0
Subota 15.10.2016.
10:07 >> 12:43h

Senzacija: Bautista Agut skinuo Đokovića sa trona u Šangaju

Loše partije Novaka Đokovića na turniru u Šangaju koštale su ga poraza u polufinalu u kom ga je prvi put u šestom međusbnom duelu savladao Roberto Bautista Agut sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4 posle jednog sata i 48 minuta igre.

Reuters
Đoković je i dalje u mraku, nikako da vrati igru iz prvog dela sezone

Od samog starta meča bilo je primetno da Đoković nije izvukao pouke iz jučerašnjeg duela sa Mišom Zverevim koji je uspeo da dobije "na mišiće". Do rezultata 4:4 prilika za brejk nije ni bilo, a onda je Novak u devetom gemu propustio dve. Kao što to biva u gotovo svakom sportu prošuštene prilike skupo se plaćaju pošto je Španac već u narednom gemu materijlizovao svoju prvu šansu i došao do prednosti u setovima.

Nešto slično viđeno je u drugom setu do njegove polovine, ali je bila primetna Novakova nervoza pošto je lomio reket, svađao se sa sudijom Bernardezom, cepao majicu...

Prvi brejk ponovo je napravio Španac i to u šestom gemu kada je poveo sa 4:2 i činilo se da je Novakov poraz neizbežan. U prvom gemu u kom je servirao za pobedu Bautista nije uspeo, ali je zato već u sledećem gemu ponovo brejknuo Đokovića i poveo sa 5:3. U devetom gemu je čak imao tri meč lopte na svoj servis, ali je Srbin sva tri puta odlično reagovao i činilo se da bi to moglo da donese potpuni preokret.

Nažalost, utisak nas je prevario pošto je i treći put uzastopno Đoković izgubio gem na svoj servis što ga je koštalo poraza u polufinalu Šangaja, turnira koji je prošle godine osvojio.

Poraz ne bi bio toliko bolan da ne znači i novo približavanje Endija Mareja na ATP listi, pošto je Škotlanđanin već odbranio osvojene poene iz prošle sezone i može samo da profitira, dok je Đoković u debelom minusu.

Tok meča:

Drugi set

10. gem - Ipak nije uspeo Novak da izbegne poraz, petim uzastopnim brejkom u drugom setu Roberto Bautista Agut dolazi do najveće pobede u karijeri
9. gem - Mnogo živaca bilo je potrebno za gledanje ovog gema, spasio je Novak čak tri meč lopte, a onda je iskoristio četvrtu priliku za brejk i ponovo je u igri - 4:5
8. gem - Treći brejk zaredom, pravi ga Španac i dolazi na korak do pobede - 3:5
7. gem - Konačno Đoković pravi brejk i vraća se u meč - 3:4, Iskoristio je treću brejk loptu u ovom gemu nateravši protivnika da završi na tlu
6. gem - Španac koristi drugu brejk loptu i dolazi do velike prednosti, ima set i dva gema viška - 2:4

5. gem - Imao je Novak 0:30 i igralo se na razliku, ali i dalje nema brejka - 2:3. Nervoza je primetna pošto je Đoković ponovo pocepao majicu

4. gem - Novo izjednačenje - 2:2

3. gem - Novak i dalje ne uspeva da oduzme servis rivalu - 1:2, sada je i on imao verbalni sukob sa sudijom pošto nije na vreme tražio "čelendž".

2. gem - Đoković se brzo smirio posle izgubljenog seta - 1:1
1. gem - Bautista ne posustaje, osvaja i prvi gem u drugom setu

Prvi set

10. gem - Posle 42 minuta igre Španac osvaja prvi set i to iskoristivšui prvu brejk loptu do koje je došao na prilično srećan način pošto je lobovao Đokovića tako što je lopticu zahvatio raom reketa - 4:6

9. gem - Novak je propustio veliku šansu, pogotovo na drugoj brejk lopti kada je loše odigrao bekhend smeč. Španac se izvukao i ponovo vodi - 5:4

8. gem - Đoković igra odlično u svojim servis gemovima i primorava protivnika na greške - 4:4
7. gem - Prvi put se igralo na razliku, ali Novak nije uspeo da materijalizuje dobru igru - 3:4
6. gem - I dalje se igra gem za gem, bez pravih prilika, pa čak i poluprilika za brejk - 3:3
5. gem - Ništa novo, Bautista Agut lagano osvaja svoje servis gemove - 2:3
4. gem - Đoković odgovara još jače, osvojio je sve poene na svoj servis - 2:2
3. gem - Bautista Agut odlično servira i ne dozvoljava Novaku da dođe do brejk lopte - 1:2
2. gem - Bez izgubljenog poena Đoković osvaja svoj prvi gem - 1:1

1. gem - Nije bilo brejk lopte u prvom gemu, Španac vodi sa 1:0