Subota 13.11.2010.
11:28
Vestionline, Tanjug A

Srpske odbojkašice izgubile od Italije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije boriće se za 7. mesto na 16. Svetskom prvenstvu u Japanu, pošto je danas u Tokiju izgubila od Italije sa 3:0 (25:20, 25:15, 25:22).

Ispod očekivanja domaće javnosti

Protivnik najboljim srpskim odbojkašicama u utakmici za 7. mesto biće selekcija Nemačke koja je izgubila od Turske sa 3:2 (25:23, 25:18, 14:25, 20:25, 15:11).

Srbija je bila ravnopravan rival samo na početku prvog seta. Italijanke su sigurnom igrom kažnjavale svaku grešku naše selekcije i prvi set dobile rezultatom 25:20. Izabranice Zorana Terzića nisu imale rešenje za igru protivnica u drugom setu, koji je bez većih problema pripao Italijankama 25:15.

Srbija je povela 8:3 na početku trećeg seta. Italijanke su potom iskoristile period nešto lošije igre srpskog tima i stigle do izjednačenja na 14:14. Naše rivalke su serijom 4:2 povele 18:16. Međutim, Srbija je zaigrala angažovanije i serijom 4:1 preokrenula rezultat na 20:19. Međutim, Italija je preokrenula rezultat i dobila treći set rezultatom 25:22.

Finale: Rusija - Brazil
Ženska odbojkaška reprezentacija Brazila igraće u finalu 16. Svetskog prvenstva protiv Rusije pošto je danas u Tokiju, u drugom polufinalnom meču, savladala selekciju Japana sa 3:2 (22:25, 33:35, 25:22, 25:22, 15:11).
Ruskinje su prethodno plasman u finale obezbedile pobedom protiv Amerikanki sa 3:1 (25:16, 13:25, 25:19, 25:21).
U meču za 3. mesto i bronzanu medalju, na šampionatu koji se završava sutra (nedelja) sastaće se Japan i SAD.

U utakmicama za plasman od 5. do 8, i od 9. do 12. mesta na 16. Svetskom prvenstvu za odbojkašice u Japanu, danas su postignuti ovi rezultati: