1
Petak 06.04.2012.
22:47

Heroj Janko dobio Štepaneka u maratonu

Teniser Srbije Janko Tisarević pobedio je danas u Pragu Čeha Radeka Štepaneka sa 3:2 (5:7, 6:4, 6:4, 4:6, 9:7) i tako izjednačio rezultat na 1:1 u četvrtfinalu Svetske grupe Dejvis kupa.

Janko "poludeo" kad mu je Štepanek na kraju umesto ruke, pokazao srednji prst

Janko Tipsarević je posle pet sati i sedam minuta igre uspeo da savlada Radeka Štepaneka i izjednači na 1:1 u duelu Srbije i Češke, iako je meč mogao da završi i ranije, ali u tome ga je sprečila dobra igra protivnika i pritisak sudija i publike.

Meč je završen pobedom Tipsarevića koji je u petom setu spasao i tri meč lopte, a Radek Štepanek, ne samo da je odbio da pruži ruku boljem, već je našem teniseru pokazao srednji prst, zbog čega je Janko potpuno "poludeo" posle meča.

Selektor Obradović i naši ostali igrači zadržali su našeg tenisera, kome je malo nedostajalo da se fizički obračuna sa ne tako velikim "sportsmenom".

Tipsarević koji je trenutno osmi igrač sveta odigrao je veoma neizvestan meč sa 24. teniserom na ATP listi, u kojem je najviše uzbuđenja doneo četvrti set.

Teniser Srbije je izgubio prvi set sa 5:7, a zatim dobio dva neredna identičnim rezultatom 6:4, i kada se očekivalo da će u četvrtom posle prednosti od 4:2. rutinski završiti meč, Štepanek je preokrenuo rezultat i sa 4:6 izjednačio na 2:2.

Čeh je u tom delu igre napravio seriju od 3:0 i preokrenuo rezultat na 5:4, a u narednom gemu Tipsarević je servirao i pri brek lopti i drugom servisu, ubacio je loptu na liniju, publika je povikala aut, ali sudije se nisu oglasile, a Janko je šeretski vratio loptu u mrežu za 4:6.

Usledili su protesti Tipsarevića i Obradovića, da sudija Paskal Marija ponovi poen, kao što je to nekad presudio nama u Beogradu, ali promene odluke nije bilo.

U petom setu igrači su bili veoma umorni, a domaći teniser je imao malu prednost, koju nije uspeo da iskoristi. Štepanek je vodio sa 6:5 i imao meč loptu, međutim, Tipsarević je izjednačio. Pri rezultatu 7:6, Štepanek je imao nove dve meč lopte, ali Janko je pokazao veliku hrabrost i pribranost i nije dozvolio Čehu da trijumfuje.

U naredna dva gema Tuipsarević je odigrao odlično, dok je Štepanek upao  u probleme sa servisom, pša je srpski teniser na kraju trijumfovao rezultatom 9:7.

U prvom današnjem meču u Pragu, Tomaš Berdih je savladao Viktora Troickog sa 3:0 i doneo prvi bod Češkoj.

Takmičenje se nastavlja sutra u 15.00 kada je na programu dubl meč.