3
Petak 27.01.2012.
19:19 >> 22:20h

Vaterpolisti nadigrali Italiju za finale EP

Vaterpolisti Srbije igraće za zlatnu medalju na šampionatu Evrope u Ajndhovenu, pošto su u polufinalu savladali reprezentaciju Italiju sa 12:8 (4:5, 4:1, 3:1, 1:1).

Posle početnog vođstva "azura" srpki vaterpolisti uspeli su da izjednače i povedu sa 2:1, ali samo za kratko, jer su raspoloženi Italijani, ubrzo anulirali njihovu prednost i došli do vođstva od 2:4.

Koristeći priliku i igrača više, najbolji igrač naše reprezentacija Filip Filipović uspeo je da smanji prednost Italijana na 3:4, a samo minut kasnije Stefan Mitrović donosi izjednačenje 4:4. Ipak, Italijani iz kontre dolaze u vođstvo 4:5, što je ujedno bio i konačan rezultat prve četvrtine.

Vaterpolisti Srbije u nastavku su sa dobrom odbranom, koristeći greške Italijana brzo su stigli do osteljivog vođstva od 8:6. Glove su postigli Prlainović i Stefan Mitrović. čime je završena polovima utakmice.

Ćuk je u nastavku bez milosti pocepao mrežu italijanskog golaman za vođstvo Srbije od 9:6, a Udovičić je doneo vođstvo 10:6. Ovim je utakmica bila skoro zatvorena, a do kraja je svaka ekipa postigla po dva gola.

Pobedu Srbiji obezbedili su sjajnim igrama Filip Filipović s tri gola, te Udovičić, Aleksić i Mitrović sa po dva pogotka. Šaponjich i Ćuk su se u strelce upisali po jedanput.

S druge strane, Italija je imala trojicu igrača koji su postigli po dva gola, a to su Galo, Figari i Đorgeti. Felugo i Firolji su postigli po jedan gol.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se večeras u finale Evropskog prvenstva u Ajndhovenu, pošto je posle produžetaka pobedila Mađarsku sa 14:13.

Crnogorci će se u nedelju u 15.30 sastati sa Srbijom u meču za zlatnu medalju, dok će Mađarska u 13.30 igrati protiv Italije za treće mesto.

Najefikasniji igrač večerašnje utakmice, u kojoj je posle četiri četvrtine bilo 12:12, bio je Mlađan Janović sa pet golova. Selekciju Mađarske predvodio je Gergelj Kiš sa četiri gola.

Duel Srbije i Crne Gore biće repriza finala Evropskog prvenstva od pre tri godine u Malagi, kada su Crnogorci pobedili.

Petak 27.01.2012. 23:01