1
Ponedeljak 01.09.2014.
10:06

US open: Jelena stala u osmini finala

Kada smo se nadali da će Jelena Janković daleko da dogura na US openu, srpska teniserka je razočarala. Ona je poražena u osmini finala od sedamnaestogodišnje Švajcarkinje Belinde Benčić - 2:0 (7:6, 6:3).

Stala kada se najmanje očekivalo: Jelena Janković zavšila učešće na US openu

U meču koji je trajao dva sata i dva minuta, mlada Benčićeva je bila bolja i napravila veliko iznenađenje u Njujorku. Jelena je propustila veliku šansu u prvom setu. Vodila je naše teniserka 5:3, imala set loptu na servis Švajcarkinje, ali je tada lošim bekendom pogodila mrežu i dopustila rivalki da se vrati u meč.

Imala je Jankovićeva na 6:5 vođstvo od 40:15, ali ponoo nije uspela da osvoji poen za set. U taj brejk vodila se izjednačenja borba. Naša teniserka spasila je dve meč lopte, ali nije treću, pa je Benčićeva osvojila prvi set u taj brejku - 8:6.

Nova nada svetskog tenisa: Belinda Benčić

U drugom setu, Bečićeva je bila bolja, već na startu je oduzela seris Jeleni. Imala je šansu naša teniserka na 3:4 i 30:15, ali je mlada Švajcarkinja i u tim trenucima kada je Jelena pokušala da uvede drugi set u neizvesnu završnicu, bila skoncentrisanija i dobila naredna dva gema, za konačnih 6:3.

"Ja sam kriva, imala sam sve u mojim rukama, ali... Dozvolila sam da mi isklizne. To je ono što deli bolje tenisere od ostalih. Moraš da igrač dobro važne poene, a ja to nisam radila. Moram da podignem nivo svoje igre. Moram da igram mnogo bolje u tim važnim momentima. Servirala sam za prvi set, nema opravdanja za to. Imala sam svoje šanse, tri set lopte, šta sam još mogla da tražim? Ona je iskoristila svoju šansu i tada je sve otišlo nizbrdo", samokritična je Jankovićeva.