0
Petak 19.05.2017.
18:04

Austrijanac očitao lekciju Nadalu

Konačno, Rafael Nadal je doživeo prvi poraz na šljaci u ovoj sezoni. Posle osvajanja Mastersa u Monte Karlu i Madridu, kao i turniru iz Serije 500 u Barseloni, Španca je elimnisao mladi Austrijanac Dominik Tim, posle dva seta - 6:4, 6:3, za sat i 51 minut igre na Centralnom terenu Rima.

Reuters
Stao već u četvrtfinalu: Rafael Nadal

Tako se Tim revanširao Rafi za poraz prošle nedelju u finalu Mastersa u Madridu. Austrijanac je pokazao da je u sjajnoj formi, meč je počeo furiozno, poveo 5:1. Nadal je uspeo da veže tri gema, ali je sedmi teniser sveta dobio prvi set. Kada se očekivalo buđenje Nadal u drugom setu, Tim nije posustajao, odlično je parirao španskom asu u udarcima sa osnovne linije.

Ključan je bio sedmi gem drugog seta, kada je Tim napravio brejk. I pre toga je Austrijanac imao nekoliko brejk šansi, ali ih nije iskoristio. U osmom gemu, Rafa je imao tri brejk lopte, da se vrati u set i meč, od toga dve vezane, ali je sve to Tim uspeo da spasi i na kraju drugim brejkom slomi otpor velikog favorita na njegovoj omiljenoj podlozi.

Reuters
U sjajnoj formi: Dominik Tim

U borbi za finale, Tim čeka boljeg iz poslednjeg četvrtfinalnog para u kome se u petak od 21 čas sastaju Novak Đoković i Huan Martin del Potro. U drugom polufinalnom paru u subotu će igrati Zverev i Izner.