0
Subota 11.09.2010.
22:43

Košarkaši poraženi u polufinalu SP!

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva, pošto je večeras u polufinalu poražena od Turske rezultatom 83:82 (17:20, 18:22, 25:21, 23:19).

Savanović se borio do kraja

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Marko Kešelj sa 18 poena, dok su Duško Savanović i Nenad Krstić ubacili po 15, a Miloš Teodosić je dodao 13. U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Hidajet Turkoglu sa 16 poena, a Omer Onan imao je ubacio 14 poena, dok su Kerem Tunčeri i Ender Arslan ubacili po 12.

Srbija će sutra od 18,00 časova igrati sa Litvanijom za treće mesto na SP. U finalu od 20,30 časova igraće Turska i Sjedinjenje Američke Države.

Naša selekcija je vodila u većem delu meča, ali je na kraju poražena u poslednjim trenucima utakmice. Turska je povela 2:0, ali je naša selekcija trojkom Bjelice uspela da uzvrati domaćinu. Ekipe su se u narednih nekoliko minuta smenjivale u vođstvu, ali je Srbija u petom minutu uspela da kazni nekoliko grešaka domaćih košarkaša i da povede 12:6. Naša selekcija je brzo povela 15:8, ali su onda Turci uspeli da izjednače na 15:15. Međutim, srpski košarkaši su uspeli da prvih 10 minuta dobiju rezultatom 20:17.

Izabranici Bogdana Tanjevića uspeli su početkom druge četvrtine da smanje prednost Srbije na 26:25, ali su "orlovi" serijom od 7:0 došli u 16. minutu do vođstva od 33:25. Turci su sa dve trojke stigli do 35:31, ali je Kešelj uzvratio istom merom i povećao vođstvo Srbije na 38:31. Naša selekcija je uspela da do kraja druge četvrtine zadrži prednost od sedam poena i da prvih 20 minuta dobije rezultatom 42:35.

Domaći igrači su ušli angažovanije u treću četvrtinu, a pogocima Erdena smanjili su vođstvo rivala na 42:38. Izabranici Dušana Ivkovića održavali su prednost do 24. minuta kada je Turska serijom trojki uspela da izjednači na 46:46. Teodosić je trojkom doneo novu prednost Srbiji, a onda su Rašić i Kešelj povećali vođstvo "orlovima" na 54:46. Međutim, usledila je serija grešaka našeg tima u napadu što su iskoristili domaći košarkaši i serijom 9:2 smanjili na 56:55. Srbija je uspela da zadrži prednost i da u poslednju četvrtinu uđe s vođstvom od 60:57.

Naši košarkaši ne mogu da veruju šta sudije sviraju

Srpski košarkaši su nastavili sa dobrom igrom i u poslednjoj četvrtini, a u 35. minutu imali su vođstvo od 72:64. Turci su dva minuta kasnije serijom trojki uspeli da preokrenu rezultat na 76:75. Srbija potom nije iskoristila nekoliko napada, a domaći su serijom 3:2 došli do vođstva od 79:77. Krstić je iskoristio jedno slobodno bacanje za 79:78, a Turci nisu iskoristili napad. Kešelj je sa linije penala doneo novo vođstvo našem timu 80:79. Erden je potom zakucao za 81:80, a onda je promašio dodatno bacanje. Srbija je imala nešto više od 16 sekundi za napad, a Veličković je 4,5 sekunde pre kraja pogodio za 82:81. Domaći su posle tajm-auta imali napad, a Tunčeri je prevario srpske košarkaše i doneo pobedu svom timu od 83:82. Naša selekcija imala pola sekunde za napad, ali nije uspela da postigne koš.