1
Petak 10.02.2012.
16:17 >> 19:57h

Dejvis kup: Srbija – Švedska 2:0

Teniseri Srbije poveli su u Nišu protiv selekcije Švedske ukupnim rezultatom 2:0 u meču prvog kola Dejvis kupa, pošto je Janko Tipsarević nadigrao Filipa Prpića sa 3:0, dok je Viktor Troicki savladao Mihaela Rideršteda sa 3:1.

Teniseri Srbije osvojili su prvi bod nakon meča prvog kola Dejvis kupa protiv Švedske, pošto je Janko Tipsarević nadigrao Filipa Prpića sa 3:0 (6:3, 6:3, 6:4).

Tipsarević je već od prvog poena na meču nagovestio da će pitanje pobednika biti rešeno u tri seta. Sigurnim servisom Janko je lako izlazio na mrežu gde je skupljao poene, a brejk u petom gemu bio je presudan za osvajanje prvog seta sa 6:3.

Naš reprezentativac je istom igrom i sa još jačim servisom poveo sa 2:0 u setovima, dok je rani brejk za Tipsarevića u trećem setu bio i ključ pobede Srbije prvog dana Dejvis kupa. Treba istaći da se Filip Prpić nije predavao i u par navrata je bio i blizu da ugrozi Tipsarevića.

"Igrao sam dovoljno dobro i vodio meč od početka do kraja i uz manje padove priveo meč kraju", kazao je srpski teniser posle lake pobede.

Viktor Troicki pobedio je Mihaela Rideršteta sa 3:0 (6:4, 6:3, 5:7, 6:3). Meču u hali Čair prisustvovalo je oko 4.000 gledalaca, a trajao je dva sata i 31 minut.

Srpski teniser je prvom setu iskoristio jednu od tri brejk lopte, što je bilo dovoljno da povede sa 1:0. U tom delu meča, Švedjanin je imao samo jednu priliku da oduzme servis Troickom, ali je nije iskoristio.

U drugom setu Troicki je zaigrao još agresivnije i dva puta oduzeo servis protivniku, dok Riderštet nije imao priliku za brejk. Troicki je pri vođstvu 5:4 u trećem setu i servisu protivnika, propustio četiri prilike da oduzme servis Riderštetu i dobije meč, ali ih nije iskoristio. Šveđanin je iskoristio dekoncentrisanost srpskog tenisra u tom delu, i već u narednom gemu uzeo brejk za 2:1.

U četvrtom setu, Troicki je, ipak, ponovo bio usredsređen i oduzeo servis protivniku iz jedine prilike za brejk. Taj deo igre on je dobio sa 6:3 i doveo Srbiju do prednosti od 2:0 u mečevima, čime je ujedno proslavio i svoj 26. rođendan.

Sutra se igra dubl, a po žrebu predviđeno je da igraju Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić protiv Johana Brunstroma i Roberta Lindšteta.