8
Sreda 25.01.2012.
21:49

EP: Makedonija nanela prvi poraz Srbiji

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Makedonije sa 22:19 (11:10), u poslednjem kolu druge faze na šampionatu Evrope.

Izabranicima Veselina Vukovića ovo je bio prvi poraz na šampionatu, ali je doživljen u meču koji nije odlučivao ništa, jer su "orlovi" već bili obezbedili prvo mesto u grupi i plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Makedonci su odigrali sa znatno više motiva, jer ih je sa tribina beogradske Arene pratila više od 8.000 navijača. Selektor Vuković je dao šansu igračima koji do sada nisu imali preterano veliku minutažu, a odmorio je naše najbolje igrače Momira Ilića i golmana Darka Stanića.

Pet golova postigao je Vujin, četiri Šešum, a tri Nenadić, dok je gostujući sastav prema očekivanjima predvodio Kiril Lazarov sa devet golova.

Odlična partija Žarka Šešuma

Tokom prvog poluvremena Makedonci su konstantno bili u prednosti, u nekoliko navrata imali su i plus tri, ali nakon 30 minuta Srbija je smanjila 11:10. Početkom drugog poluvremena Srbija je došla izjednačenja, a isti bilans je bio i osam minuta pre kraja kada je bilo 19:19.

Imala je naša selekcija i dva napada za vođstvo, ali nije ih iskoristila dok su makedonci iz kontranapada bili neumoljivi, pa su sa tri nova gola zasluženo zabeležili trijumf nad domaćinom konačnim rezultatom 22:19.

Srbija će u polufinalu igrati protiv reprezentacije Hrvatske, koja je večeras u meču protiv Mađarske odigrala nerešeno 24:24 (12:13).

Najefikasniji u redovima Mađarske bio je srednji bek Gabor Česar sa 14 golova, dok je kod Hrvatske najbolji pojedinac bio desno krilo Zlatko Horvat sa 11 pogodaka.

Nakon današnjih susreta poslednjeg kola Grupe II Španija je prva sa devet bodova, sledi je Hrvatska sa sedam. Treće mesto u grupi zauzela je Slovenija sa četiri boda, koliko ima i Mađarska, ali je poražena u međusobnom susretu. Na začelju su Island i Francuska koji su večeras odigrali nerešeno 29:29 i imaju po tri boda.

Polufinalni mečevi igraju se u petak, a Srbija se sastaje sa Hrvatskom, dok u drugoj utakmici igraju Španija i Danska.