1
Utorak 26.07.2011.
10:24

Srbija u polufinalu sa Mađarskom

Vaterpolo reprezentacija Srbije obezbedila je plasman u polufinale SP u Šangaju pošto je sa 9:4 (2:0, 0:1, 4:3, 3:0) pobedila selekciju Nemačke, a u borbi za medalju sastaćemo se sa Mađarskom.

Naši najbolji vaterpolisti su poveli u prvoj četvrtini sa 2:0, ali su Nemci u drugoj deonici smanjili rezultat na 2:1 pa se tim rezultatom otišlo na odmor.

Početkom treće četvrtine Nemci su uspeli da izjednače preko Erika Bukovskog.

Novu prednost Srbiji doneo je Filipović, u situaciji sa igračem više. Bio je to peti put da su izabranici selektora Dejana Udovičića brojčano jači od rivala, a prvi pogodak u takvom odnosu snaga.

Dva gola razlike u korist srpske reprezentacije vratio je Vanja Udovičić, ali je Pol Šuler potom smanjio na 4:3. U nastavku treće deonice precizni za Srbiju bili su ponovo Filipović i Duško Pijetlović. Četvrti gol u meču za Nemačku postigao je Mark Police.

Do najveće prednosti u meču Srbija je došla na početku poslednje
četvrtine, kada je Filipović pogodio za 7:4. Usledila su zatim dva gola Pijetlovića za pobedu od 9:4.

Polufinalni meč Svetskog prvenstva između vaterpolista Srbije i Mađarske igra se u četvrtak od 10 časova i 50 minuta po srednjeevropskom vremenu.

Drugi polufinalni par činiche pobednici mečeva Hrvatska - Crna Gora i Italija - Španija.

Najefikasniji igrač u duelu sa Nemačkom bio je Filip Filipović sa četiri pogotka. On je u dosadašnjem toku turnira 13 puta bio strelac.