0
Utorak 04.08.2015.
20:12

Ameri, doviđenja: Srbija u polufinalu SP!

"Jenkiji" su potopljeni! Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto su savladali Sjedinjene Američke Države.

VSS
Spremni: Vaterpolisti Srbije

Srbija - SAD 12:7! Po četvrtinama - 4:2, 3:3, 2:1, 3:1.

U polufinalu naši momci će se sastati sa Italijom (pobeda nad braniocem titule, Mađarskom - 8:7). Drugi par čine Grčka (snovi "helena" traju, posle peteraca srušena je Australija) i Hrvatska (deklasirala Crnu Goru - 10:4).

Borba za medalju je tu, a čitava nacija veruje u najsjajnije odličje. Do te borbe izabranike Dejana Savića predvodili su Duško Pjetlović sa četiri, odnosno Dušan Mandić sa dva gola.

Dekoncentrisan start meča omogućio je Amerikancima dva gola prednosti, ali su stvari ubrzo došle na svoje mesto. Četiri uzastopna pogotka (Aleksić, Prlainović, Pijetlović, Mandić) unele su mir i sigurnost u našu selekciju koja je u do kraja prvog poluvremena održavala stečenih "plus dva" (7:5).

"Koprcanje" pulena nekadašnjeg selektora Srbije Dejana Udovičića trajalo je do sredine trećeg perioda, kada su Srbi "dodali gas", stegli odbranu i dva gola suficita "zamenili" jednim više koji su do kraja duela održavali i na kraju povećali do pet - 12:7.

BRAVO!!!

OVDE PROČITAJTE TOK MEČA:

32. minut - Nikić stavlja tačku - 12:7. KRAJ! Srbija je u polufinalu!
31. minut - Promašen napad i kraj bilo kakve nade za SAD. Hajde da sačekamo poslednji zvuk sirene...
30. minut - Mandiiiiić!!! Kako je isplivao, izveo kontru i realzivao napad - 11:7.
28. minut - Vraćamo tri gola prednosti. Sa igračem više Mitrović je uplivao u dva metra, ispratio ga je Pijetlović i dobio pas za siguran gol - 10:7.
26. minut - Uh, kakav gol Bouvena. Činilo se da smo se odbranili sa igračem manje, ali šut "iz očaja" završava u golu Srbije.
25. minut - Počela je poslednja deonica.
ČETVRTA ČETVRTINA
24. minut - GOOOOOL! Konačno tri razlike za "delfine". Živko Gocić iskoristio je odlično dodavanje Prlainovića - 9:6. Kraj trećeg kvartala.
22. minut - Igrač više za Ameriku, gol (Kupido). Igrač više za Srbiju, gol (Pijetlović) - 8:6.
21. minut - Bonani je promašio peterac (prečka), igrač više za Srbiju u narednom napadu Pijetlović posle asistencije Filipovića rutinski smestio loptu u mrežu - 7:5.
20. minut - Dva napada SAD, dva igrača više, jedan pogodak (Kupido) - vodimo 7:6.
19. minut - Prvi napad u trećoj četvrtini imali su Amerikanci, ali ga nisu iskoristili. Ni naš nije bio ništa bolji...
TREĆA ČETVRTINA
18. minut - Golmane, polako, pa neću još da šutnem :) Filip Filipović posle nekoliko finti majstorski lobuje Mozesa i vraća maksimalnih "plus dva" - 7:5. POLUVREME!
16. minut - Mreže miruju, i dalje je 6:5. Igraju se nešto čvršće odbrane, ali su i golmani na visini zadatka.
15. minut - Ameri gotovo svaki napad igraju sa igračem više. U protekla dva nisu uspeli da postignu pogodak.
12. minut - Priliku da povećamo prednost nismo iskoristili. Kažnjeni smo momentalno. Strelac Bonani.
10. minut - Ponovo igrač više za Amere, ponovo se približavaju na gol zaostatka (5:4, Smit). Da stvari dođu na svoje mesto pobrinuo se Gojko Pijetlović - 6:4 za Srbiju.
9. minut - U uvodnom minutu druge deonice po jedan gol. Prvo Amerikanci (Azevedo, sjajan šut sa šest, sedam metara), a onda Srbija (Nikić, divna akcija i dokaz besprekorne uigranosti naših momaka) - 5:3.
DRUGA ČETVRTINA
8. minu - Golčina Dušana Mandića preko dva bloka. Serija naših momaka traje - 4:2. Mogla je da bude i veća, ali je stativa spasila gol Sjedinjenih Američkih Država u poslednjim trenucima. Kraj prve četvrtine.

7. minut - Savi Ranđeloviću nije prošao pokušaj dodavanja za Pijetlovića, ali je posle "uspavanosti" odbrane Amerike lopta nekako došla do našeg centra koji je materijalzivao zicer - 3:2 za Srbiju!

6. minut - Ni SAD, ni Srbija ne koriste igrača više. Bez promene rezultata.
4. minut - Izjednačenje! Još jedan gol sa igračem više. Andrija Prlainović - 2:2.

3. minut - Slobodan Nikić je promašio "nepromašivo", ali je u sledećem napadu Milan Aleksić "prodao" Amerima fintu dodavanja na koju je očigledno najviše naseo golman - 2:1 za rivala (imali smo igrača više).

2. minut - Samjuels po izlasku iz faula "duplira" vođstvo "jenkija".
1. minut - Utakmica je počela. Prvi napad pripao je Amerikancima koji realizuju igrača više - 1:0.