4
Subota 25.06.2011.
20:33

Vaterpolisti Srbije u finalu Svetske lige

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svetske lige, koje se igra u italijanskoj Firenci.

Dvostruki strelac Vanja Udovičić

"Delfini" su u polufinalu završnog turnira nadigrali selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 8:5 (3:1, 2:0, 2:1, 1:3). Naša selekcija će u finalu igrati sa pobednikom meča između Italije i Hrvatske koji je na programu kasnije večeras.

Dva gola za selekciju Srbije posttigao je Vanja Udovičić, a po jednom u listu strelaca upisali su se Živko Gocić, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Filip Filipović, Andrija Prlainoć i Stefan Mitrović. Dva gola za Amerikance dao je Bejli, a po jedan pogodak postigli su Azevedo, Smit i Aleksander.

Srbija brani titulu u Svetskoj ligi. Pobednik Svetske lige izboriće plasman na Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

Srbija je sigurno ušla u meč i već u prvoj četvrtini stekla prednost od dva gola. Naši reprezentativci su povećavali prednost iz minuta u minut i prvo poluvreme rešili u svoju korist rezultatom 5:1. "Delfini" su u poslednju četvrtinu ušli s vodjstvom od 7:1. Potom je usledilo opuštanje naših reprezentativaca, koji su dozvolili Amerikancima da pridju na 7:5. Medjutim, Filipović je postigao još jedan gol i postavio konačan rezultat.