Četvrtak 17.01.2013.
21:57
Vestionline, sportske.net A

Srbija izgubila od Poljske u poslednji čas

Reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu i to u meču četvrtog kola Grupe C od selekcije Poljske, koja je golom bukvalno u poslednjoj sekundi meča slavila rezultatom 25:24 (11:13).

"Orlovi" pali u poslednjoj sekundi meča sa Poljskom
Srpska reprezentacija je bolje ušla u ovaj meč i od samog starta stekla je rezultatsku prednost, koju su Poljaci konstantno morali da jure do pred sam kraj.

Darko Stanić je bio odličan na golu, Momir Ilić se raspucao na drugoj strani, pa su ''orlovi'', posle dvadeset minuta igre stekli i pet golova viška - 12:7. Međutim, finiš prvog poluvremena je pripao Poljacima, koji su uspeli da smanje prednost našeg tima i na poluvreme se otišlo vođstvom Srbije od dva gola razlike - 13:11.

Poljaci su se na ovaj način i rezultatski vratili u meč, a izabranici Veselina Vukovića su i dalje imali blagu prednost, ali je Poljska sve više pretila i već u 51. minutu meča prvi put došla u vođstvo rezultatom 22:21.

Nekoliko loših i neorganizovanih napada "orlova'', Poljaci su znali da kazne iz kontri i tako unesu potpunu neizvesnost u ishod ovog duela. Rezultatska klackalica ostala je na snazi bukvalno do poslednjeg minuta, kada je na 15 sekundi pre kraja, pri rezultatu 24:24, šut kapitena Momira Ilića odbranio odlični golman Šmal, da bi posle tajm-auta bukvalno u poslednjoj sekundi meča, Oržehovski uspeo da savlada odličnog darka Stanića i donese veliko slavlje Poljacima sa 25:24.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Momir Ilić sa devet golova, dok je Rajko Prodanović postigao šest. Kod Poljaka najbolji je bio Bartoš Jurecki sa sedam golova, a Robert Ožehovski postigao je pet.

Obe reprezentacije sada imaju po tri pobede i jedan poraz, a u narednom meču 19. januara Srbija igra sa vodećom reprezentacijom Slovenije, koja posle večerašnje tesne pobede nad Belorusijom sa 27:26, ima maksimalan učinak od četiri pobede.

Rukometašima Srbije sada je potrebna pobeda od dva gola razlike nad Slovenijom u poslednjem kolu grupe C za prvo mesto na tabeli i lakšeg protivnika u borbi za četvrtfinale. U suprotnom, izabranici Veselina Vukovića će biti treći, te ih onda čeka duel sa Španijom ili Hrvatskom.

Svetsko prvenstvo, 4. kolo:

C grupa:
Slovenija - Belorusija 27:26 (12:17)
Saudijska Arabija - Južna Koreja 24:22 (11:13)

6. Južna Koreja 4 0 0 4 91:115 0

U poslednjem 5. kolu u subotu igraju Belorusija - Saudijska Arabija (15:45 sati), Južna Koreja - Poljska (18) i Slovenija - Srbija (20:15).