Subota 01.06.2013.
17:00 >> 16:15h
P. Bajić - Vesti A

Potopljen i dubrovački Jug: Vaterpolisti Crvene zvezde novi šampioni Evrope!

Crvena zvezda je osvojila titulu prvaka Evrope u vaterpolu. Posle Partizana i Bečeja, postala je treći naš klub koji se popeo na najviše postolje u Ligi šampiona. Partizan poražen od Barselonete u borbi za bronzu.

Kakva sezona za srpski vaterpolo! Crvena zvezda je pobednik Lige šampiona, a prethodno je Radnički iz Kragujevca trijumfovao u Kupu Evrope. Takođe, pobedom nad hrvatskim Jugom u finalu završnog turinra u Beogradu, crveno-beli su stigli do triple krune ove sezone.

Za najkorisnijeg igrača dvodnevnog takmičenja u Beogradu je proglašen kapiten Crvene zvezde Andrija Prlainović, koji je istakao da je najponosniji kapiten u istoriji Sportskog društva Crvena zvezda, a osvojio je treću titulu prvaka Evrope zaredom, zajedno sa Duškom Pijetlovićem.

Šampionsku galeriju možete da pogledate ovde, a ovde možete videti koje su javne ličnosti bile na tribinama bazena na Banjici. Slavlje se prenelo i na ulice Beograda, a čestitku novim šampionima Evrope je uputio i premijer Republike Srbije Ivica Dačić. Takođe, on je organizovao prijem za nove šampione Evrope u nedelju.

A, kako su hrvatski komentatori ispratili završnicu utakmice, u kojoj je prevagu doneo golman Crvene zvezde Denis Šefik, možete da pogledate ovde.

Inače, slavlje sa Banjice se nastavlja u nedelju uveče u "Pioniru", pošto će vaterpolisti biti specijalni gosti košarkaša, koji biju odlučujuću bitku za finale plej - ofa protiv Mega Vizure od 21 čas.

CRVENA ZVEZDA - JUG 8:7 (2:2, 1:1, 3:3, 2:1)

0:1 Prvi gol na utakmici dao je Janović.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

4:3 Gol S. Rašovića, na dodavanje Rađena, sa igračem više!

5:3 Dva gola razlike za Crvenu zvezdu! Gol Pijetlovića!

5:4 Bošković je iskoristio napad u kojem je njegova ekipa imala dva igrača više.

Ivošević je zaradio treće isključenje i tako završio utakmicu na tri i po minuta do kraja treće četvrtine.

5:5 Šrauba Dobuda.

5:6 Preokret Juga. Janović je ponovo nadmudrio Šefika.

6:6 Prlainović je asistirao V. Rašoviću.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Pravi vaterpolo rat u bazenu na Banjici. Još jedna burna četvrtina je pred nama.

7:6 Gooool Vapenskog!

Šefik caruje na golu! Nije savladan u poslednjoj četvrtini, a do kraja je ostalo još tri minuta i 47 sekundi.

7:7 Joković pogađa na 2:52 do kraja.

8:7 Avramović pogađa gol odmah u sledećem napadu, na 2:31 do kraja.

Au, kakva završnica. Imala je Crvena zvezda i sreće u poslednjem napadu Juga, ali je potpuno zaslužila.

CRVENA ZVEZDA JE ŠAMPION EVROPE!!!!!!

Izjave iz tabora Crvene zvezde možete da pročitate ovde i ovde

Izjave iz tabora Juga možete da pročitate ovde i ovde.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Crno-beli nisu uspeli da se pobedom u duelu za bronzu oproste od ove sezone, pošto su poraženi u neizvesnoj završnici.

PARTIZAN - BARSELONETA  10:11 (2:4, 2:3, 3:2, 3:2)

1:0 Ćuk je prvi strelac u utakmici za bronzu.

1:1 Perone donosi izjednačenje.

1:2 Fernandes koristi igrača više za Barselonetu.

1:3 Raste prednost gostiju - strelac Mingel.

2:3 Čučković prekida seriju golova Barselonete.

2:4 Vrlić koristi igrača više za njegov tim 17 sekundi pre kraja prve četvrtine.

2:5 Gol Peronea.

3:5 Mitrović je proigrao Matovića. Da li će ovaj gol probuditi crno-bele, kojima je očigledno još u glavi jučerašnji poraz u polufinalu?

3:6 Golman Partizana Soro je zakačio loptu, ali je ipak završila u golu posle šuta Vrlića.

3:7 Novi pogodak Vrlića, sa igračem više. Sve teža situacija za Partizan.

4:7 Dedović smanjuje deset sekundi pre kraja poluvremena.

4:8 Neopreznost crno-belih i gol Martina.

5:8 Sjajan udarac Ćuka!

6:8 Odličan udarac Mitrovića! Partizan se vraća u utakmicu.

6:9 Partizan ne koristi "zicer" sa igračem više, a kazna stiže preko Peronea u sledećem napadu.

7:9 Mitrović iz peterca.

7:10 Mingel čini situaciju još težom za Partizan.

7:11 Gol Vrlića.

8:11 Prvi gol za Partizan u poslednjoj četvrtini na oko dva i po minuta do kraja. Strelac je bio Mandić.

9:11 Drugi gol Mandića.

10:11 Dedović iz daljine 49 sekundi pre kraja utakmice!

Kakva završnica! Soro je odbranio "zicer", a u poslednjem napadu je Partizan imao dva igrača više na pet sekundi pre kraja utakmice, ali Jokić nije uspeo da zatrese mrežu. Šteta je što se crno-beli nisu ranije probudili...