0
Nedelja 17.09.2017.
08:06

Vestionline sportski vremeplov za 17. septembar

"Vestionline sportski vremeplov" je rubrika kojom ćemo u formi "dogodilo se na današnji dan" podsetiti na neke značajne datume - rođenja poznatih sportista, osnivanja klubova, velike utakmice... svakog kalendarskog dana u godini.

EPA/Srdjan Suki
Siniša Mihajlović pre tačno 26 godina postigao dva gola za Zvezdu protiv Portdauna

Zvezda - Portdaun 4:0

17. septembra 1991. godine Crvena zvezda je kao poslednji osvajač "starog" Kupa šampiona novu, eksperimentalnu sezonu Lige šampiona krenula kako i dolikuje evropskom vladaru – "nokautiravši" Portdaun sa 4:0. Seriju golova je otvorio Tanjga u 15, nastavio Stošić u 37, a završio Mihajlović sa dva pogotka, u 77. i 85. minutu. Crveno-beli su najavili da će i u ovoj sezoni voditi glavnu reč na evropskoj sceni...

Mala Mo

17. septembra 1934. godine rođena je Morin Konoli, mnogo poznatija kao " Mala Mo", legendarna američka teniserka, koja je 1953. ušla u istoriju kao prva žena koja je u jednoj godini osvojila sva četiri "gren-slem" turnira. Ukupno je pobedila na devet najvećih svetskih turnira, od toga tri puta uzastopno na Vimlbdonu i US openu. Ostala je upamćena kao jedna od najpopularnijih američkih ličnosti svih vremena. Umrla je od raka u 34. godini.

Partizan slavio u osmom derbiju

17. septembra 1950. godine u uzbudljivoj utakmici prepunoj preciznih šuteva, lepih odbrana i bravuroznih poteza, fudbaleri Partizana savladali su Crvenu zvezdu sa 2:1. Crveno-beli su prvi došli do gola: posle greške Jovanovića u 3. minutu sjajni strelac Zvezde Tomašević volejom je poslao loptu iza leđa golmana Šoštarića. Napadi Zvezde ređali su se u talasima, samo Ognjanov je propustio dve kolosalne šanse. Partizan dolazi do daha posle pola sata igre i u 33. minutu je 1:1 – Valok je završio lepu akciju Bobeka i Čajkovskog. Osmi večiti derbi je odlučen u 65. minutu: Čajkovski je dugo vodio loptu, uposlio Valoka, ovaj je prosledio ka Mihajloviću koji je iz punog trka smestio pod prečku Mrkušićevog gola.