0
Petak 08.06.2018.
19:22

Odbojkaši bolji od Argentine, četvrta pobeda zaredom

Odbojkaši Srbije pobedili su Argentinu sa 3:1 u setovima (20:25, 25:23, 25:15, 25:22), u utakmici prvog kola 12. grupe trećeg vikenda u Ligi nacija.

OSS
Odbojkaši Srbije ostvarili novu pobedu

Izabranici Nikole Grbića su zabeležili petu pobedu u Ligi nacija, iako su na startu gubili od Argentine. Presudan je bio finiš drugog seta u kome su seniori Srbije uspeli da trijumfuju, što im je znatno olakašalo posao na putu ka trijumfu vrednom pobede i nova tri boda.

Posle početnog "ispitivanja snaga", Argentina je sredinom seta stigla do prednosti od 4 poena (16:12), a zatim i pet (19:14), ali je Srbija smanjila na 19:17. U finišu, Argentina je bila konkretnija i prvi set je dobila sa 25:20.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba. Ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, da bi Srbija povela sa 9:7, a Argentina izjednačila na 10:10. U nastavku, vodila je Srbija sa 14:13, a Argentina preokrenula na 16:15. Uzvratila je Srbija vođstvom 17:16, pa ponovo Argentina – 18:17. Srbija je stigla do prednosti od 20:19, a Argentina preokrenula na 21:20. Nastavljena je rezultatska klackalica, pa je Srbija asom Luburića povela sa 22:21, a posle bloka Ivovića stigla do 24:22. Posle velike borbe, Srbija je blokom Lisinca stigla do 25:23 i izjednačenja na 1:1.

OSS

Srbija je u trećem setu povela sa 8:3, pa 16:9. U finišu je bilo 19:12, pa 23:14, a na kraju 25:15 za vođstvo Srbije od 2:1 u setovima.

Isto kao na početku prva dva seta i u četvrtom setu se vodila izjednačena borba. Sredinom seta Argentinci su poveli sa 15:13, a u finišu i sa 19:16. Srbija je posle 20:17 serijom 3:0 izjednačila na 20:20, a potom, posle sjajnog servisa Luburića, preko Lisinca povela sa 22:21. Nakon izjednačenja na 22:22, Srbija je serijom 3:0 stigla do 25:22 za trijumf od 3:1.

Odbojkaši Srbije će sutra u 2. kolu igrati protiv Koreje od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 10. juna, protiv Francuske od 18.00 časova.