Nedelja 01.04.2012.
21:41 >> 00:05h
Vestionline, Beta A

Đoković odbranio titulu u Majamiju

Srpski teniser Novak Đoković odbranio je danas titulu na masters turniru u Majamiju, pošto je pobedio Britanca Endija Mareja u dva seta sa 6:1, 7:6.

Glavni u Majamiju - Novak Đoković

Đokoviću je ovo ukupno treći trijumf u Majamiju, pošto je prvi put pobedio 2007. godine. Najbolji teniser sveta osvojio je tako svoj 11. turnir masters serije.

Novak je relativno lako dobio prvi set, pošto se velika borba vodila u četvrtom gemu, ali je Srbin ipak uspeo da napravi brejk i povede sa 3:1.

Marej je u sledećem gemu imao priliku za brejk, pošto je Đoković napravio dvostruku servis grešku, ali je onda uspeo da se odbrani. Odmah zatim, prvi igrač sveta ponovo je oduzeo protivniku set i poveo sa 5:1, čime je set praktično bio završen, jer je Srbin odservirao odlično za 6:1.

Drugi set je bio daleko neizvesniji. Đoković je imao četiri prilike da napravi brejk, ali se Marej uvek odbranio, najviše servisom. Ceo drugi set obeležile su, međutim, greške obojice igrača, izazvane najverovatnije visokom temperaturom i jakim suncem. Novak je mogao da napravi brejkove pri 2:1 i 5:5, ali je mnogo grešio.

Škot nije imao nijednu priliku da oduzme protivniku servis, pa je ovaj deo igre odlučen u 13. gemu. Đoković je na početku taj-brejka napravio mini brejk i poveo sa
2:0, Marej je smanjio, ali se srpski reprezentativac brzo povratio i poveo sa 4:2, a nedugo potom iskoristio i prvu meč loptu od dve.

Novak je posle meča izjavio da je Endi bio sjajan, i da je meč mogao da se okrene i u drugom smeru, da nije uspeo da trijumfuje u drugom setu.

Prvi teniser sveta odbranio je tako 1.000 bodova od prošle godine i osvojio je 660.000 dolara. Endi Marej je dodao 700 ATP bodova i 322.000 zelenih novčanica.