0
Petak 14.01.2011.
22:25

SP: Srbija jedva do pobede nad Alžirom

Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras selekciju Alžira rezutatom 25:24 (13:9) u meču prvog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Švedskoj.

Važna pobeda na startu Svetskog prvenstva - Momir Ilić

Srpski reprezentativci su ušli nervozno u meč, što je rezultatiralo serijom grešaka našeg tima. Alžirci su iskoristili greške srpske reprezentacije i poveli 4:0. Srbija je prvi gol postigla u šestom minutu preko Stojkovića. Međutim, naši rukometaši su pojačali igru u odbrani i preciznim šutevima sa bekovskih pozicija došli do prednosti od 5:4. Srbija je u 15. minutu imala vođstvo od 9:5. Alžirci su dva minuta kasnije smanjili na 9:7, ali su "orlovi" serijom 3:0 došli do vođstva od 12:7. Naši su održavali prednost od četiri do pet gola i prvih 30 minuta rešili u svoju korist rezultatom 13:9.

Srbija je na početku drugog poluvremena povela 17:12, ali su alžirski rukometaši iskoristili nešto lošiju igru u odbrani našeg tima i smanjili u 40. minutu na 17:15. Naši reprezentativci su potom napravili seriju grešaka i dozvolili rivalu da u 46. minutu preokrene rezultat i da povede 19:18. Međutim, naši reprezentativci su serijom 4:1 ponovo poveli 22:20.

Ipak, Alžirci su ponovo do vođstva od 23:22, ali Srbija četiri minuta pre kraja meča ponovo dolazi do prednosti od 24:23. Alžir postiže gol za 24:24, a Prodanović 90 sekundi pre kraja donosi vođstvo našoj selekciji 25:24. Stanić je uspeo da zaustavi udarac Berkusa, a Srbija je uspela da sačuva vođstvo od jednog gola i da ostvari prvu pobedu na SP.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Vujin sa šest golova, dok su Prodanović i Stojković ubacili po četiri. U poraženoj ekipi najbolji je Berkus sa sedam golova.

Hrvatska je ranije danas pobedila Rumuniju 27:21, dok je Danska savladala Australiju 47:12. Drugo kolo u grupi C biće odigrano u nedelju, a sastaće se Australija - Srbija, Alžir - Hrvatska i Rumunija - Danska.