalu, a u utorak Zvezda ide na noge šampionu Evrope, Fenerbahčeu u Istanbulu.

U sastavu Zvezde bio je i Dilan Enis, pojačanje iz Mega Bemaksa, ali Kanađanin nije ulazio u igru.

40. minut - Ročesti pogađa, 44 sekundi do kraja - 77:78.  Bjelica osvaja loptu, greška San Emeterija. Feldin poveća prednost - 77:80. Van Rosom baca loptu u napadu, Zvezda pred pobedom! Ročesti povećava prednost - 77:82. Feldin siguran sa linije bacanja - 80:84. KRAJ - 82:86!!! Treća uzastopna pobeda Zvezde!
39. minut - Van Rosom smanjuje - 74:76. Trojka San Emeterija, Valensija se čudesno vraća -  77:76. Imala je Zvezda napad na +4, ali nije iskoristila. Još 67 sekundi do kraja.
38. minut - Feldin sa linije slobodnih bacanja nastavlja čudesnu seriju Zvezde na 17:0, Zvezda ima 4 poena viška - 76:72 dva i po minuta pre kraja.
37. minut - Nesportska greška domaćina, Pero Antić unosi dramu u meč - 72:69. Serija 10:0 gostiju. Pero Antić trojka - 72:72. Serija 13:0 gostiju. Serija 15:0 gostiju, Feldin za vođstvo Zvezde - 72:74.
36. minut - Trojka Davidovca, druga na meču  - 72:64. Feldin poentira, Zvezda pravi seriju 7:0 za minut, vraćaju se gosti. Feldin, novi poeni, 72:68.
35. minut - Očajna igra Zvezde u napadu, već 13 izgubljenih lopti za goste. Crveno-beli pred osmim porazom u Evroligi.
33. minut  - Valensija na +11 - 70:59. Očajni napadu crveno-belih.
31. minut  - Valensija na maksimalnih + 9 - 65:56. Prvi poeni iz igre Bjelice -  65:59.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Opet su se domaćini odlepili u finišu četvrtine. Pred poslednju četvrtinu -  63:56.
28. minut  - Feldin izjednačuje  - 54:54. Deset poena Amerikanca. Trojka Abaldea  - 57:54.
26. minut - Trojka Davidovca - 51:50. Ne daju se crveno-beli. Zakucavanje Lesora  - 52:52.
25. minut  - Valensija na + 4 - 51:47. Alimpijević mora da traži tajm-aut.
23. minut - Feldin vraća Zvezdu u igru sa četiri vezana poena  - 47:47.
22. minut  - Lesor prekida seriju Valensije od 14:0, Izjednačenje -  43:43.
21. minut  - Serija Valensija 12:0, domaćin je poveo  - 41:40. Raste prednost Zvezde - 43:40. Serija 14:0 Valensije.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Posle dve četvrtine, Zvezda vodi u Valensiji -  40:38. Stali su crveno-beli u finišu druge četvrtine. Serija 9:0 Valensije. Veliki broj promašaja za tri poena, samo +2 za Zvezdu.
18. minut  -Domaćin smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 33:40.
17. minut  - Trojka Dangubića - 27:38. Devet poena krila crveno-belih.  Ročesti sa linije slobodnih bacanja vraća +11 Zvezde - 40:29.
16. minut - Prvi poen Milka Bjelice - 25:35.
15. minut - Plajs smanjuje - 25:33. Antić konačno postiže poene za Zvezdu posle nekoliko loših napada - 25:34.
14. minut - San Emeterio prekida seriju Zvezde sa linije slobodnih bacanja - 23:33. Domaćin skoro četiri minuta bez poena iz igre.
12. minut  - Zvezda se odlepila posle nesportske lične greške Van Rosuma - 22:31. Valensija u bonusu posle minu i 15 sekundi, Zvezda bez greške, pogotovo u napadu. Crveno-beli povećavaju prednost  - 22:33.
11. minut  - Dobrić povećava prednost Zvezda na maksimalnih +7 - 29:22.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut -  Feldin se razigrao u finišu prve četvrtine. Posle prvih 10 minuta - 22:26.
9. minut - Trojka Antića - 16:20.
8. minut - Dangubić raspoložen, već šest poena - 14:17.
7. minut - Opet Ročesti, već sedam poena - 9:13. Dangubić povećava prednost gostiju, serija Zvezde 7:0  - 9:15. Van Rosum pogađa trojku -  12:15.
6. minut - Trojka Ročestija - 9:11.
4. minut - Pogađa i Ročesti  - 7:6. Janković raspoložen, već četiri poena - 9:8.
2. minut - Bjelica odmah dobija dve lične greške. Janković izjednačuje - 4:4. Trojka Tomasa - 7:4.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Ročesti, Feldin, Dangubić, Bjelica i Lesor. Plajs postiže prve poena na meču - 2:0. Dangubić postiže prve poena za Zvezdu  - 2:2.